Nomád

Výbušný špionážní bestseller Sundy Times pro všechny, kdo si oblíbili thriller Já, Poutník. Najdi pravdu dřív, než najdou tebe. Centrum Barcelony ochromil teroristický útok. Na severu Francie byla rozprášena elitní jednotka tajných agentů. Ve vyprahlé poušti stojí děsivý ústav pro sirotky. A uvnitř MI6 se skrývá zrádce… Jen jeden muž dokáže odhalit, co všechno je za tím – pokud zvládne zůstat tak dlouho naživu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354140/nomad-cAK-354140.jpg 3.8204

Marc Dane 1.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

Nomad, 2016

Kniha Nomád

jirimatejka
28.12.2020

(+ SPOILER) Trochu zklamání, nechal jsem se navnadit tím, že se to prý blíží románu Já, poutník (který je skvělý), ale to fakt ani náhodou. Hlavní hrdina je zdánlivě šikovný analytik, ale žádný agent, nicméně v celém románu přežije s neuvěřitelným štěstím úplně všechno jako superhrdina. Trochu obtížně uvěřitelné a hlavní hrdina ani není moc sympatický.

Navíc tam má autor dost nesrovnalosti, např. Marc musí zlikvidovat dvě auta s rušičkou signálu, reálně zlikviduje jedno a hurá může odeslat signál k deaktivaci bomby a druhé auto jaksi najednou řešit nemusí. Nebo s k němu blíží dron s raketami Hellfire, které dle autora zlikvidují vše v okruhu několika set metrů a když trefí auto, vedle kterého stojí, tak je jen trochu otřesen.

Dočetl jsem, ale další knihy autora vyhledávat nebudu.

bigben
03.11.2020

Hrdina, kterého nelze zabít...příjemné akční počtení s dobrým koncem

Jack Bauer
18.10.2020

Vynikající špionážní román, akce stíhá akci, nenudí, nutí neustále obracet stránky za stránkou, barvitě popsané prostředí Londýna a i jiných míst. Mám rád příběhy typu hon na nevinného. Kniha má především pobavit a být čtivá a to Nomád splňuje na výbornou.

Ladinek
09.10.2020

Já tedy nevím, koho napadlo srovnávat tuhle prostou akční šestákovou zábavu s "Já Poutník". Patrně za to může jistá významová podobnost názvu. Ale kvalitativně jsou si tyhle knihy na hony vzdáleny

martin9072
17.05.2020

Hele, to vůbec není blbá knížka :)
Inspirace Ludlumem a Clancym (Jason Bourne na nás z postavy Marca dost významně mrká) je tu evidentní, ale příběhu to na atraktivitě nic neubírá. Modus "na posranýho i hajzl spadne", ve kterém se hlavní postava ocitá, je zajímavý a Marcovi díky tomu držíme pěsti stále silněji. Výhradu mám k samotnému konci, který je takový straně uspěchaný - hromada práce, hromada vyšetřování a nakonec je vše odbyté krátkou scénou. Autore, to se nedělá.

TheAndreaika92
15.04.2020

Proč to napsat jednoduše když to jde i složitě. Minimálně sto stran s naprosto zbytečnými informacemi. Příběh nebyl špatný jen se člověk občas ztrácel.

jakub2418
15.01.2020

Já,Poutník to není,ale Marc Dane je borec! Já se moc bavil.

samsara
24.10.2019

Ach jo, většinou nedávám tak málo hvězdiček, ale tato knížka mě hrozně moc zklamala. Někdy mi to dokonce přišlo jak komedie o tom co se dá vše přežít. Stálo mě to hodně sil to dočíst.