Mentalista

Během jediného týdne jsou ve Stockholmu zavražděni dva obchodníci. Než byli chladnokrevně na veřejnosti popraveni vrahem, který odvedl naprosto bezchybnou práci, byli oba vydíráni. Odborník na lidské chování Alex King je přizván jako svědek, brzy se ale zapojí do vyšetřování. Společně s kriminálním komisařem Gabrielem Hellmarkem a inspektorkou Ninou Manderovou se snaží na základě nepatrných stop sestavit obrázek vraha. Všechno nasvědčuje tomu, že za vydíráním a vraždami stojí dosud neznámá osoba švédského podsvětí. Gabrielův bratr, novinář Fredric Hellmark, mezitím pracuje na zvláštní zakázce, která se mu čím dál víc vymyká z rukou. Nic není takové, jak se zdá, a anonymní zadavatel neváhá udělat cokoli, aby byla jeho biografie hotová včas. Tváří v tvář blížícímu se termínu bojuje Fredric za život svůj i své rodiny.

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/177637/mentalista-177637.jpg 4.153

Počet stran:440
Jazyk vydání:český
Překlad:Karolína Kloučková
Autor obálky:Martin Zhouf
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7243-660-6

Kniha Mentalista

sarkaditt

Konečně kniha, která mě od začátku bavila a ani ma vteřinu jsem se nenudila. Konec byl tak trochu "wow", takže za mě rozhodně pecka. Šáhnu po dalších knihách autora.

Terie

No já nevím. Podle popisu to vypadalo na skvělou věc, námět byl zajímavý, ale provedení už horší. Kniha se strašně vlekla, občas se stalo něco zajímavého. Konec se snad ani nedá označit za konec, takový nedodělaný. A o množství chyb v interpunkci ani nemluvím. Do dalších dílů už nepůjdu.

Stanas513
12.09.2018

Trochu těžší čtení, zdálo se mi to, nebo tam skutečně trochu koliduje časová osa? Ve chvíli, kdy už detektiv hledá svého bratra novináře, on je s rodinou stále ještě doma...

VerJer
12.07.2018

Kniha mě velmi rychle vtáhla do děje. Zajímavý námět, okénko do psychologie se mi moc líbilo. Hvězdičku odebírám kvůli konci. Ten mě moc nenadchl a přišel mi tak nějak odfláknutý. Kniha ale za přečtení i tak určitě stojí.

madja
08.02.2018

Dobrá detektivka, která má spád a nenudí.

Laf
28.10.2017

Výborně napsaná kniha. Neustále nějaká zápletka a zvrat. Konec mě překvapil, protože za vším byla i postava, kterou bych rozhodně netipovala. Zároveň mě překvapil i ten otevřený konec, který tam zůstal.

RSR
21.02.2017

Knížka se mi líbila, četla se dobře. Nápad s odborníkem na chování je dobrý, zápletka propracovaná, ale na 5* mi tam něco chybělo.

martina.tim
23.09.2016

Velice zajímavé! Kniha mě zaujala námětem a nezklamala mě. Velice čtivá a zamotaná. Alex King byl pro mě velký sympaťák takže nezbývá než DOPORUČUJI!!!!! :)

Thomas Erikson

Thomas Erikson