Měsíční sonáta pod africkým sluncem

Měsíční sonáta pod africkým sluncem https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49652/mesicni-sonata-pod-africkym-sluncem-49652.jpg 2 6 3

V autobiografickém příběhu autorka popisuje svůj život od doby studií na konzervatoři, kde se v předvečer osmnáctých narozenin seznámila se studentem z Etiopie a pojala jejich vzájemný vztah jako osudovou lásku. Místo pokračování ve studiu na vysoké škole se proto rozhodla vdát a odjet s ním do Afriky. Tím byly pohřbeny všechny její dívčí cíle a sny o kariéře v oblasti umění. V Etiopii žila s téměř roční přestávkou čtyři roky. Když se jí v Československu narodilo třetí dítě, rozhodla se, že se do Afriky se třemi dětmi už nevrátí a zorganizovala emigraci celé rodiny do Německa.... celý text

luccil
06.01.2016 1 z 5

Mam rada knihy o Africe. Ale prijde mi, ze autorka si z velke casti knihy jen stezuje na zivot v Africe a na manzela a na to jak byla mlada a premyslela jinak. Proste se neustale ospravedlnuje. To jsou jen duvidy proc sla do Afriky, pak kousek pribehu a zase duvody a stezovani a ospravedlnovani.. Podle me staci sve duvody uvest jen parkrat a ne je furt omylat dokola. Jinak samotny pribeh je hezky a autorku obdivuji za jeji silu a snahu udrzet rodinu.

valentýna
03.03.2014

Kniha má otevřený konec, dost dobře autorku nechápu, místo, aby dětem dala chvíli oddech a kvalitní zázemí, táhne je dál do dalšího chaosu a nejistoty. Prý asi touha po dobrodružství, no kdyby byla sama tak jí fandím, ale se třemi malými dětmi .... Kniha není moc dobře napsaná, neustále se opakují stejné situace a takřka i stejné věty.

hata21
08.02.2013 3 z 5

Poutavý příběh napsaný ne příliš poutavým způsobem.

Afrika Etiopie, Habeš autobiografie podle skutečných událostí manželství s cizincem

Autorovy knížky

2010  30%Měsíční sonáta pod africkým sluncem

Kniha Měsíční sonáta pod africkým sluncem je v