Medvěd z hor

Medvěd z hor https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78280/bmid_medved-z-hor-ebw-78280.jpg 4 8 3

Dobrodružství mladých zálesáků Sida a Scottyho při výpravě do hor za obrovským medvědem s bílým proužkem na krku.

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Toužimský & Moravec

The Ring-Necked Grizzly , 1924

minirock
12.08.2023 2 z 5

(SPOILER) Nejlepší na knize jsou Burianovy ilustrace i když ty v novém vydání jsou mnohem mizernější než ty původní z 30. let. Jinak samotný příběh je zklamání, dva nedospělí chlapci se vydávají do divočiny k příteli svých otců, kde se vinou vlastní hlouposti a přehnaného sebevědomí dostávají do nebezpečných situací ze kterých se jim daří jakžtakž dostat. Co se hýbe na to střílí, dokonce i v indiánské rezervaci kde platí zákaz lovu. A bájný obrovský medvěd s bílým proužkem pod krkem kterého nespatřili ani někteří Indiáni? Samozřejmě jej najdou a zastřelí. I ti lupiči sobích zubů mi nakonec přišli jako docela velcí hlupáci. Mám knihy z tohoto prostředí rád ale tohle mě opravdu neoslovilo.

Turlogh
30.08.2021 3 z 5

Takový ucházející dobrodružný román pro chlapce, děj napínavý, občas trochu opakovaný, např. tím, jak se oba hlavní hrdinové, mladíci Sid a Scotty, dostávají neustále do problémů v divoké přírodě. Bloudění, bloudění, boj s medvědem, boj s darebáky, bloudění, sněžná slepota, boj s vlčí smečkou, apod. Skvělé ilustrace mistra Buriana. Howgh.

1972Sixo
23.06.2018 4 z 5

Slušné, dobrodružné, nostalgické. Dvaja chalani na divokom západe. Krotenie koní, dobrodružný lov, prežitie v divočine. Všetko ako má byť, veď kto by nechcel ako 16 ročný loviť obrovského grizlyho na míle od civilizácie?

Zdeněk Burian, 1905-1981

Warren Hastings Miller