Mengele: Odhalení Anděla smrti

Mengele: Odhalení Anděla smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499978/bmid_mengele-odhaleni-andela-smrti-vbM-499978.png 4 6 2

Po stopách neblaze proslulého nacistického lékaře Josef Mengele – symbol nacistického režimu, jeden z nejhorších válečných zločinců všech dob a zároveň smutný důkaz selhání spravedlnosti. V publikaci od předního amerického historika poznáte nejen Mengeleho kariérní vzestup vedoucí až ke zvěrstvům v Osvětimi, ale i jeho osudy po válce. Pátrání po Andělovi smrti skončilo v roce 1985 v Sao Paulu, i tak ovšem zůstali mnozí, které se o jeho skonu nepodařilo přesvědčit. A další znepokojivé otázky přetrvávají…... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , XYZ (ČR)

Mengele Unmasking The “Angel of Death , 2020

apq
06.09.2023 3 z 5

No, jak bych jen vyjádřila své pocity? Knihu jako celek hodnotím vcelku kladně. Přestože jsem o Mengelem přečetla docela dost knih, i zde jsem se dočetla spoustu nových informací. Mám však ale pár výtek. Jak již naznačuje komentář pode mnou, autor v podstatě bagatelizuje Mengeleho zločiny v Osvětimi a spíše ho staví do role obyčejného vědce, který jen hold využil příležitosti. Dále mi některé informace přišly zbytečné.

Anankhet
15.04.2023 4 z 5

Přijde mi, že některé Mengelovy "výzkumy" z Osvětimi, autor záměrně vynechává či se o nich zmiňuje pouze v pár jednoduchých větách. Velká část knihy je spíše zamyšlením o jeho pravé motivaci, proč zrovna se věnoval výzkumu toho a toho... Skoro každý televizní dokument, co byl o jeho působení v Osvětimi natočen, zmiňuje např. jeho posedlost dvojčaty a trpaslíky, přičemž tato biografie zmiňuje případy s dvojčaty vskutku okrajově a trpaslíky ani jednou. Autor někde tedy záměrně selektuje, informace, které čtenáři o Mengelovi poskytne, také vzhledem k tomu, že jeho poválečné skrývání a honba za jeho dopadením, zabírá polovinu knihu.

nacisté Josef Mengele nacisté v Jižní Americe

Autorovy knížky