Matčiny hříchy

Matčiny hříchy https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324070/bmid_matciny-hrichy-1FJ-324070.jpg 4 88 34

Srdcervoucí pravdivý příběh snahy jedné ženy o únik z její minulosti a ceně, kterou za to zaplatila její rodina. Kniha pojednává o pobytech autorky v irských sirotčincích vedených katolickou církví v druhé polovině minulého století, o týrání, ponižování a sexuálním zneužívání, které tam tehdy bývaly běžné, o autorčině marné snaze o potrestání viníků a o psychických následcích, jimiž po zbytek života trpěla. Jména v této knize byla změněna, včetně sirotčince sv. Grácie, protože Irene Kelly přijala odškodné a bylo jí zakázáno zveřejnit jména lidí, kteří ji týrali, i místo instituce, v které k tomu docházelo. Kdyby podle irského zákona z roku 2002 tuto dohodu nedodržela, mohla by skončit ve vězení.... celý text

Literatura faktu Pro ženy Biografie a memoáry
Vydáno: , Columbus (ČR)

Sins of the Mother , 2015

ave55
25.08.2018 5 z 5

Shodou okolností zrovna dnes, kdy jsem knihu přečetla, navštívil papež František Dublin. Označil zde zneužívání kněží za "odporný zločin" a chce pomoci obětem zajistit spravedlnost a pomoci při řešení těchto případů. Není to trochu pozdě? A není těch obětí poslední dobou nějak moc? Nevěřím, že se v této oblasti papežovi podaří sjednat pořádek. Dle mého názoru je celkově v katolické církvi nechuť něco takového řešit. Bylo, je a bude.

Karimah
30.06.2018 3 z 5

Silné téma, ale promrhaná šance. Nedokázalo mě to vtáhnout, protože mě neustále vyrušoval použitý styl a jazyk. Přišlo mi to jako gymnaziální slohovka.

Kykeka
26.02.2018 5 z 5

Tato kniha mě pohltila od první strany a moje pozornost zůstala až do konce. Tolik utrpení v jednom životním příběhu. Je až neskutečné, že to byla realita a nedivila bych se, kdyby se to tímhle způsobem ještě někde dělo i v současnosti. Lidi dokážou být krutí.

Rhodos
21.02.2018 4 z 5

Tuto knihu jsem přečetla,zavřela a zhluboka vydechla.....Naprosto mě vtáhla,prožívala jsem s Irene všechny její traumata,pocity i naděje na lepší život..Krásná ukázka ,jak se můžou události v našem životě odrazit na našich dětech.Nutí mě k zamyšlění a všem vřele doporučuji....

Urbana
03.02.2018 5 z 5

Až neuvěřitelné zvěrstvo... v sirotčinci ve jménu božím.
Silně emotivní pravdivý příběh, neskutečně silná žena, která od útlého dětství až po zralou ženu, snáší všechny krutosti života. Smekám před tebou "Irene" !

Aniday
08.01.2018 5 z 5

"Nesmíme dopustit, aby se jedna část společnosti stala znovu všemocnou a mohla si dělat, co se jí zlíbí."

velmi silný příběh...
velmi dojemný, krutý, až neuvěřitelný a přesto se opravdu stal...
jak hrozní umíme být k sobě samým...

milunka21
31.12.2017 5 z 5

Strašně silná kniha. Čekala jsem šílenosti, ale ne tak hodně. Škoda že o knih o Irsku a dané situaci neni tolik.

SmallLucia
12.09.2017 3 z 5

Když jsem si knihu nesla domů, měla jsem velká očekávání, že v ní najdu nejrůznější zvěrstva. První si ji přečetla má maminka a skoro ji nemohla zkousnout. Já od ní ale čekala více.

orinka3
29.08.2017 5 z 5

Je možné, že toto se událo v nedávné minulosti? PROČ té dívce nikdo nevěřil, čím procházela v sirotčinci? Jak to, že se jeptišky dopouštěly takových krutostí a hanebností? Udělal snad někdo výzkum, co nevěsty Ježíšovy vedlo ke zvrácenostem a mučení nevinných dětí, které jim byly svěřeny? Já už četla o irských prádelnách, tam byly dospělé ženy. Už to mi stačilo. Ale děti?? To mi připadá stejné, jako zvěrstva v koncentračních táborech. Obdivuju hrdinku knihy, že se přes to všechno nenechala zlomit a snažila se o potrestání těch, co ničili životy bezbranných svěřenců. Knížka je drastická. Ale musí se dočíst až do konce. Hanba těm, kdož se provinili a ještě větší těch, kdož se to snaží ututlat.

bookcase
07.07.2017 4 z 5

Neskutečně tíživé a depresivní čtení. Je šílené, co se v moderní irské společnosti dělo dětem. Zanechalo to na nich nenapravitelné následky, což je vidět i na autorce. Při čtení na mě padala tíseň.

yetti74
13.04.2017 5 z 5

Hezká kniha, přečtená během dvou dní. Bohužel smutné, že se toto vůbec někdy někomu stalo.

ally74
17.03.2017 5 z 5

Právě jsem knihu dočetla. Je až neuvěřitelné, že někdo v životě prožil tolik zla, bolesti, nespravedlnosti a nenávisti ve vlastní rodině, i od cizích a přesto dokázal založit vlastní fungující rodinu. Jsem šťastná, že jsem měla bezstarostné dětství plné lásky a her a ode dneška to nepovažuji za samozřejmost.

eva3655
23.02.2017 5 z 5

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Představa, že se něco podobného dělo v době velmi nedávné nedaleko od nás a nikdo za to nebyl potrestán, mi přivodila špatné spaní. Je neuvěřitelné, kolik hrůzy, počínaje rodinným "zázemím" přes pobyt v sirotčinci a těžké dospívání a konče výsledkem soudního procesu o odškodnění, může člověk prožít za jeden život. Přeji autorce, aby další roky jejího života byly už jen šťastné.

St.Evelin
19.02.2017 5 z 5

Brrrr. Běhá mi mráz po zádech. Jako matka 4 měsíčního miminka jsem mnohdy měla co dělat, abych knihu neodložila někam na dno skříně. Sonda do hlubin křehké citlié dětské duše a toho, jaké následky na ní může zanechat. Boj s větrnými mlýny, systémem. MNohdy se mi tajil dech, i slza ukápla. A nejhorší na tom je fakt, že se to stalo a nikdo nebyl potrestán.