Každý musí zemřít

Každý musí zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36512/kazdy-musi-zemrit-36512.jpg 4 9 2

Matthew Scudder série

Jak přežít při tvrdém střetu s podsvětím. Bývalý policista, dnes soukromý detektiv, Matt Scudder má za sebou bouřlivácká léta a nyní žije ve spokojeném manželství, nepije a s licencí soukromého detektiva má i dost práce. Veškerá idyla však končí v okamžiku, kdy ho jeho přítel Mick Ballou požádá o profesionální pomoc. Scudder má vypátrat, kdo stojí za vloupáním do skladu s lihovinami a zabitím dvou mužů. Na první pohled banální případ se změní v kolotoč zabíjení, při kterém jako kdyby se proti Micku Ballouovi a tím i Mattu Scudderovi spiklo celé podsvětí. Aby si Matt Scudder zachránil kůži a pomohl příteli, musí přijít na kořen nenávisti a zrady, které se táhnou hluboko do minulosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Vyšehrad

Everybody Dies , 1998

jprst
30.12.2021 4 z 5

Dobře vypracovaný detektivní příběh ve stylu americké "drsné školy", docela uvěřitelný, ale především...napínavý a čtivý, já jsem si to příjemně užil.

ThomasRuhe
21.02.2019 4 z 5

Blockův styl v knihách s Mattem Scudderem se mi vždy líbil. Ani tahle není vyjímkou. Příběhová zápletka je opět dobrá, ale hlavní síla tkví v dialozích postav a popisu newyorských čtvrtí. Děj sice není ohromující, ale myslím, že to Block ani nechce, jde mu především o reálnost a uvěřitelnost, zkrátka aby si čtenář řekl: jo, tohle se vážně mohlo stát.
Moje hodnocení je jasné, kniha si v pohodě zaslouží 4/5.

Lawrence Block
americká, 1938