Matkino tajomstvo

Matkino tajomstvo https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423448/bmid_matkino-tajomstvo-n6f-423448.jpg 5 111 111

Rodinné tajomstvo odhalí nádhernú, no tragickú lásku, Dojímavý príbeh o neúnavnej sile lásky, liečení tela i duše a o neutíchajúcej viere v sny. Novinárka Jaya žije na prvý pohľad dokonalý život. Jediné, po čom túži, je vlastné dieťa. Po troch neúspešných pokusoch a rozpade manželstva stráca pevnú pôdu pod nohami. V zúfalej túžbe zmierniť mučivú bolesť vo svojom vnútri sa vyberie do Indie, aby tam zistila niečo o tajomnej minulosti vlastnej rodiny.Okúzlená nádhernými miestami, vôňami a zvukmi nadšene spoznáva miestnu kultúru, o ktorej jej vlastná matka doteraz nič nepovedala. Od Raviho, bývalého sluhu a blízkeho priateľa svojej babky, sa dozvedá o nezlomnosti, vytrvalom boji, tajnej láske, ale aj o tragickom konci svojej novátorskej predchodkyne v období britskej okupácie. Odkaz vlastnej rodovej línie prinúti Jayu nájsť v sebe netušenú silu.Vďaka jedinečnému príbehu, ktorý vás prevedie po starej Indii, spoznáte život silnej ženy, ktorá aj napriek nepriazni osudu dokázala zachrániť oveľa viac, ako si v skutočnosti myslela.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motýľ

The Storyteller's Secret , 2018

jajinka111
27.12.2019 5 z 5

Krásně napsaná knížka. Moc pěkně se čte, určitě doporučuji.

Talys
27.12.2019 5 z 5

Poutavě napsaný příběh o rozhodnutích, která ovlivní život několika generací, zasazený do kontextu střetu dvou kultur a rozdílných náboženství.
Druhou linií je vnitřní vývoj jedné z hlavních hrdinek, která si díky životní krizi uvědomí, co má pro ni největší význam.

Costanzo
23.12.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem zaregistrovala díky nádhernému přebalu a také poměrně zajímavému názvu. Slibovala mi nejen exotickou podívanou do Indie, ale také rozluštění dávného rodinného tajemství. Kniha je dojemným příběhem o nezdolné síle lásky, schopnosti překonávat překážky a o důležitosti lidských snů. Tento román je rozdělen do tří příběhů, kde první je vyprávěn z pohledu Džaji, druhý pak z pohledu Amíši (babička) a třetí je věnován sluhovi Ravímu, který na panském statku sloužil po několik desítek let. Převažuje však příběh babičky Amíši za doby britské okupace, který mě i nejvíce oslovil. Dozvídáme se o tamní kultuře, o zvycích, tradicích a o postavení žen v indické společnosti, které je opravdu nezáviděníhodné. Indie byla vykreslena jako tajemná rozeklaná země na konci světa. Hodnotím jako vynikající námět. Zápletka byla skvěle vymyšlena a celkově se mi velice líbila. Kniha byla čtivá, poučná, ale co však tuto knihu dělá skvostem je nejen zasazení příběhu do exotického místa, ale také střídání ich-formy a er-formy. Toto střídání forem tvořilo velmi zajímavý kontrast a hodnotím jako mistrovský tah ze strany autorky. Co bych dále vyzdvihla je velmi zajímavý prvek, a sice „příběh v příběhu“.

bookcase
28.11.2019

Nádherný příběh, dojemný, smutný i nadějeplný.

Danago
13.11.2019 5 z 5

Džája se, po rozpadu svého manželství, rozhodne navštívit Indii, z níž pochází její rodiče. Doufá, že zde najde opět klid pro svou bolavou duši. Zde jí sluha její zesnulé babičky Amíši vypráví příběh. Příběh, v němž její babička prožívá v období britské okupace zakázanou lásku. Příběh, který byl doposud tajemstvím.
Knížka střídá dvě časové linky, poutavě a věrohodně popisuje tradice, které se v Indii dodržují dodnes. Postavení žen v době britské okupace i v současnosti.
Z příběhu dýchá atmosféra Indie.
Nádherné, poutavé čtení.

Knižní střípky
09.10.2019 5 z 5

DALŠÍ ÚŽASNÝ ŘÍJNOVÝ ČTENÁŘSKÝ ZÁŽITEK! Džaja je mladá žena, které se nedaří mít děti, po třetím potratu je na pokraji svých fyzických a hlavně psychických sil a její manželství s Patrikem je u konce de facto rovněž. Najednou neví, co dál s životem. Vydává se do rodné země svých rodičů, do Indie. Nikdy zde nebyla, rodiče se po svatbě přestěhovali do Států, kde se pak narodila už Džaja. Materiálně jí nikdy nic nechybělo, ale její vztah s matkou nebyl příliš vřelý. Její matka byla velmi uzavřená osoba, Džaja si až nyní uvědomuje, že o ní a o její minulosti a životě v Indii neví zhola nic. Zde v Indii, v domě svého nedávno zemřelého dědečka potkává rodinného sluhu Raviho. Ten jí začne vyprávět příběh její babičky Amíši....
Dostalo se mi opravdu nádherného příběhu. Opět musím uznat, že linka z minulosti se mi líbila více. Ale jen o něco málo, tentokráte i linka současná byla zajímavá. Sledovala jsem, jak se Džaja uprostřed Indie pomalu srovnává, jak se najednou dívá kolem sebe a zjišťuje, jak prostým životem tam doposud lidé žijí, jak pokorně přijímají rány osudu a přitom jsou mnohdy vyrovnanější než my obyvatelé tzv. západního světa. Jak její cesta do země svých předků a výlet do minulosti její rodiny dopadne, to už si musíte přečíst sami.