Mariánské a morové sloupy Čech a Moravy

Mariánské a morové sloupy Čech a Moravy https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148586/marianske-a-morove-sloupy-cech-a-moravy-148586.jpg 1 1 2

Monografie převážně barokních mariánských a morových sloupů v českých zemích - jejich výčet, okolnosti vzniku, uměleckohistorický a popř. i technický popis, významné události a ohlasy vážící se k dílu, srovnání historického a současného stavu. Kniha je řazena podle jednotlivých lokalit Popisy jsou doplněny fotografiemi a vyobrazeními, v některých případech zachycujícími porovnání historického stavu se současným. Většina zde uvedených objektů nebyla za posledních 50 let podrobně popsána, resp. dosud uváděné popisy jsou zastaralé a neodpovídají aktuálnímu stavu ani novým poznatkům o objektech. ... celý text

JLČ
29.10.2019 1 z 5

Z hlediska uměnovědného naprostá katastrofa! Téma krásné, ale zpracování naprosto diletantské, založené na Šormovi a narychlo stažených informací z internetu. Chybí naprosto zásadní lokality i informace. Autorova kniha o kameni je o něco lepší.

witiko
23.10.2018

Knihou jsem jen listoval v knihkupectví, ale když jsem zjistil, že autorovi unikl například zajímavý mariánský sloup v Českých Budějovicích – dokonce celé jedno náměstí se tu po něm jmenuje – ani jsem si ji nepořizoval. Zřejmě jde o aktualizovaný, ale v terénu neověřený přepis starší knihy Mariánské sloupy v Čechách a na Moravě z roku 1939, takže spousta památek tu chybí.

architektura

Jiří Slouka