Medvídek Pú - Bouřlivé narozeniny

Medvídek Pú - Bouřlivé narozeniny https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158748/medvidek-pu-bourlive-narozeniny-158748.jpg 4 10 1

Pú šel k oknu a roztáhl závěsy. Ale co se stalo? „Někdo mi musel nalepit na okna vatu,“ zabručel. „Vůbec nevidím ven!“ Pú vyšel předními dveřmi ven a viděl, že to všude vypadá úplně stejně!

Osice
09.06.2020 4 z 5

Přečteno 2x. Klokánek slaví narozeniny. Tak si říkám, že ve Stokorcovém lese se každou chvíli něco slaví:-) … Ještě dárek a hurá za oslavencem. Líbilo se mi, že každý Klokánkovi přichystal dárek podle toho, co má on sám nejraději (Pú hrnec s medem ovázaný modrou stužkou, Prasátko krabičku žaludů, atd.). Jako dítě jsem to také tak dělala:-) … Celý příběh se odehrává na pozadí různých forem počasí (mlha, déšť, slunečno). To by bylo, aby se neobjevila duha. Taky jste jako děti uvažovaly, kde duha končí? A co je na jejím konci? Příběh má moc hezkou pointu. Bohužel je duha nakreslena špatně, proto ubírám jednu hvězdičku.

Pokaždé když jsem dceři předčítala a dostala jsem se ke zmínce o čaji (Klokanice se ho chystá připravit), tak mi hlavou prolétla hláška „Čaj není vodka, nedá se pít na litry.“:-) (z knihy O prospěšnosti alkoholismu od M. A. Bulgakova)

Walt Disney
americká, 1901 - 1966