Markétka má trable

Markétka má trable https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56734/marketka-ma-trable-56734.jpg 4 8 3

Markétka série

Markétka se už nemusí stydět za svůj zevnějšek, protože zhubla. Přesto má ale spoustu jiných starostí. Bratr Honzík, který žije po rozluce rodičů u tatínka, se chová nějak podivně. Je třeba zjistit proč. Kromě toho má Markétka problém se svými dvěma nápadníky. Komu má dát přednost? Který je ten pravý? S Markétkou se nevyhneme potížím, trampotám, ale zažijeme s ní i řadu komických situací. Knížka je vhodná pro čtenáře od 12 let.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Amulet

Gretchen hat Hänschenkummer , 1999

Barza
07.10.2020 2 z 5

(SPOILER) Knížka popisuje strasti náctiletých. Markétka není schopna se rozhodnout, kterému nápadníkovi dát přednost. Sobeckému hezounkovi, jehož něžnosti jsou sice příjemné, ale dotěrné. Nebo podivné existenci s hluboko ukrytou citlivou duší. Rozchod rodičů řeší mladší bratr jídlem, navíc se ve snaze získat pocit moci pouští do vydírání a to už je trestný čin. Jak bratrovi pomoci?

Tebby
10.07.2018 1 z 5

Už jako malá jsem tuto knížku četla. Nedočetla jsem ji ovšem až do konce. Teď po čase jsem se k ní vrátila. Říkala jsem si... 140 stran? To je hned. Sice jsem knihu přečetla opravdu rychle, ovšem s tou největší nechutí. Knížka absolutně o ničem. Nic mi nepřinesla. Pro mě naprostá ztráta času.

Marčullkas
07.04.2014

Knížku jsem četla už hodně dávno, ale jako pokračování prvního dílu se mi líbila.

Christine Nöstlinger
rakouská, 1936 - 2018
1988  87%Róza, strážné strašidlo
1997  80%Pan Pes a jeho přátelé
1999  91%František jde do školy
2000  74%Markétka
2001  73%Markétka má trable

Kniha Markétka má trable je v