Meče kardinála de Richelieu

Meče kardinála de Richelieu

Píše se rok 1633 a tajemný spolek Černý dráp oslabuje evropské královské dvory. Také ve Francii se chystá založení královské lóže Černého drápu. Kardinál de Richelieu, nejvlivnější muž na dvoře Ludvíka XIII., se tomu sice snaží zabránit, ale veškeré úsilí se zdá být marné. Členové Černého drápu totiž nejsou obyčejní lidé – jsou potomky prastarého dračího rodu. Veškeré naděje teď Richelieu vkládá do svých nejvěrnějších, neohrožených mušketýrů, kteří již přestáli nejedno dobrodružství. Tohle však může být jejich poslední... Strhující duely, divoké pronásledování, draci v Paříži, temné intriky a magické obřady – Meče kardinála de Richelieu nezklamou žádného příznivce fantastického dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32876/mece-kardinala-de-richelieu-32876.jpg 3.936

Kardinálovy meče (1.)

Les Lames du Cardinal (2007)

Romány, Sci-fi, Historie
Vydáno:, Albatros

RyonMathrin

Knihu jsem dostal jako dárek a podle názvu jsem moc nečekal. Ale jak všichni víme, není dobré soudit knihu podle obálky. Jak moc příjemně překvapený jsem byl. Je to velmi napínavé, velmi dobře napsané, nechtělo se mi přestat číst.
Fantasy prvky jsou do mušketýrské doby pěkně a citlivě zasazeny. Popisy šermířských soubojů jsou úžasné. Kdo šermuje, ocení o to víc. Byl to úžasný zážitek a jednou si ji zase přečtu.
Všem doporučuji.

any333

Tahle kniha mě příjemně překvapila. Sice jsem měla takové to lepší mínění, než jsem začala číst, ale příběh a provedení to naprosto naplnily, ba dokonce převýšily. Celé je to psáno takovým tím správným historickým jazykem, vykresluje se tady povaha dávno minulé Paříže, což jsem obzvášť jako velký příznivec dějin přijala s radostí, a také trocha toho tajemství a nutkání zjistit, co se stane dál.
Kdybych si z toho odmyslela draky a kouzelné rituály, tipovala bych to spíš na historický rromán, ale to mi vůbec nevadilo, stejně jako to, že se 'povolávání do zbraně' tak táhlo, protože i v tom začátku se našly akční okamžiky. A taky jsme se mohli seznámit s minulostí a okolnostmi chování několika postav, které mě každá alespoň v něčem zaujaly. Ale jako své největší oblíbence volím Nicolase a Saint-Lucqa, hlavně díky těm rudým okulárům.
Udivuje mě, jak se tolik na první pohled neslučitelných linek dokázalo vůbec propojit, ale to byl jistě účel, když aktérem každé té linky byl alespoň jeden Meč. Taky musím pochválit bojové chvíle, běžely mi v hlavě přesně jako snímkové obrázky a bylo to zábavné.
A co ten konec? Pokud to cítím správně, neměl by to být úplný konec, ne? Jak by se pak vysvětlil ten předposlední rozhovor a také epilog s předzvěstí? No, to se už ale nedozvím, jedině, že bych zapátrala po dalších dílech.

Mirka.K
02.04.2016

V knize bylo postav jako v telenovele, ale všechny byly jenom načrtnuté, takže mi trvalo skoro polovinu knihy, než jsem se zorientovala, kdo je kdo. Navíc se příběh rozjížděl hodně pomalu, skoro až do poloviny knihy to byl stále jenom úvod. Kromě toho na mne kniha působila, zejména co se týče popisu soubojů, jako dílo začátečníka a ne zkušeného autora. (Autor už za sebou v době napsání tohoto příběhu několik knih měl.) Vytkla bych také malé využití fantastického prvku v podobě draků, kteří byli přidáni spíše za účelem zvednutí prodejů.
Ačkoliv jsem knihu zatím spíše kritizovala, nejedná se o vyloženě špatné dílo. Stále se něco děje a hlavní postavy nejsou nesympatické. Jako oddychové čtivo knihu mohu doporučit, o žádný velký čtenářský zážitek se ale nejedná.

Bargud
06.03.2016

Pěkná mušketýrská doba, pletichářský kardinál de Richelieu a draci. Chvíli mi trvalo si na ně zvyknout, ale fantasy tam je opravdu pomálu (nezlobil bych se, kdyby tam nebyla vůbec). Autor knihu napsal velmi čtivě a klidně bych se v nějakém dalším díle k hlavním postavám znova vrátil. Zajímavé popisy soubojů a míst, pěkné 4 hvězdy.

Hissatam
05.05.2015

Zaujímavá, ale...
Prvých 30 strán som myslela, že tú knihu nedočítam. Je rozdelená na 4 časti, kapitoly sú krátke, často majú aj len tri strany. Na môj vkus má kniha veľmi veľa postáv, s ťažko zapamätateľnými menami, strácala som sa v postavách, veľakrát som musela listovať späť, aby som zistila, ktorá postava je ktorá. Trištvrte knihy sa dej nejak výrazne neposúval, stále mi to prišlo ako úvod, až záver bol celkom pekne spracovaný. Fantasy zložka mi skôr prekážala, bola okrajová vôbec mi tam nepasovala. Osobne by sa mi kniha páčila viac bez tých drakov. Úplný záver a posledná veta knihy ma však dostala a zanechala vo mne pocit, ktoré zanechávajú dobré knihy - rozmýšľala som nad ňou aj po tom, čo som ju dočítala. Ako oddychové čítanie odporúčam, cena a kvalita sú v skvelom pomere.

tenax
29.07.2014

Anotace je trochu zavádějící. Nebýt dračích motivů, byl by to pěkný historický román dumasovského ražení. Na historický román je tady ale moc fantastických prvků, na fantasy zase málo. Navíc jsem měl po celou dobu čtení neodbytný pocit (asi mylný), že je to až druhý díl nějaké série, protože je zde příliš odkazů na události, které předcházely, aniž by byly podrobněji objasněny. A konec naznačuje možnost dalšího pokračování. Ale je to zatím jediná autorova kniha, která u nás vyšla, tak nevím...

Kapik
12.10.2012

Knihu jsem zakoupil za pár korun v Levných knihách a možná proto se mi dva měsíce válela na poličce, než jsem se dokopal k jejímu přečtení. O to větším však byla překvapením. Je pravda, že že než historická fantasy je to spíše historický román s prvky fantasy, které je tady zajištěno vlastně pouze existencí draků a pořádně se projeví až v závěru. Pokud jste ovšem toto ochotni akceptovat a prokoušete se přes první zmatení v postavách a jejich francouzských jménech, dostanete zajímavě a čtivě napsanou knihu plnou akce a intrik, která vás nepustí do poslední stránky. Rozhodně doporučuji.

Scarletty
02.04.2012

Knížka mě trochu zklamala, na můj vkus tam bylo moc násilí, a fantasy žánr, který kniha slibovala tam moc nebyl. Byly chvilky, kdy jsem toužila pár stran přeskočit, a i když jsem nutkání přečkala, přesto na mě kniha moc nezapůsobila. Byla však napsána zajímavým stylem, který se jen tak nevidí. Kdyby se mi ale do ruky dostal druhý díl, asi bych ho nepřečetla.

kmenicka
02.08.2011

Knížka je zajímavá, jenomže ze začátku a ke konci je problém se zorientováním se. Určitě má příběh i napští. Doporučuji. Musíte si jenom zvyknout na existenci draků a nemocí od nich pocházejících.