Mečiar a mečiarizmus: politik bez škrupúľ, politika bez zábran

Mečiar a mečiarizmus: politik bez škrupúľ, politika bez zábran https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41318/bmid_meciar-a-meciarizmus-5eC-41318.jpg 4 13 1

Politik bez škrupúľ, politika bez zábran, v podaní bývalého komunistického propagandistu, ktorý kádroval za minulého režimu a vynáša súdy aj v tomto... V prvej časti knihy autor opisuje politickú biografiu premiéra V. Mečiara od novembra 1989. V druhej časti sa zaoberá tým, čomu sa v poslednom čase hovorí mečiarizmus.

JelloBiafra
28.11.2020 3 z 5

(SPOILER) Marián Leško vydal v roku 1996 v rámci možností korektný opis pokriveného charakteru Vladimíra Mečiara i režimu, ktorý nastolil v novembri 1994. Autor sa tu zameriava na Mečiarove počiatky v malej dedine pri Žiari nad Hronom cez jeho prácu podnikového advokáta v nemšovských sklárniach, až po začiatok politickej kariéry vo VPN a neskôr založenie neslávnej strany HZDS. Už od malička mňa rodičia učili že Mečiar je ultimátne zlo a táto kniha mi to len potvrdila, pretože toľko zákulisných informácií a autentických Mečiarových výrokov len dokresľuje čo som o ňom už dlhé roky vedel. Jeho politická dráha bola už v rokoch 1990 až 1996 plná osobných podrazov, intríg, cholerických výstupov, veľkohubých vyjadrení a v prvom rade ješitných konfliktov s oponentmi. Nie je opomenutá ani gaunerská privatizácia a rozkrádanie. Na záver tu autor vyjadruje určité obavy a polemiky kam nás Mečiarova politika môže zaviesť. Našťastie dva roky po vydaní knihy prišli voľby, ktoré poslali HZDS aj Mečiara na smetisko dejín.