Mauthausen – lágr smrti

Mauthausen – lágr smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441058/bmid_mauthausen-lagr-smrti-Tms-441058.jpg 4 12 5

Víla
11.04.2023 5 z 5

Popis koncentračního tábora přeživším vězněm. Vedení vyloženě zasedlé na Čechy. Autor vše líčí bez emocí, tak, jak je to správně z historického hlediska. Překvapilo mě, že se autor zmiňuje o solidaritě mezi českými vězni; v tom se shoduje s jinými autory, kteří psali o Mauthausenu. Narozdíl od jiných svědků Littloch zmiňuje jak zvěrstva, tak několik kápů, kteří byli mírnější než ostatní, a uvádí jejich jména. Ze zmíněných důvodů hodnotím z literatury o Mauthausenu tuto knihu nejvýše.

dagmar5477
01.05.2020 5 z 5

Kniha, která má co říci.

Pazúzu96
04.04.2018 4 z 5

Kdo se chce dozvědět něco o nacistických lágrech a konkrétně o Mauthausenu, tato kniha je ideální volbou. Není to čistě odborná literatura, spíše souhrn autorských vzpomínek. Klidně by se z ní mohli předčítat pasáže v rámci výuky dějepisu na školách.

ERIK 2
03.12.2015 5 z 5

Přečteno a můžu říct že knih o jiných koncentračních táborech je málo,proto jsem byl rád že jsem si mohl přečíst o tomto koncentračním táboře ve kterém byl vězněn i můj děda který v roce 2012 zemřel moc jsem se od něho toho nedověděl,nikdy nechtěl o tom mluvit,viděl jsem jen to,jak jel s námi po pádu komunizmu první krát do Vídně a jakmile uviděl nějakého pána který vycházel z domu a měl takové ty typické vejcové brýle co nosili právě Němci a vše kolem něho mluvilo německy se nám od strachu počúral a prosil nás aby sme ho tady nenechali a okamžitě odešli pryč.Za mně plný počet bodů

maryzka
18.04.2012 3 z 5

Tato kniha je zajímavá tím že má srozumitelnou organizaci a hierarchii koncentračního tábora. Má tam označení věznu, jejich národnost, označení kapa i dozorcu, psychologické postřehy lidí, i obča humor aby lidé přežili a bohužel i smutnou stránku- smrt věznu