Metoda 15/33

Metoda 15/33 https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328792/mid_metoda-15-33-OqX-328792.jpg 3 385 130

Představte si bezmocnou, šestnáctiletou, těhotnou dívku, kterou právě někdo unesl z domova a naložil do špinavého auta. Jenže: dívka je sociopatka, má IQ na hranici geniality a je to skvělá manipulátorka. Od první chvíle únosu touží po dvou věcech – ochránit své nenarozené dítě a nemilosrdně se únosci pomstít. Promyšleně a s klidnou hlavou kalkuluje a čeká na správný okamžik k útoku. Tento thriller je o tom, co se stane, když oběť je stejně bezcitná jako únosce. Příběh plný zvratů vede k zamyšlení, kdo je tu vlastně oběť a kdo agresor. Fascinující psychologický thriller mladé americké autorky vychází ve 20 zemích a získal několik ocenění, například National Indie Excellence Award (2015) nebo School Library Journal's nejlepší kniha pro dospívající mládež za rok 2015.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Omega

Method 15/33 , 2015

evasamankova
24.05.2017 4 z 5

Váhám mezi průměrem a čtyřmi hvězdami. Myšlenka výborná - trochu jiný thriller, ale v první části knihy se v tom S. Kirk úplně ztrácela. Pak se to příjemně ustálilo a přišlo napětí, aby to v závěru poněkud zabil ten přetažený konec...

zbožňuju_knihy
24.05.2017 3 z 5

Přemýšlím, jak tuto knihu nejlépe popsat: pokud čtete červenou knihovnu, budete u vytržení, co to je za hrůzy a nejspíš, jak je to skvělé; pokud čtete thrillery a detektivky budete dost možná stejného názoru jako já: kniha mne zklamala, závěr už mne vyloženě nudil. Do knihy bylo zaneseno několik příběhů z minulosti hrdinů, které nám měli osvětlit jejich chování, mne to ale právě nudilo. Hlavní hrdinka mne bavila, ale místy už mi to přišlo tak trochu překompenzované/předimenzované: prostě mi to chvílemi přišlo přitažené za vlasy, ať už byla slečna inteligentní, nadaná, s možností zapínat a vypínat emoce a ještě sociopat k tomu....

Veve721
23.05.2017 3 z 5

Shannon Kirk se snažila vytvořit geniální hrdinku srovnatelnou s Sherlockem, ale nepodařilo se jí to. Stejně tak mi nepřipadala rozumná, ani nebezpečně krvežíznivá. Autorčiným cílem zřejmě bylo vyvolat ve čtenáři soucit s "chudinkou unesenou", aby jsme vnitřně schvalovali její touhu po pomstě. Jenže v mém případě se stal pravý opak. Díky tomu, že mi hlavní hrdinka přišla protivně samolibá a arogantní, nedokázala jsem se do ní vcítit. Přesto všechno je příběh velmi čtivý. Možná vás to po mých výtkách překvapí, ale knížku doporučuju, dokonce si ji plánuji přečíst někdy znovu, protože děj byl zajímavý a pasáže s Liuem doslova výborné.
Nakonec tedy hodnotím třemi hvězdami: jednou za skvělý základní nápad, druhou za sympatického Liua, třetí pak za čtivost a také za celkové zpracování. Když přihlédneme ke skutečnosti, že jde o autorčin debut, tak to rozhodně není žádná tragédie - naopak jde o velmi nápaditý kousek.

alcerka
23.05.2017 3 z 5

Dělalo mi docela problémy držet krok s vědeckým uvažováním Lisy. Vůbec by nevadilo pokud by jí byl dán v knize menší prostor. Vyprávění agenta FBI bylo naopak velmi čtivé. Kniha nenadchne, ale ani neurazí.

skipiii
23.05.2017 4 z 5

Velice zajímavě napsaná kniha. Hlavní hrdinka je z úplně jiného těsta než jak jsme u thrillerů zvyklí a to dodává knize na originalitě. Byla jsem mile překvapena a určitě doporučuji. Je to něco jiné a originální a toho si cením :)

Evickar
19.05.2017 3 z 5

Nebylo to špatné. Více mě bavili detektivové než unesená hrdinka. Některé části bych úplně vynechala, autorka zbytečně odbíhala od hlavního děje. Konec byl moc moc přeslazený.

mmmisulka.r
18.05.2017 5 z 5

Geniální! Velmi originální thriller, který umí překvapit. Hlavní hrdinka mnohým z vás přijde jako blázen, ovšem excelentně uvažující. Stojí za přečtení!
Recenze v záložkách - Knižní deníček!

Danago
15.05.2017 3 z 5

Opravdu zvláštní psychothriller. Příběh byl ve své podstatě hodně drsný. Bohužel styl vyprávění mě moc nevyhovoval , knížka se mi četla hodně těžko. Konec byl pro mě asi nejlepší. Kdo má rád psychothriller tomu můžu jenom doporučit.

evonra
08.05.2017 4 z 5

Velice zvláštní, neokoukané.
Přiznávám, že já jsem si na Lisu a její styl vyprávění musela chvíli zvykat. Lisa je přesně taková, jak anotace poukazuje - je chytrá, je nesmírně vynalézavá, je cynická, je chladná. Střídají se pasáže unesené dívky a pátrajícího agenta FBI, což jsou spolu se svojí kolegyní sympaťáci.
Tak trochu jiný psychothriller, ale docela mě to bavilo.

kneslova
08.05.2017 5 z 5

Je to takový psychothriller, každopádně se vymyká z řady, čte se velice dobře, zajímavé je jak hrdinka vypráví příběh ze svého pohledu takřka bez emocí, ani nevím jestli je to až na pět hvězdiček, ale proč ne, má to v sobě něco navíc od průměru, každopádně doporučuji k přečtení