Město zrcadel

Prošli jste Přechodem. Čelili Dvanáctce. Teď vejděte do Města zrcadel k poslednímu zúčtování. Dvanáctka byla rozprášena. Ve světě skončilo století vlády nepředstavitelných hrůz. Potomci těch, kteří přežili, začínají opouštět hradby města s odhodláním vybudovat novou společnost. Daleko od nich, v mrtvé metropoli na východě kontinentu, však čeká Nula, první nositel viru. Jeho nenávist dokáže utišit pouze porážka Amy, jeho protipólu, jediné naděje umírajícího lidstva. Dívky z Neznáma, která je pro zničení Nuly ochotná obětovat vše. A nejspíš bude muset…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/328036/mesto-zrcadel-b0x-328036.jpg 4.4105

Přechod (3.)

The City of Mirrors (2016)

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno:, Knižní klub

Jm.bazar
včera

Rozhodně je to zajimavy namet, ktery se autorovi podarilo napsat velmi ctivou a napinavou formou a s uzasnymi postavami, s jejich klady i zapory. Po dlouhe dobe me nejaka serie opravdu zaujala a hlavne zustala v pameti.

BarkaS

Trochu nastavovaná kaše a některé zvraty mi fakt nedávaly smysl, ale budiž. Udržet kvalitu u tak svělého námětu/nápadu na víc než dvou a půl tisících strankách asi není tèměř možné. Zajímavý Fanningův příběh, podle mého ale jeho motivy neosvětlil.

Nikkiproch

Půlku knihy jsem čekala a čekala a usnula na vavřínech stejně jako obyvatelé Kerrvillu a jeho okolí... A pak to najednou přišlo. 300 stránek jsem přečetla jedním dechem. Odkládala jsem velmi čtenářsky spokojená. Třetí kniha krásně uzavírá celý příběh Přechodu. A poslední věta v poděkování mi dlouho nechala úsměv na tváři :-).

stopař

Náhodou jsem v knihovně vzala do rukou Přechod.Teď po přečtení závěrečného dílu trilogie jsem uchvácena příběhem zmaru,utrpení,přátelství a lásky a určitě se k němu znovu vrátím....jen mám trochu obavy,aby se lidstvu taky nějaký ten experiment nevymkl z rukou.

jana1599

Naprosto uzasny konec, ktery me prekvapil svoji hloubkou a presahem. Celkove je tahle tridilna saga opravdu dobre promyslena a rada uvidim filmove/serialove zpracovani.

Schary

Zakončení trilogie si drží laťku stále vysoko. Jako v předchozích dílech i zde je pár odboček do minulosti, tentokrát se podíváte za Nulou a poznáte jeho lidský život. V tomto díle se odehrává boj Nuly a jeho Mnohých se zbytkem lidstva.... Příběh pádí a je super...A moc se mi líbilo, že autor dotáhl knihu do konce. Závěr s Amy moc oceňuji a bylo to až dojemné...

Kabátice

Skvělé počtení. Vše do sebe krásně zapadalo.

Bee

Tahle kniha, vlastně celá tahle série, je tak rozsáhlá a tak plná informací, postav, příběhů a osudů, že ani nevím, co mám do komentáře napsat. Je pravda, že jsem si před závěrečným dílem přečetla oba předchozí díly (bylo to jako vracet se ke starým přátelům, nic jsem i po té době nezapomněla, a to o něčem svědčí), a proto pro mě bylo Město zrcadel zpočátku náročné. Jako čtenáři máme tendenci tíhnout ke svým oblíbeným postavám a tady vám tak trochu proklouzávají mezi prsty, prakticky od prvního dílu až do konce - ať už jsou to skoky časem, nebo nemilosrdná smrt ve spárech viráků...
Co se týče děje, byl tu už takový typický pomalý rozjezd, ale ještě pomalejší, než jsme asi zvyklí. Jenže to už mě měl autor úplně zaháčkovanou a bavilo mě to stejně. Neskutečně mě tu baví to sledování osudů postav, jejich vývoj, vývoj samotného lidstva... Opět tu dostaneme i další část příběhu z minulosti. Na Nulu jsem se opravdu těšila a chvíli jsem se obávala, že mě zklame, ale opak byl pravdou. Cronin se umí postavou zabývat tak dopodrobna a mapovat její psychologii, že si vás nakonec získá každý. I ten záporák.
Od poloviny knihy se toho událo tolik, že jsem nestačila valit bulvy a rozhodně to nenudilo. Konec (čti: posledních dvě stě stran) pro mě byl přímo srdcervoucí, protože v téhle knize nemůžete lpět na nikom a na ničem. Samotné zakončení bylo takové hořkosladké. (a budu se opakovat - srdcervoucí). Neumím si představit lepší konec, i když pořád tak nějak bažím po dalších informacích. Myslím, že to je přesně ten pocit, který ve vás má perfektní série zanechat.. Já se k Přechodu budu vracet asi často, je to pro mě mistrovský kousek.

Elis.n

Dávám 3, ale ráda bych dala 4 hvězdy. A to proto, že jsem se do první knihy Justina Cronina Přechod zamilovala. Teď jsem konečně dočetla poslední díl trilogie a dalo mi to zabrat. Stále musím tvrdit, že první díl je bezkonkurenčně nejlepší. Pro mě bylo minus hlavně to, že jsem si nepamatovala osudy všech postav, a že jich tam teda je. Takže občas jsem tápala, co to je vlastně za člověka a jakou má pro děj úlohu. Nicméně mě dojalo rozkošné poděkování autorově dceři, která po svém tatínkovi chtěla příběh o "holčičce, která zachrání svět" a J. Cronin to pro svého miláčka splnil.

aktak1203

Skvělé, jako oba předchozí díly.

michal3736
14.11.2017

Po dlouhé době jsem konečně dočetl závěrečný díl trilogie (četl jsem zhruba 3/4 roku, ale do toho spousta jiných knih ještě). Podle mého názoru nejslabší díl z celé trilogie,ale stalo to za to to dočíst. Takže doporučuji

Krivas
12.11.2017

Celá série stojí za pozornost - za přečtení - za krásně strávený čas. Opravdu kvalitní literatura - bylo tam téměř všechno. Velmi doporučuji

Karelvovsik
16.10.2017

Důstojné zakončení naprosto úchvatné trilogie. První polovina knihy byla trochu pomalejší, bez akce, ale po návratu viráků už měla kniha obvyklý spád. Na konci knihy mě zarazil fakt, na jakou úroveň se lidstvo dostalo za pouhých tisíc let. Osobně považuji celou trilogii za to nejlepší, co bylo kdy o upírech napsáno (nebo alespoň mnou přečteno), i když samotné Město zrcadel bylo podle mě nejslabší částí trilogie. Hodnotím za 4,5 hvězdy.

maruschka
06.10.2017

Jakýkoliv pokus o komentář by skončil příliš dlouhým plkáním, takže asi takhle: se sérií Přechod je to jako se skvělým manželem. Čím déle jsem s ním, tím víc vidím i jeho chyby, ale taky ho mám čím dál raději. A strašně se mi nechce loučit se s ním... Nu, poplakala jsem si, jak jinak.

Guarnere
30.09.2017

Nejslabší díl z celé série, alespoň za mě ano. První polovina se neuvěřitelně vlekla, četla jsem ji neskutečně dlouho, musela jsem se do ní vyloženě nutit. Vyčnívalo pouze Fanningovo vyprávění. S touto postavou jsem však nakonec měla největší problém - jeho motivace mi přišla nedostatečně vykreslená. Proč to tedy dělal? Proč tak moc toužil po Amy, co s ní chtěl udělat?
Druhá půlka už měla alespoň nějaký spád, ale celé mi to už připadalo jaksi příliš. To, co jsem vyčítala druhému dílu, je tady zastoupeno ještě v mnohem větší míře - nevím proč, ale měla jsem strašný problém s těmi "světy" za tímto světem, s tou duchovní rovinou. Tyto části, části, kde Amy pleje záhonky, mě tedy neskutečně nudily.
Jinak tuto trilogii beru pozitivně, ale první díl, ve kterém byla Amy ještě malou holčičkou, byl prostě nejlepší.

Saiim
07.09.2017

Dlouho jsem čekal , ale vyplatilo se to. Knihu jsem měl přečtenou brzy naprosto mě tato trilogie pohltila. Za mě super , jediné co mě mrzí že už je konec .

Princezna22
24.08.2017

Nenáročné čtení,které jsem zase zhltla jak něco během chvíle. Líbila se mi hodně minulost Nuly. Strašně mě uchvátili snímky ke konci knížky,ty byli strašně super,jen bych uvítala víc řešit tu epidemii a ne jen vztahy mezi osobami. Druhý díl jsem chápala,že je o tohle trošku odebrán přeci jen to byl přechodný druhý díl.. Ale u závěrečného dílů jsem toho čekala více. Aspoň více akce s viraky... A ten konec proč proboha? Je to tak strašně zarizle,urizle že nevím co se stalo s pár postavami.. A nejvíce mě štvalo,že jsem se začetla do děje kde bylo napětí aspoň trochu a říkám si jo super konečně se to rozjíždí a pak najednou skok a jsme úplně jinde o několik let zase.. To mě dost štvalo... Po prvním dílu jsem tedy čekala asi více,jelikož první díl dal latky velice nahoru...

Nefilim
14.08.2017

Na závěr viracké trilogie jsem čekal několik let. Běžně mě knihy co mají více než 300 stran odrazují. U Přechodu i Dvanáctky měl epický rozsah smysl, Město zrcadel drhne. A to hlavně v nekonečné retrospektivní kapitole o Fanningovi a natahovaném epilogu s plonkovou love story. Když v ději chybí drama v podobě epidemie a řeší se jen mezilidské vztahy, autor ztrácí schopnost poutavě vyprávět a nudí. Navíc zrcadla nemají pro Město zrcadel žádný zásadní význam. Pokud by se našel schopný scenárista a obsah pořádně zredukoval, mohl by z toho být skvělý film. Jeden, ne tři.

Darami87
06.08.2017

Trvalo dlouho, než se mi kniha konečně dostala do ruky. Strašně jsem se na ni těšila. Ale bohužel jsem velmi zklamaná... Za mě je to nejslabší díl série. Část která patřila Fanningovi mě brzy začala nudit a já přeskakovala nejprve odstavce a pak celé stránky. A stejně tak mě zklamal konec.. Přišel mi zbytečně vleklý a opět mě to nutilo přeskakovat..

zazvorka
03.08.2017

Kniha se mi zdála příliš rozvláčná, druhý díl tím trpěl také, ale tohle bylo horší. Dočetla jsem, abych završila trilogii, ale první díl byl nejlepší. Taky mi připadalo, že na konci se nám Nula měl jevit v podstatě jako chudák - což nechápu. Vždyť to byl - i ve svém původním lidském životě - sobec a vrah! Celé už se mi to jevilo překombinované, zmatené a zahlcené zdlouhavými úvahami a rádoby hlubokými myšlenkami.

Christo
03.08.2017

Bohužel jsem si nepamatoval příliš hrdiny a spojitosti s minulými díly, takže pro mě zážitek příliš zmatečný. Je to ale moje chyba, přesto hodnotím jako průměrné čtení.

roman5085
28.07.2017

Neopouštějte mě přátelé!! Tak to mě první napadlo po dočtení posledního dílu téhle , alespoň pro mne, úchvatné trilogie. A ta minulost Nuly? Skvěle popsané. Užil jsem si četbu knihy do poslední chvíle, i když určité věci mi určitě vadily. Dojel někam ten Michael nebo ne? A co ten přerod zpět na moderní civilizaci? Jak to probíhalo? Jak se dostali na úroveň, která je na závěr popisována? Těch otázek je více. Ale i tak dávám plný počet hvězd.

BarBarBar
26.07.2017

Tohle že je konec? Proč? Takovou dobu jsem čekala. Co Michael? A Sara? Caleb a Hollis? Mohl být klidně i díl čtvrtý, aspoň bychom neskákali o tolik let dopředu. Pro mě menší zklamání, příběh je to nádherný, ale ty mezery ve vyprávění. Něco se začne a najednou skok o 21 let dopředu. Škoda, na to že to má být ukončení celé série je to pro mě a můj hlad po vědění opravdu málo. Ale i přesto 4*.

Scharks
25.07.2017

Nevím proč, ale čtení mi neubíhalo tak, jak jsem u většiny knih zvyklá. I když jsem byla zvědavá co bude na další stránce nějak mi to hrozně trvalo.. A veliké skoky mezi roky pro mne někdy byl docela šok - člověk se naladil na jednu vlnu a šup jsme někde jinde a nezbývá než si jen domýšlet, jak se příběh postav mohl vyvíjet dále. I tak to pro mne bylo skvělé zakončení série :)

Skripi
11.07.2017

Najslabšia z trilógie...

Patrik02
09.07.2017

Tak, a je to. Jak je uvedeno v anotaci této knihy - Prošel jsem Přechodem. Čelil Dvanáctce. A sedm let dlouhé putování završil ve fenomenálním Městě zrcadel.
Když jsem v roce 2010 narazil úplnou náhodou na knihu Přechod, neměl jsem nejmenší tušení, jak se mi v průběhu let celá série dostane pod kůži. Dnes, o sedm let později, když jsem otočil poslední stránku Města zrcadel, si připadám, jako by mne opouštěli dobří přátelé. Skvělý Justin Cronin a jeho neobyčejný příběh o konci a novém začátku, o lásce, odvaze a přátelství napříč staletími, bude mít vždy zvláštní místo v mé knihovně i mém srdci.
Celá trilogie nyní odpočívá na svém místě v polici a čeká jen na to, až ji za několik let opět vezmu do rukou a ještě jednou poprosím dívku z neznáma: "Vyprávějte mi příběh, Amy."

katyka
28.06.2017

Skvelé zavŕšenie celej série. Na tento diel som poctivo čakala niekoľko rokov a trochu som sa bála, či to Cronin ustojí, či to nejako nepokazí. Ale zvládol všetko na výbornú a zaradil sa medzi moje obľúbené "hodnotné" fantasy kúsky, vedľa napríklad Pullmana a Jeho temné esence. Naozaj odporúčam aj tým, ktorí koncom sveta práve neholdujú.

deirdre
05.06.2017

Tento príbeh rozhodne patrí medzi tie, na ktoré človek tak ľahko nezabudne. Dá sa do neho bez problémov ponoriť a nechať sa unášať osudmi hŕstky preživších po nevydarenom experimente americkej armády. Aj keď "upírske" knihy nečítam, toto bola výnimka, ktorú som neoľutovala.

pavlina3148
24.05.2017

Po několikaletém čekání na poslední díl skvělé ukončení série. Doporučuji všem, kteří propadli prvnímu dílu.

Rinoa18
11.05.2017

Právě dočteno. Epické završení epické série. Víc slov netřeba. Prostě si to přečtěte.

katastrofická

Justin Cronin