Městečko Virgin River

Městečko Virgin River https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137105/bmid_mestecko-virgin-river-o90-137105.png 4 203 68

Virgin River série

Melinda Monroeová potřebuje po smrti manžela nalézt sílu do života. Podle internetu se zdá být Virgin River, nalézající se na kraji národního parku, tím nejmalebnějším místem na zemi, a tak neváhá a přijme zde místo zdravotní sestry a porodní asistentky. Její představy však vezmou za své hned po příjezdu: tma, liják a bláto, do kterého se boří na každém kroku. Jejím nadřízeným má navíc být doktor, který však dává, jak jen to je možné, najevo, že rozhodně žádnou pomoc nepotřebuje. Zklamaná Mel se tedy rozhodne hned na druhý den vrátit do Los Angeles. Když však chvíli před odjezdem společně se sympatickým Jackem, bývalým vojákem a majitelem zdejšího baru, nalezne odložené novorozeně, její odjezd se poněkud zkomplikuje... První díl série z městečka Virgin River od úspěšné americké autorky Robyn Carrové.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Virgin River , 2007

alekis
27.06.2021 5 z 5

Za mě určitě za 5*, když vezmu v globálu oblast literatury pro ženy (i když - proč ne i pro muže, trochu tuším, že někteří si rádi přečtou milý příběh, co dušičku potěší).
Konec je jasný, děj je zajímavý, barvitý, pár dramatických situací se taky najde, pár hezkých milostných, případně postelových scén rovněž, a celkově je to pěkné, inteligentně podané čtení.
Na konci může čtenářka opustit knihu pobavená, s příjemným pocitem, že svět je ještě - aspoň v tomto fiktivním městečku, v pořádku, a s představou nadcházejících radostných věcí příštích v životě Mel a Jacka - snad se o tom něco málo dozvím v druhé části série, kde už ovšem budou jiné hlavní postavy.
Takže za mě jo - pro ten příjemný pocit, že láska a přátelství vyhrává (ve Virgin River určitě), to nebyl ztracený čas.
:-)

hanča34
26.05.2021 3 z 5

Odpočinková kniha, ale ne červená. Měla jsem před očima hlavní hrdiny ze seriálu na Netflixu a ti mně byli sympatičtí. Taky děj v knize má víc hlavu a patu než seriál.

annes
23.03.2021 4 z 5

Po shlédnutí seriálu mi bylo jasné, že když je do ČV kniha z lékařského prostředí, chci poznat Mel i knižně...opět jsem nestíhala koukat co všechno si do seriálu přimysleli :-D
Za mě rozhodně kniha poskytuje oddech a romantiku (za mě) s až moc ideálním mužem :-D. Jako asi bych se po přečtení klidně přestěhovala do nějakého malého městečka uprostřed lesů s příjemnými sousedy. Třeba jednou takový "Melin domeček" taky zabydlím ;-)

Nelička
16.03.2021 5 z 5

Taková sladká, americká, venkovská limonádička. Hlavní hrdinka trochu ufňukaná a protějšek ABSOLUTNĚ dokonalej.. Neva ale. I tak si knížka zaslouží plnej počet. Četla se hezky, plynule, rychle, pohodově...

Miška935
05.02.2021 5 z 5

Skvěle napsané, je i o tom seriál na netflixu Virgin River, ale kniha je skvěle napsaná. Nádhera! :)

Lee7
19.01.2021 4 z 5

Moc pěkná kniha, bavila jsem se u ní.. mám ráda příběhy a hrdiny, kteří se dokáží poradit.

Knižní střípky
13.01.2021 3 z 5

Tuto knihu jsem četla před osmi lety, když u nás vyšla. Minulý týden jsem se k ní vrátila, když jsem zjistila, že na Netflixu je podle této knihy udělaný seriál, na který se chci podívat.

Vím, že tehdy před lety se mi líbila a líbila se mi i nyní. Mám ráda knihy z prostředí amerických maloměst, kde si je místní komunita blízko, a kde i přes občasné zakolísání nakonec všechno dobře dopadne. A přesně tak to bylo i zde. Sympatická Mel utíká z velkoměsta, aby zapomněla a začala znovu. Přijíždí do Virgin River a začíná zde pracovat jako zdravotní sestra a porodní asistentka u místního starého lékaře, který není moc nadšený z její přítomnosti a nezdráhá se jí to dát najevo. A pak je zde Jack, bývalý voják, nyní majitel místního baru... Každému je asi jasné, jak vše dopadne, ale to vůbec nevadí. Malebné prostředí, sympatičtí hlavní hrdinové a příjemná dějová linka to vše byla ideální kombinace. Jestli hledáte něco na odpočinek a máte chuť na trochu té ne moc přehnané romantiky, zkuste se podívat po této knize.

tanja
15.12.2020 5 z 5

Na Netflixu jsem viděla seriál, což mě přimělo přečíst i knížku. Seriál se mi líbil, ale jako skoro vždy knížka byla mnohem lepší. Zařazuji tuto spisovatelku mezi svoji osobní "ťopku". SPOILER Zatímco v seriálu otěhotní bývalá milenka hlavního hrdiny Charmaine, v knížce do toho "spadne" hlavní hrdinka. A láska zvítězí :-) PS: moc, moc by jsem si přála mít domeček v právě takovém městečku

Radka1727
30.11.2020 5 z 5

Skvěle napsané, příběh má šmrnc a spád. Melinda i Jack jsou sympaťáci.... Jack svým citlivým přístupem pomůže Melindě vypořádat se s její tragickou minulostí a oba překvapí láska se kterou už ve svém životě nepočítali. Když jsem knihu před lety četla, říkala jsem si, že by byla hezká zfilmovaná..... Tak jsem se dočkala, ale seriál Virgin River zklamal na plné čáře. Zatím je odvysílaná první série, ale scénáristé si z knihy vzali pouze námět a vrchol je, že Jackova kámoše z námořnictva a současného barmana v jeho baru Pastora hraje černoch ...

PéťaH.
29.11.2020 4 z 5

Odpočinková kniha. Mě se líbila...

Kvetulina
14.10.2020 5 z 5

Pěkná oddychovka :-)

Jarka_rybář
04.10.2020 5 z 5

Skvělá knížka. Moc se mi líbila.

happy19
13.09.2020 4 z 5

Už i tuto klasiku mám ve své knihovně♡
Kdo si chce odpočinout od hluku velkoměsta,vítejte!
Něžné,čisté počtení☆

Janík511
25.08.2020 5 z 5

Tak to byla jedna velká sladká tečka. Dlouho jsem se na ni chystala, nebylo ale snadné knihu vůbec sehnat i z druhé ruky. Seriál jsem sice neviděla, ale kniha mě opravdu velmi příjemně naladila. Od autorky jsem četla i sérii Městečko Thunder Point, ale tato série je daleko lepší!! Kdo nečetl, doporučuji jako vhodnou, nenáročnou, oddechovou četbu. Dám si malou přestávku a přečtu si druhý díl.

lusitta05
04.06.2020 3 z 5

Taká milá, kľudná oddychovka, človek si pri nej oddýchne.

werastk
24.01.2020 5 z 5

Knižku som začala čítať na základe kladných referencií, lebo autorku som vôbec nepoznala a neľutujem. Veľmi pekný, romantický príbeh o živote ľudí, s ktorými sa osud trošku pohrá. Ja mám rada romantiku akéhokoľvek druhu a táto mi jednoducho sadla. Nebola tam naivita hlavných predstaviteľov, ale pekné opisy medziľudských vzťahov v ich malej komunite.

barusak1
22.09.2018 5 z 5

Sice pro mě moc dokonalý konec, ale i tak pěkně čtení

Misha224
31.08.2018 3 z 5

Pěkná kniha, oddychovka do zimních večerů nebo na dovolenou.

-Sinéad-
15.04.2018 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a musím říct, že kniha byla skvělá, dobře se četla a člověk si u ní krásně odpočinul.

Len2očka
05.11.2017 2 z 5

Knížku jsem si zařadila mezi slabší průměr,zpočátku se četla dobře,později mě nudilo všechno a všichni.

lékařské prostředí láska USA (Spojené státy americké) romantika

Robyn Carr