Matčina volba

Matčina volba https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388432/mid_matcina-volba-YQI-388432.jpg 4 229 84

Tehdy: Madeleine žila pro svá dvojčata, Aidana a Annabel. Vždycky byla přesvědčená, že by pro ně byla ochotná i zemřít. Jenže v den jejich desátých narozenin prošla její láska zatěžkávací zkouškou. Na dveře u nich totiž zaklepal vrah a přinutil ji učinit děsivé rozhodnutí: které z dětí přežije, a které zemře – syn, nebo dcera? Dnes: Madeleine se zotavuje v nemocnici a zoufale se snaží přijít na to, proč se jí musel v jediném okamžiku zbortit celý svět. Postupně se jí začínají navracet bolestné záblesky vzpomínek na všechno, co k tragickému dni vedlo. A v tu chvíli pochopí, že život její rodiny stále visí na velice tenkém vlásku…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

The Choice , 2017

alilunka
22.08.2019 2 z 5

Tohle stálo za prd. Hlavní hrdinka nudná, zoufale nudná. Ty její smyšlený scénáře, přestavy, hrozně to otravovalo, když to trvalo půlku knížky. Konec předvídatelnej. O ničem. Nedoporučuju.

Vendas
01.08.2019 4 z 5

Kniha měla velmi pomaly rozjez,ale po přečtení recenzich jsem se nevzdala a knihu i po prvotni nechuti dočetla.

Doubravka1975
31.07.2019 4 z 5

Tak první část úplně zmatená, vůbec jsem tomu nerozuměla, jsem si myslela, že ten kdo umřel je ta matka a jestli to nebude něco jako film Šestý smysl. No, ale knížku jsem četla na dovolené a z dlouhé chvíle u válení se na pláži jsem se tou první částí prokousala a pak už se nešlo odtrhnout i když asi od půlky jsem už věděla asi co a jak, ale vůbec to nevadilo

DominaCZ
31.07.2019 2 z 5

Inu, takový natahovaný, na 200 straně se dozvíme, že tomu tak není, tedy dalších 100 stran je zbytečných.
Drama na konci je očekávatelné, nepřekvapí, děj nedojímá, spíš neustálé nípání se ve všem a točení se v kruhu otravuje.

Mě spíš štval neustálý boj ohledně barev vlasů děcek: jednou byly zlatisté, jindy kaštanové. Tak to sorry. Kaštan je na slunku nazrzle hnědý, zlato je jinej odstín, to si buď autorka, nebo překladatel popletli.

amanek
27.07.2019 4 z 5

Jak už zde bylo řečeno, začátek nic moc, ale pak jsem se nemohla od knihy odtrhnout, i když jsem děj předpokládala.

Ajuszka
16.07.2019 4 z 5

Svůj prvotní dojem beru zpět. Je sice fakt,že prvních cca 60 stran bylo docela utrpení,ale pak se to otočilo a z knihy se vyklubal docela slušný psychothriller. Takže za mne teda nakonec jo,krásný,čtivý příběh s happy endem(díky za to ).

jasmína
13.07.2019 5 z 5

Pro mě výborně propracovaná kniha. Jen těch násilnických mužů by mohlo v románech ubývat.....

Nedokázala jsem celý deštivý den od knihy odejít..

koki.veru
27.06.2019 5 z 5

Wau, moc pěkná knížka. Začátek byl trošku slabší, zdlouhavé pasáže, kde hlavní hrdinka popisuje svoje pocity a vzpomínky, ale závěr každé části knížky byl vždy vyvrcholením dané části. Pěkná zápletka a napínavé pasáže. :)

Han-nah
23.06.2019 4 z 5

Do knihy jsem se nemohla začíst, první polovina mi připadala zdlouhavá, kdy hlavní hrdinka, matka dvojčat, se probouzí z kómatu a sebezpytuje svůj život, ale jak říká její lékař, mozek je pořád ještě velice neprobádaný. Vysvětluje jí, že je schopný z jejího podvědomí vybrat jen určité představy nebo vzpomínky a doplnit si děj, který se ale vůbec nemusel stát. Druhá půlka už má spád, kdy zjišťuje, že jedno ze svých dětí neposlala na smrt, vzpomene si na svůj život a kdo za vše odpovídá.

lištička123
20.06.2019 5 z 5

Knížka se mi líbila. Pravda, začátek byl trošku slabší, ale celkově fajn přečtení. Asi tak, jak jsem očekávala.

Janisss
20.06.2019 4 z 5

Nikdy jsem nečetla takhle zvláštní knihu, do půlky nic moc, ale potom děj nabere obrátky a opravdu to stálo za dočtení!

Kefyna
20.06.2019 3 z 5

První část knihy mě celkem nudila, nutila jsem se číst dál. Stálo to za to. Kniha po nějaké době dostala spád a začala mě bavit. Rozuzlení jsem nečekala.

adevis
13.06.2019 4 z 5

Pravdou je, že první část (možná až polovina) knihy byla nic moc. Říkala jsem si, že mě ta Maddie docela štve s tím jejím věčným fňukáním a “pozorováním”, úplně mě rozčilovalo, proč za tím dítětem prostě nejde!
Poté začala kniha nabírat na obrátkách a musela jsem nad ní pořád přemýšlet a pořád číst.
Podle toho, co čtu v komentářích (v poslední době u dost knih), byl pro vás konec lehce odhadnutelný. Pro mě ale ne. Při postupném odkrývání zvratových situací jsem tajila dech, informovala přítele a nevěřícně kroutila hlavou.
Takže pro mě skvělá kniha, doporučuji. Bohužel za ten lehký a pomalý rozjezd ubírám hvězdičku.
Díky instagrame! Bez tebe bych tuhle knihu neobjevila. Díky paní Kingová za váš debut. Doufám v další knihy v českém jazyce :)))

Efča59
21.05.2019 3 z 5

Knihu jsem přečetla už před časem, ale musela samotným hodnocením trochu vstřebat. S první polovinou knihy jsem trochu bojovala a vyvolává ve mně spoustu otázek, druhá část už měla spád a tu hodnotím velmi kladně. Kniha se těžko hodnotí bez spoilerů, ve zkratce musím říct, že celkový dojem tak napůl, větší část zápletky se dala snadno odhadnout a kniha mě bohužel dějem nestrhla tak, jak bych si od psychothrilleru přála.

a.a.candys.life
18.05.2019 4 z 5

Kniha mě úplně pohltila! Četla se rychle. Do půlky jsem byla fakt napnutá!

karol.cadex
07.05.2019 2 z 5

Velmi slabá kniha :( Ubrečená hrdinka v depresích, co jen kňourá a skutek utek, manžel ze začátku floutek, postupem pokračování knihy psychopat, dialogy strojené, konec absolutně "nečekaný" haha. Ještě tohle někdy někdo srovná se Sofiinou volbou, tak se dobrovolně podřežu.

barbara5604
06.05.2019 5 z 5

Nejlepší knížka co jsem snad zatím četla..úplně mě pohlitila,nedokázala jsem se skoro od ní odtrhnout..kdybych nemusela běhat kolem dvou špuntů četla bych ji v kuse dokud bych nedočetla až do samotného konce..doporučuji přečíst..

vojteska70
15.04.2019 1 z 5

Už po par stránkách bylo jasné, jak to je. Nezaujalo mne to tak, jak jsem čekala

Mono.666
07.04.2019 4 z 5

Prvá časť trošku nudná- spomienky matky na deň ktorý zmenil jej život...potom sa to rozbehne a všetko je inak ako sme si mysleli.

Hella
01.04.2019 4 z 5

Za mě poměrně slušná jízda. Jen bych možná autorce vytkla tak rychlý přerod jedné postavy v psychopata a současně mi vadilo to naznačení možného rodícího se vztahu na konci. Ale jinak joo, dobrý.

thrillery pro ženy

Autorovy knížky