Metúdovy vojenské lapályje - Z valašských putýk 2

Metúdovy vojenské lapályje - Z valašských putýk 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215634/mid_metudovy-vojenske-lapalyje-z-valass-215634.jpg 3 2 2

Již druhá kniha dvaadvaceti humoristicko – satirických povídek z Valašska. Autor v povídkách vykresluje běžné životní situace v naprosto nečekaných humorných zápletkách, ale například i dodnes nepublikovanou spolupráci s mimozemšťany na Valašsku. Dílu vévodí autorova smyšlená postavička Metúd Filgas, obecní trdlo s neuvěřitelými nápady, které vám stoprocentně polechtají bránici. Kniha je jedinečným lékem proti splínu a stresu dnešních dnů. Lidový humor a krátké povídky osloví dokonce i ty, kteří se čtení věnují jen svátečně.... celý text

Canniosh
05.01.2024 3 z 5

Další příběhy z Valašska psané valašským nářečím. Jednoduché, krátké povídky zpříjemní každou volnou chvilku. Určitě nečekejte druhé Slovácko sa nesúdí, ale určitě stojí za to si tuto knihu proletět, já se určitě bavil.

1871
02.08.2023 3 z 5

Hodně lehké čtení, žádná vysoká literární kvalita, ale je to z mého kraje, mojim nářečím a je to sranda. Něco jako povídky co vydával Srandokaps, ale proti těm je to i literárně lepší.

Radomír Dolanský
česká, 1961