Nečas

Nečas https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515414/bmid_necas-HD1-515414.jpg 4 25 25

Melancholie / Melanchólia série

< 3. díl

Je ťažké vybočiť z vychodených koľají Na severe Švédska neznáme mladé dievča naskočí na vlak a ocitne sa v Štokholme. Zapletie sa do bitky a skončí na policajnej stanici, kde sa spustí vyšetrovanie ohľadne jeho identity. Prípadu sa ujmú kriminálna komisárka Jeanette Kihlbergová a jej kolegovia Jimmy Schwarz a Nils Ahlund. Vzápätí sa všetko skomplikuje. Zdá sa, že prítomnosť dievčiny súvisí s dvoma vraždami na predmestí a každá nová stopa zamotáva už beztak zložitý vzorec súvislostí. Súbežne s policajným vyšetrovaním prebieha krst najnovšieho románu spisovateľa Pera Qvidinga. Píše v ňom o mladej žene Stine zo severu Švédska, ktorá bola koncom 19. storočia nútená pre hladomor emigrovať do Spojených štátov. Qvidingov román sa čoraz viac prepája s vraždami a vyšetrovateľom dochádza čas.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Vit Melankoli , 2022

konicekbily
18.01.2024 3 z 5

Četl jsem první díl, ten se mi moc nelíbil. Zkusil jsem rovnou třetí díl, a ani ten jsem moc nepochopil. Je to nepřehledné, možná to je pro jiné čtenáře a ne pro mne. Slabší průměr!

šipek
17.10.2023 2 z 5

Ani se mi nechce tuto knihu hodnotit. Po přečtení prvních 100 stran jsem chtěl knihu odložit, ale se zapřením jsem dočetl. Měl jsme v knize neskutečný chaos. Za mě to bylo dost nepřehledné. Jsem rád že jsem dočetl.

Pavlína2019
17.09.2023 4 z 5

Tak. Dočteno, o knize ještě stále uvažuji a chystám hodnocení.

Knihy od těchto autorů čtu všechny, je to už návyk.
V každém případě se nečtou jednoduše, je to složité čtení.
Jsou velice propracované, mají těžká témata.
Tato kniha se mi četla lépe, zdálo se mi, že ji lépe chápu, ačkoli v jednom momentu jsem zapochybovala, jak to vlastně je. Ale potom se vše pěkně spojí a vysvětlí.
Zvláště závěr na poslední straně je velice překvapivý.

Pusťte se do toho, nejlépe ale asi od prvního dílu.

Erik Axl Sund
švédská