Markéta II.: Královnou v Dánsku

Markéta II.: Královnou v Dánsku https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97569/marketa-ii-kralovnou-v-dansku-97569.jpg 4 5 2

Královna Markéta II. spolu se svým manželem Henrikem spoluurčuje dějiny Dánska od roku 1972. Ve své knize vypráví nejen o vlastním osudu, rodině a životní filozofii, ale i o historických vztazích Dánů k světu. Nevšedně pojatá autobiografie této sympatické, citlivé, přemýšlivé, ale i energické ženy milované svým národem nabízí čtenáři unikátní příležitost blíže se seznámit s panovnicí, političkou, manželkou a matkou, o níž dosud získával jen kusé informace z novin a časopisů.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Melantrich

Dronning i Danmark , 1989

NaiTenshi
07.03.2023 3 z 5

Není to nějaká vysoká literatura, ale je to zajímavý náhled do života dánské královny. První polovina knihy, kde mluví o svém dětství, dospívání a životě obecně, mě baví daleko více než pozdější zamýšlení nad různými tématy.

Hobo
23.06.2020 3 z 5

Takový krásný životopis současné královny, která nevládne (z knihy to alespoň není zřejmé), nýbrž snaží se být hodna přízně lidu, na něhož raději neklade nároky. Prostě taková současná monarchie, která je uchovávána jako klenot a ve skutečnosti je skvělým muzeem.

Autorovy knížky

Anne Wolden-Raethinge