Měsíc jako rybí oko

Měsíc jako rybí oko https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15252/mesic-jako-rybi-oko-15252.jpg 3 5 2

Když vyšla v roce 1997 kniha Karla Švestky Couvání do času, stala se literární událostí roku a byla vzápětí oceněna Cenou Egona Hostovského. Mnozí čtenáři si možná vzpomenou také na její rozhlasovou podobu v pořadu Čtení na pokračování. Švestkův nový román Měsíc jako rybí oko čerpá námětově opět z životních příběhů Tasovanů, včetně slavných "místních" spisovatelů Jakuba Demla a Stanislava Vodičky. ... celý text

tomasblazek
21.02.2018 3 z 5

Jsem z té knížky tak rozpačitý, že nevím, jestli se mi líbila. Cítím z ní velkou snahu zalíbit se se... zalíbit se na nebesích Jakubu Demlovi - - -

puml
09.05.2013 5 z 5

Poetické ale přitom realistické vylíčení života nejrůznějších podivných existencí a obyvatel Tasova. Vzpomínky na Jakuba Demla a Stanislava Vodičku se prolínají se Švestkovými uvahami a vzpomínkami na minulost tasovksého mikrokosmu. Švestka je skvělý spisovatel, především svým jazykem a uměním se vcítit do různých osudů spojených s Tasovem a okolím. Důležitou součástí knihy jsou také popisy různých někdy až magicky působících míst a událostí. Doporučuji.

Karel Švestka
česká, 1926 - 2012