Mayerling: Záhada smrti korunního prince Rudolfa

Mayerling: Záhada smrti korunního prince Rudolfa https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32536/bmid_mayerling-zahada-smrti-korunniho-pr-651e146c4033e.jpg 5 9 4

Kniha o tragické smrti následníka trůnu Rudolfa, jediného syna rakouského císaře Františka Josefa I. Autor na základě dochovaných dokumentů rozebírá příčiny sebevražd následníka habsburského trůnu Rudolfa a jeho milenky baronesy Mary Vetserové na loveckém zámečku Mayerling v lednu 1889. Popisuje všechny dostupné verze této události, ale blíže je nehodnotí. V závěru knihy je uvedena poměrně rozsáhlá bibliografie k tomuto tématu.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Brána

Mayerling: Die Tragödie und ihre Deutungen , 1987

andrii24
18.07.2023

(SPOILER) Zasněžená, poslední adresa obejmula spánek obřadných milenců. Svíčky planou, vysněnému citu myrtu podávají. Zalíbení aristokratických rukaviček má odteď nebeské požehnání, když na "jejich" zemi vládne, železné dekorum leží. Vlaje hermelín ebenový.

m_martina
08.07.2022 5 z 5

Občas si přečtu něco zajímavého, co je tady zařazené do literatury faktu. A tato kniha se četla opravdu dobře a já jsem se dozvěděla zase něco víc o Mayerlingu.

Martin12345
13.07.2018 5 z 5

Moc zajímavá knížka. U Mayerlingu mám pocit, že čím víc o tom čtu, tím míň vím....
Kdo ví, jak to všechno bylo...

85098211
20.08.2017 5 z 5

Tak tomuto se říká výborně a naprosto detailně zpracované téma, které mne zajímalo už dlouho. A i když se nejedná o román, kniha je vysloveně zajímavá a dobře se čte - podobně jako nějaký román ;-).

sebevražda Habsburkové Rudolf, korunní princ 1858-1889 Mary Vetserová Mayerling (zámek)

Autorovy knížky

Camillo Schaefer