Matčina volba

Matčina volba https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388432/mid_matcina-volba-YQI-388432.jpg 4 229 84

Tehdy: Madeleine žila pro svá dvojčata, Aidana a Annabel. Vždycky byla přesvědčená, že by pro ně byla ochotná i zemřít. Jenže v den jejich desátých narozenin prošla její láska zatěžkávací zkouškou. Na dveře u nich totiž zaklepal vrah a přinutil ji učinit děsivé rozhodnutí: které z dětí přežije, a které zemře – syn, nebo dcera? Dnes: Madeleine se zotavuje v nemocnici a zoufale se snaží přijít na to, proč se jí musel v jediném okamžiku zbortit celý svět. Postupně se jí začínají navracet bolestné záblesky vzpomínek na všechno, co k tragickému dni vedlo. A v tu chvíli pochopí, že život její rodiny stále visí na velice tenkém vlásku…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

The Choice , 2017

Podegra
27.03.2019 1 z 5

Musím říct, že za mě velké zklamání.Jednu hvězdu dávám za nápad,druhou za to, že ačkoliv jsem rozuzlení znala téměř na počátku,tak vás něco nutí knihu dočíst a zjistit,zda je konec opravdu tak prvoplánový. Přijde mi, že autorka dostala jeden zajímavý nápad (no spoilers, takže nemůžu říct víc),a kolem něj vystavěla relativně slabý příběh s nelogickým chováním protagonistů, které nekorespondovalo s jejich charakteristikou,ani popisem.Chování matky nekorespondovalo s jejími vlastními myšlenkovými pochody a působilo velmi nepřirozeně. V jistých částech knihy to vypadalo, že autorka ani neví jak dál,respektive si není zcela jistá, jakým směrem se mají její postavy ubírat. Snažila se možná o nějaké prokreslení postav,ale mimo děti bylo dost ploché.Naopak popíše příběh osoby, která se sotva v ději mihla a nebyla imho nijak podstatná pro příběh.A konec mi přišel bohužel zcela nedomyšlený a neukončený.Za mě teda zatím jedna z nejslabších knih,co jsem kdy četla.

Ann1307
26.03.2019 3 z 5

Na tuhle knihu jsem byla velmi natěšená. Byla označována za nejlepší thriller za poslední dobu. Tak jsem si pro ní hned běžela.

Musím říct, že ano, příběh byl zajímavý, ale bohužel jsem celou dobu už dopředu tušila, co se stane.
U thrillerů miluju jejich nepředvídatelnost, ale tenhle příběh jsem teda odhadla komplet.
Ne hned na začátku, to ne, ale v průběhu.

Kniha vypráví o Maddie, která je matkou dvojčátek Annabele a Aidna.
Příběh začíná tím, že v den jejich desátých narozenin u nich zazvoní zamaskovaný muž a poručí Maddie, aby si vybrala jedno z dětí, které on zabije.
A ona zvolí.
A musí se s tím vyrovnat.

Taková moderní, thrillerová Sophiina volba. Knihu hodnotím 3⭐️/5⭐️
V druhé půlce se kniha rozjela, ale čekala jsem na wow a nedostavilo se. :( Možná je to tím, že už mám načteno příliš mnoho thrillerů.

beruska
22.03.2019 5 z 5

Příběh mne velmi zaujal.. Popisuje pocity matky, která se musela rozhodnout... Čtete, čtete, jste napnutí, jak vše dopadne.... a najednou je všechno jinak!!! Nechci a nebudu nic prozrazovat, tuto knihu si prostě musíte přečíst :) ...
Paní autorce dám ráda 5 * a moc bych si přála, aby něco pěkného zase napsala :) :D...

esprit
16.03.2019 4 z 5

Něco podobného jsem už četla. Ono už toho na téma domácího násilí moc vymyslet nejde. Tyto děsivé příběhy píše sám život. Ale konec je dobrý a četlo se to taky samo.

tabaluga
10.03.2019 5 z 5

Tato kniha se mi libila opravdu moc...Příběh ženy, která miluje své děti a najednou přijde okamžik, kdy musí jedno zvolit..je to vlastně i popis toho, jak dokáže člověka zradit i vlastní mozek. Úžasný psychotrihler...

emma05
07.03.2019 5 z 5

Tohle bylo dokonalý a ten konec? Já Ale věděla že to nebyl ......

Ann1307
02.03.2019 3 z 5

Ne hned na začátku, to ne, ale v průběhu.

Kniha vypráví o Maddie, která je matkou dvojčátek Annabele a Aidna.
A ona zvolí.
A musí se s tím vyrovnat.

Taková moderní, thrillerová Sophiina volba. Knihu hodnotím 3⭐️/5⭐️
V druhé půlce se kniha rozjela, ale čekala jsem na wow a nedostavilo se. Možná je to tím, že už mám načteno příliš mnoho thrillerů.

Terrez93
02.03.2019 3 z 5

Knizka se cte dobre, kratsi kapitoly ma to spad. ta prvni cast mi prisla hrozne roztahana,nevi. podle anotace jsem cekala, ze dej bude lepsi a ne ze se bude porad vracet do minulosti..ta me trochu zklamani..i kdyz nektere pasaze a dejove linky byly super.

Lenny.Wolf
25.02.2019 5 z 5

Po trochu pomalejším začátku, kde hlavní hrdinka neustále přemýšlí nad minulostí a svými pocity začíná ten pravý thriller. Četla jsem a četla a najednou jsem zjistila, že jsou dvě v noci a já ráno brzy vstávám do práce. Tak moc mě to vtáhlo do děje. Něco Vám přijde, že tušíte, ale pak nastane úplně nečekaný zvrat. Takové čtení mám ráda a rozhodně doporučuji každému milovníkovi thrillerů.

perpe2a
24.02.2019 4 z 5

Psychologický román, který se dobře čte. Děj je sice předvídatelný, ale i tak se mi kniha moc líbila.

alexis818
06.02.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.Skvělý psychologický vrt do lidské duše.Děj byl velmi napínavý,plný zvratů a nenechal mě v klidu,dokud jsem nedočetla.Opravdu doporučuji.

ArwenAragorn
05.02.2019 5 z 5

Matčina volba se mi líbila. Je to mrazivý psychologický thriller, napínavý a s několika zvraty, které jsem nečekala. Doporučuji ho k přečtení.

plamínek21
03.02.2019 4 z 5

Tak tohle se mi líbilo moc. Děj postupně nabírá na zlověstnosti a obrátkách, není nouze o zvraty. I když pachatel není překvapivý na celkové spokojenosti mi to nic neubralo. Doporučuji rozhodně k přečtení.

Dela111
02.02.2019 3 z 5

Anotace je trochu nešťastně napsaná, podle ní jsem čekala něco jiného než kam příběh nakonec směřuje.
V celé první půlce knihy sledujeme myšlenkové pochody hlavní hrdinky, její rekapitulaci tragické události, jak si ji ona pamatuje. Je to až zdlouhavé.
Od poloviny knihy už je děj živější, ale současně je hned jasné jak to bylo, o čem to vlastně je a jak to skončí.
Z psychologického hlediska je děj zajímavý, velmi dobře je popsané fungování mozku v určitých situacích. Celkově hodnotím jako průměr.

Martina023
30.01.2019 4 z 5

Kniha byla zajímavá, vtrhla mě do děje a jsem ráda, že jsem si ji přečetla...

Ankavi
28.01.2019 3 z 5

Kniha má zajímavý námět, přesto mě na ní něco vadilo, nesedělo. To "něco" se při čtení ukázalo, děj byl pak naprosto předvídatelný a zpracování mě nijak zvlášť neoslovilo. Průměrná kniha a vracet se k ní nebudu...

Aimee1
26.01.2019 2 z 5

Čekala jsem asi víc. Přišlo mi to, jako kdyby se jednalo o terapeutický text - někomu se to stalo a potřeboval se z toho vypsat. Více jak 200 stran sebezpytování a neustálé opakování toho stejného mě moc nebavilo. Knihu jsem dočetla, ale znovu bych do ní nešla. Chápu, že autorka tím chtěla ilustrovat, jak děsivé a zničující je pro matku vybrat si mezi dvěma dětmi, ale knize by prospělo více pasáží popisujících prostředí a postavy než tolik sebezpytu.

zdehan
25.01.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila ze začátku nic moc ale pak se to pěkně rozjelo a nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

Leniiis
19.01.2019 4 z 5

Knížka mě e hodně bavila ze začátku, ale to vyústění a konec se mi tam nehodil nějak. Anotace je trochu zavádějící.

kniha
18.01.2019 5 z 5

Skvělá knížka, postupné rozpletaní příběhu, který neustále překvapuje.

thrillery pro ženy

Autorovy knížky