Manželský pakt

Manželský pakt https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355278/bmid_manzelsky-pakt-EII-355278.png 4 192 72

Novomanželé Alice a Jake. Dokonalý pár, před kterým se rozkládají nekonečné možnosti a šance. Snad i proto dostali od přátel jako svatební dar členství v exkluzivním a poněkud záhadném spolku nazvaném jednoduše Pakt. Cíl Paktu je velmi jednoduchý: učinit vše pro to, aby manželské svazky všech členů zůstaly pevné a šťastné. Prostředky k dosažení tohoto cíle se také zdají být velmi rozumné: Vždy zvedni telefon, když ti volá partner či partnerka. Každý měsíc si navzájem dejte dárek. Každé tři měsíce si někam společně vyjeďte... A nikdy nikomu neříkejte o Paktu. Alice a Jake jsou zpočátku okouzleni skvělými večírky, nebývalou pospolitostí a rozšiřujícím se okruhem přátel. Pak se ale objeví první pochyby a zanedlouho už oba tuší, že uvízli v pasti. Pakt se svými praktikami podobá sektě – členství je podle jeho představitelů nezrušitelné, stejně jako manželství. Jake a Alice nyní už vědí, že to, co jim mělo pomoci udržet manželství snů, se pozvolna stává největší noční můrou jejich života.... celý text

Arsi007
17.11.2017 3 z 5

Docela zajimave psychologicke drama o tom, kam az muze zajit touha po dokonalem manzelstvi. Cetlo se to velmi dobre, bohuzel me hodne zklamal zaver, protoze nevidim jediny duvod, proc zrovna Alice a Jake meli z receneho duvodu vstoupit do Paktu. Ona byla vykreslena jako naivni, hloupoucka holka, ktera nema po psychicke strance doresenou minulost a on zase jako take celkem naivni, do Alice az moc zahledeny paranoik bez spetky logickeho uvazovani. Proste mouchy snezte si me. Navic sebevetsi kravinu, kterou Alice vymyslela on odsouhlasil. Pritom byla kolikrat na facku :D I vzhledem k podle meho nestastne resenemu konci knihu doporucuji jako prumernou oddychovku na podzimni vecery.

perpe2a
12.11.2017 4 z 5

Výborně napsaný psychotriller. Až do konce vás děj udržuje v napětí, jak se vše vyvine a jaký bude konec. Moc doporučuji.

Hella
12.11.2017 5 z 5

Čtivá kniha, to bezesporu. A námět? Chvíli jsem pravda bojovala sama se sebou, abych přijala možnost existence Paktu v reálném životě, ale pak už jsem knihu neodložila, dokud nebyla dočtená. Byla to velmi slušná jízda!

lupo
28.10.2017 5 z 5

Doporučuji, úžasný spád a člověk jen žasne jak dokáže jeden Pakt ovládat ostatní. A nikdy nevíte, kam až tohle může dojít.

motolka
26.10.2017 4 z 5

Zajímavá knížka. Bavila mě.

kristynao
18.10.2017

Od příběhu můžete čekat mnohé věci, které by teoreticky měly mít všechny kvalitní thrillery. Zde jsou však jednotlivé aspekty povzneseny na ještě vyšší úroveň. Manželský pakt je čtení šílené, místy bizarní, často zvrácené a úchylné. Jsou okamžiky, ve kterých si budete říkat: "Jak tohle sakra někdo vůbec vymyslí?" Příběh je nervydrásající, strhující, plný napětí a nečekaných zvratů. Pakt si pohrává nejen s Alicí a Jakem, ale také se čtenáři - nikdy si nemůžete být jisti, zda postavy, o kterých se domníváte, že jste je již poznali, nezmění svá rozhodnutí. Pakt hlavní hrdiny proměňuje, a s nimi jejich motivace, hodnoty, chování, rozhodnutí. Překvapují sami sebe a překvapují tak i čtenáře.

orinka3
17.10.2017 3 z 5

Od té knihy se dá těžko odtrhnout. Má spád. Ale stačí jen to na 5 hvězdiček? Myslím, že ne. Přes veškerou čtivost mi hlavou vrtá pár věcí. Alice. Žena s velkým ž, osudová láska našeho hrdiny. Do manželství vstupují s ideály, milují se. On obstarává domácnost (úžasný muž, co všecko mimo zaměstnání zvládne), ona též pracuje, jenže je bohém a on ji natolik zbožňuje, že mu přijde přirozené sbírat po ní pohozené prádlo, vařit, prát...a pak udělají špatný krok, nechají se začlenit do Paktu. Ten je pro mě hodně záhadný. Kdo ho řídí? Jenom ta Orla? Proč je tak všemocný, kde na to bere? Proč se naši hrdinové nechají bez námitek smýkat a manipulovat sebou? Jsou přece oba vzdělaní?? Že jde o vymývání mozků, je jasné po pár kapitolách. Proč se nevzepřou zavčas? Proč se nechají věznit, mučit? Tak na takový Pakt bych se opravdu vybodla. Nevěřím, že by byl zastrašený celý širý svět tak, že by nikde nenašli zákonnou ochranu. A ten konec? Ten tomu dává opravdu korunu:)
Psychotriller to možná je, ale především je to jakési podivné a absurdní sci fi.

bookcase
12.10.2017 5 z 5

To byla teda knížka, brutální mazec. Napsáno tak, že musíte pořád číst dál a jen nevěřícně kroutit hlavou.

kneslova
01.10.2017 5 z 5

Knihu bych nezařadila mezi psychothrillery, ale příběh je to dobrý - přesně ho vystihuje anotace: my víme, co je pro vás nejlepší a donutíme vás to udělat... přijde mi úsměvné, kdyby tu Pakt existoval, co by měl práce v dnešní době... hezká myšlenka , špatně prosazovaná, tak nějak mi byl sympatický konec knihy - rozhodnutí hlavních hrdinů a pořád mě bavilo, co přijde dál... dobrá kniha

veverka179
24.09.2017 5 z 5

Mně se knížka hodně líbila. Styl psaní mi sedl. Hlavní hrdina byl moc sympatický a od knížky jsem se prostě nemohla odtrhnout.

Terez25
23.09.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla čtivá. Námět je rozhodně velmi originální. Hlavní hvězda knihy a zároveň vypravěč je sympatický, celou knihu mu držíte palce. Jsem zvědavá na další knihy od autorky.

Jana65
22.09.2017 3 z 5

Tak, právě dočteno. Z knihy mám smíšené pocity. Líbilo se mi téma knihy, styl, kterým je kniha napsána mi moc nesedl. Proto dávám 3*. Jsem zvědavá na ostatní komentáře a hodnocení.