Mayské proroctví - Hadí spirála

od:

Mayské proroctví - Hadí spirála

Caity byla předurčena sehrát důležitou roli při záchraně lidské civilizace. Je však ve velkém nebezpečí, zrádná organizace Fraternitas je jí v patách. Pokud Caity a její přátelé selžou, převezme vládu organizace a odsoudí vše k zániku. Podaří se získat dostatečnou sílu pro záchranu světa? Naplní se starodávné proroctví?

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/144926/mayske-proroctvi-hadi-spirala-144926.jpg 3.549
Série:

Mayské proroctví (2.)

Originální název:

Prophecy of Days - The Serpent´s Coil (2011)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Přidat komentář
any333
07. května

Na tomhle díle bylo poznat, že se autorčin styl psaní zlepšil a četlo se mi to o mnoho lépe. Ale hrají v tom roli i jiné faktory.
Tak třeba vztah Caity a Alexe. Protože v minulém díle mi to celé připadalo takové až moc rychlé, pohlížela jsem na to negativně, ale jelikož tady se už znali delší dobu, byla jsem schopná to akceptovat a fandit jim.
A taky jsem stále ohromená, jak se autorka zabývá tím, co by nakonec mohlo být i dost možná skutečné. Ano, příběh nebyl kdovíjak akční nebo originální, ale tyhle teorie a analýzy, co by se klidně daly označit za pravdivé, této sérii vtiskly jistou jedinečnost a odlišnost od ostatních. Autorka nezapře, že ví, o čem píše. Dá se to taky vyvodit z jejího medailonku na konci knihy.
Jediné zarážející pro mě však bylo setkání se strýčkem Li v jeskyních. Přijde mi, že mu odpustila až moc snadno. Chápu, že se s ním Caity znala odmalička, ale stejně mi to úplně nesedělo.
Tato série byla pouhá duologie, takže tady končím. Ale nelituji, že jsem si ji přečetla. Dá se v ní najít mnoho pravdivých vodítek.

Jano.
17.11.2015

Konšpiračné krovie okolo ostáva zaujímavé. Príbeh, ak je to vôbec možné, ešte príšernejší ako minule. Raedeke týmto očividne chcela niečo povedať... to je fajn... ale špŕtať sa do beletrie asi nebol práve najšťastnejší nápad. Nehodnotím...

ElissAnn
17.07.2015odpad!

Nejhorší co jsem kdy četla, musela jsem se do čtení příšerně nutit. Snažíte se číst, přestože už na začátku víte, že to skončí u druhé stránky.

-Nedoporučuji číst, 1díl je o dost lepší!! :) A proto mě to i trochu šokuje, když se mi 1. díl tolik líbil a tento druhý naopak.

Safira55
24.05.2015

Knížka mě zaujala a je super

warca
28.12.2014

Druhý díl mě moc nebavil a jak řekla Attia: Je tam moc informací. Ani jsem to nestačila pobírat do hlavy. Od knihy se mi dostala pouze jedna věc a to zklamání. No nic. Snad se dokopu k poslednímu dílu :D

šošana-lilie
22.11.2014

Hezký příběh a souhlasím s Attia.Vyhledávala jsem si o tom informace a našla jsem to,že to je opravdu sekta.Hledala jsem u nás doma v encyklopediích něco o Pacalovi.A je tam stejný obrázek jako v knize.Prostě nádhera a to jsem nechtěla vůbec číst.:)

Attia
26.10.2014

Číst dvojku až po necelém roce je celkem sebevražda, protože jsem ze začátku byla strašně zmatená. Autorka totiž neváhá a valí na vás další a další informace a odhalení, až z toho jde hlava kolem. Ačkoliv třeba Scharks či Misa25 píše, že jde o oddechové čtení, já musela hodně namáhat mozek a číst místy hodně pomalu, chtěla - li jsem pochopit plný obsah toho všeho.

Navíc musím souhlasit s Dandulkou. Ono je z těch věcí popisovaných v knize celkem hodně pravdivého. Je to až zarážející kolik na pohled nevinných věcí, které považujeme jen za smyšlenou věc, je pravda. Co byste například dělali, kdybyste zjistili, že Fraternitas fakt existuje (a existuje, jedná se o sektu). V duchu toho, co je na Mayském proroctví pravda, jsme s knihovnicí vedly opravdu zajímavý rozhovor. Zkuste si vzít knihu do ruky, sednou si ke google a vyhledávat si různé pojmy, budete koukat.

Když však nebudu brát v potaz, že je Mayské proroctví - Hadí spirála postavené na reálném základě, jedná se fajn knihu, sice složitější na pochopení plného rozsahu, ale za to nabitou akcí. Děj má spád, je vidět, že se blížíme k finále. Na poslední díl jsem zvědavá!

Scharks
27.06.2014

Oddechové čtení která nijak extra nenadchne, ale rozhodně neurazí - obojí hodnotím na 3,5 hvězdy :)

Misa25
10.06.2014

Jak první tak druhý díl se mi velmi líbil, je to krásné oddechové čtení....

Nemesis Moriko
11.02.2014

Tato kniha se mi líbila víc než první díl:) A doufám, že vyjde další, jelikož mi to připadá nezakončené:)

Dandulka
03.10.2013

Krásně to skončilo. Problém ovšem je, že polovina z toho je skutečná a opravdu se děje, ale nikdo si to nechce připustit!

kleria
23.06.2013

Kniha se mi líbila mnohem víc než první díl. Caity mě totiž v prvním díle totiž dost štvala, protože se mi zdálo že nic neumí,ale teď mi přišla až neuvěřitelně chytrá :D, asi přeháním. Ke knize se neplánuji vrátit, protože kniha je spíše pro mladší věk než jsem já, přitom tak stará nejsem :DD.


Autor a jeho další knihy

Christy Raedeke

Christy Raedeke
americká, 1966

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených2x
v Přečtených75x
v Doporučených3x
v Knihotéce38x
v Chystám se číst22x
v Chci si koupit4x