Metoda Bullet Journal

Metoda Bullet Journal https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400603/bmid_metoda-bulletjournal-iqQ-400603.png 4 99 31

Vítejte ve světě fenoménu Bullet Journal! Deníku, zachraňujícího frustrované sepisovatele seznamu úkolů, přetížené multitaskery i kreativce, kterým schází řád. S Bujem a jeho geniálním sytémem zápisů už mezi ně patřit nebudete! Je čas začít! Ryder Carroll původně vytvořil metodiku Bullet Jurnalu jako řešení své poruchy pozornosti, avšak kouzlo ručního zápisu, systému tvorby a udržování poznámek, úkolů i plánů uchvátilo postupně miliónům uživatelů. Kromě přehledného postupu, jak se vypořádat s přívalem úkolů a povinností, má totiž i hlubší roviny: zklidnění mysli ve světě vlastnoručně psaných poznámek s sebou přináší schopnost sebereflexe a uvědomění si svých pocitů. Naučí vás identifikovat to, co je důležité a pominout všechno, co smysl nemá, oddělovat signál od šumu, žít život s vědomím cílů. BuJo vychází z metodik, které se využívají při vývoji softwaru, ale vám bude stačit zápisník, tužka, seznámení se s logickým systémem a stane se vám čímkoliv: plánovačem, deníkem, kalendářem, organizátorem, skicákem, záznamníkem pocitů, odkladačem myšlenek. A stejně jako se vyvíjíte vy, bude se vyvíjet i funkce a struktura vašeho Bullet Journalu. Váš BuJo může být vším, čím si přejete. Díky knize se naučíte: základy metodiky, témata a stránkování, typy přehledných značek a odrážek převádět úkoly vpřed i vzad tak, abyste nikdy nic důležitého neopomenuli jak psát denní a měsíční přehledy, jak vytvořit rejstřík a výhledy do budoucnosti jak vytvářet kolekce při plánování projektů jak dekonstruovat problémy na zvládnutelné jednotlivosti k čemu vám slouží deník vděčnosti jak využít Bujo pro nalezení svého smyslu a dosažení štěstí, krok za krokem Metoda Bullet Journal vznikla pro uvědomění toho, jak využíváme dva nejcennější životní zdroje: čas a energii. Uděláte díky ní víc práce, protože toho budete dělat méně. Zasloužíte si to.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Jan Melvil

The Bullet Journal Method: Track the Past, Order the Present, Design the Future , 2018

New-radus
26.02.2020 5 z 5

Nejlepší "návod" jaký jsem četla za dost dlouhou dobu. Kniha není suchým popisem metody, je velmi čtivá, doplněna příběhy, ale hlavně cvičeními, které se mohou stát součástí vašeho nového BuJou. Rozhodně doporučuji!

orson
22.02.2020 4 z 5

Metoda bulletjournal mě rozhodně zaujala, něco jsem si o ní přečetl na internetu a teprve poté koupil knihu. Kromě vlastního způsobu zápisu do deníku přináší i další techniky - zejména plánování a kontroly plánů. Určitě něco z toho (alespoň malou část) zahrnu postupně do své práce.

Schonecke69
11.01.2020

Koncept zjednodušeného zapisování činností, úkolů, poznámek a událostí do deníku. Systém přiřazování symbolů /syntaxí k zápiskům v deníku je opravdu geniální. Jen ta kniha je na můj vkus příliš dlouhá. Všechno co potřebuji vědět o Bujo je na této stránce.

JajaCZ
18.09.2019 3 z 5

Bujo je skvelý koncept, no táto kniha sa mi zdá zbytočne rozťahaná. Informácie by sa určite dali zhrnúť, spolu s príbehmi, do polovičnej dĺžky. V knihách o osobnom rozvoji mi vadí, že sú hlavné myšlienky pochované pod kopu zbytočných omáčok, takže sa strácate v tom, čo je hlavné. Síce autor praktikuje stručné a výstižné záznamy a poznámky, no pri tejto knihe rozhodne netroškaril. Každopádne knihu rozhodne odporúčam ľuďom, ktorí Bujo nepoznajú, majú veľa úloh, povinností a myšlienok, o ktorých nemajú prehľad a klasické diáre im nevyhovujú. Možno si konečne všetko zorganizujete a ešte si u toho oddýchnete a budete mať i radosť.

Sussanah
05.09.2019 5 z 5

Nejlepší kniha o plánování a osobním rozvoji, jakou jsem kdy četla. BuJo je pro každého, i pro toho, kdo se bojí začít, když vidí ty vymazlené diáře na IG a pinterestu. Z knihy pochopíte, o co jde a budete to milovat ještě dřív, než pořádně začnete ❤️

Falda
28.08.2019 5 z 5

S Bujo jsem chtěla začít už dřív, ale nějak chyběla odvaha. Kniha mi odvahu dodala a hlavně díky ní vím, jak si Bujo správně vést. Určitě se ke knize ještě vrátím.

Astonius
24.08.2019 4 z 5

Koupila jsem ji spíše z důvodu, že další mou zájmovou oblastí, jinou, než jsou knihy, je papírnictví všeho druhu, diáře a plánování nevyjímaje. Metodu BuJo sleduji už nějaký čas na instagramu a když vyšla v překladu kniha jejího zakladatele, řekla jsem si, že si to nechám vysvětlit přímo od něj. Nic moc jsem ale nečekala a knihu jsem brala jen jako "doplňkovou", prokládala jsem jí jinou rozečtenou "literaturu s příběhem". K mému překvapení mne však velmi zaujala a já ke čtení potřebovala mít v ruce i tužku na podtrhávání - obsahuje totiž spoustu odboček a úvah o životě, motivací k zapisování a možnému sledování různých lidských činností, které by člověka sledovat ani nenapadly, ale po vysvětlení R. Carrollem si řekne, že by to třeba smysl mohlo mít :-)

Ukázka z textu:

"Jestli nejste se svým životem spokojení, zeptejte se sami sebe: Jakou maličkost můžu zítra udělat, abych se cítil o trochu líp? ... Stejnou otázku si položte následující den. Najděte si něco, cokoliv, co váš život o trošku zlepší."

"Zdá se, že se při hledání štěstí zapomínáme zaměřovat na to, co by mohlo být důležité. Jenže štěstí se s největší pravděpodobností objeví právě při vykonávání něčeho smysluplného."

"K tomu, co ve vás rezonuje, se nedopracujete přes intelekt, proto je tak těžké to definovat. Když to přijde, cítíte to."

"Smysl se může objevit v těch nejobyčejnějších, nejméně předvídatelných a úplně tichých okamžicích. Pokud světu kolem sebe a světu uvnitř nás nenasloucháme, může nám to utéct - ta hudba všednosti."

mrwendor
15.07.2019 5 z 5

Něco podobného si vedu. I když je to předtištěný diář (filofax), tak si zaznamenávám nejenom úkoly, ale také myšlenky. Začal jsem, před dlouhou dobou, psát deník a takové výkřiky myšlenek do diáře (leuchtturm)....žel, nevydržel jsem dostatečně dlouho. Tato kniha by mi měla pomoci tyto dva systémy propojit. Příklady, které jsou v knize uvedeny ukazují praktický a faktický dopad na kvalitu (mistrovství) života. Hodně inspirativní kniha!

jaroiva
08.07.2019 4 z 5

Bujo používám už několik let, ale i tak byla pro mě knížka zajímavá. Spíš bych ji označila jako motivační.
"Život je to, co se vám děje, zatímco si plánujete něco jiného".

Mercatino
04.07.2019 5 z 5

Kniha která může být pro někoho v dnešní digitální době, něco jako světlo na konci tunelu. Cítím Bujo pro mě osobně je jako záchranný kruh, který se mi objevil na rozbouřeném moři života.

eva.haf
30.06.2019 5 z 5

Super, že tato kniha konečně vyšla i v českém překladu. Kdo zná BUJO jen jako pěkně malované zápisníky vězte, že v knize toho najdete mnohem více. To, čím jsem se léta prokousávala při hledání různých postupů jak si organizovat čas a jak na sobě pracovat, je tu shrnuto na jednom místě. Stačí si vybrat co komu vyhovuje.

Autorovy knížky

Ryder Carroll