Manželský pakt

Manželský pakt https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347631/bmid_manzelsky-pakt-A0p-347631.png 4 192 72

My víme, co je pro vás nejlepší. A donutíme vás to udělat. I kdyby vás to mělo zničit... Novomanželé Alice a Jake. Dokonalý pár, před kterým se rozkládají nekonečné možnosti a šance. Snad i proto dostali od přátel jako svatební dar členství v exkluzivním a poněkud záhadném spolku nazvaném jednoduše Pakt. Cíl Paktu je velmi jednoduchý: učinit vše pro to, aby manželské svazky všech členů zůstaly pevné a šťastné. Prostředky k dosažení tohoto cíle se také zdají být velmi rozumné: Vždy zvedni telefon, když ti volá partner či partnerka. Každý měsíc si navzájem dejte dárek. Každé tři měsíce si někam společně vyjeďte... A nikdy nikomu neříkejte o Paktu. Alice a Jake jsou zpočátku okouzleni skvělými večírky, nebývalou pospolitostí a rozšiřujícím se okruhem přátel. Pak se ale objeví první pochyby a zanedlouho už oba tuší, že uvízli v pasti. Pakt se svými praktikami podobá sektě – členství je podle jeho představitelů nezrušitelné, stejně jako manželství. Jake a Alice nyní už vědí, že to, co jim mělo pomoci udržet manželství snů, se pozvolna stává největší noční můrou jejich života.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Marriage Pact , 2017

Uan
07.05.2018

Často se mi to nestává, ale toto prostě nešlo dočíst. Odložila jsem někde na straně 150. Pokud někdo očekává psychoanalýzu manželství, pak bude možná spokojen. Já čekala psychothriller, jak hlásala obálka. Děj vůbec neměl spád, myšlenka asi dobrá, ale táhlo se to a táhlo. Velké zklamání.

Romžiry
03.04.2018 3 z 5

Knihu jsem vzala do ruky díky medializaci, ale byla zklamáním. Rozhodně bych ji neřadila mezi psychothillery. Kniha je zbytečně obsáhlá. Chyběl spád, ten možná byl v posledních 50 stránkách.

kniha
15.02.2018 5 z 5

Ta pozvolnost je pro tuto knížku podstatná. Je to psychologická knížka a ne akční. Já jsem si ji proto nejvíc užila kdy ten pozvolný děj ve správnou chvíli gradoval. Je mi vždy líto komentářů, které nepochopí podstatu knížky a pak to ovlivňuje další čtenáře.

Michnicka
12.02.2018

Ještě sice nemám dočteno, ale musela jsem se kouknout na komentáře, protože jsem za polovinou a kniha je docela čtivá, ale těch zbytečných stránek a neustálého a zbytečného rozepisování je tam opravdu mnoho. Popis návštěvy restaurace, podrobné vypisování co si kdo dal a jaká to byla porce, k tomu pití...........u cesty autem se divím, že autorka nenapsala kolik bylo cestou benzínových stanic a o věznici, kde se popsala kdejaká chodba, kolik minuly dveří a jakou měly barvu a ve finále to s dějem nemá nic společného mě už číst unavuje a přistihuji se, jak už skáču. Kniha by mohla byt poloviční a mělo by to lepší spád, kdyby se toho tolik zbytečně nepopisovalo. To knize uškodilo, ale jinak je to zajímavé.

Analady
10.02.2018 3 z 5

Kniha mě nalákala svým tématem. Je psána čtivě, prvních sto stran jsem zhltla raz dva. Pak se tempo začalo postupně zpomalovat a můj zájem upadat. V příběhu mi chyběl větší spád. Zajímavé bylo zamýšlení se nad vztahem v manželství. Myšlenka Paktu je celkem zajímavá, ale s konečnými důsledky (neustálá kontrola a následné tresty) velmi děsivá. Cokoliv člověk dělá, měl by dělat pro radost a dobrý pocit, ne ze strachu z trestu. Hlavní postava Jake byl až neskutečně úžasný (milující, pozorný, neuvěřitelně tolerantní). Prostě ideální partner. V kontrastu s ním mně Alice byla až nesympatická (sebestředná, zaměřená jen na svoji práci). Celkově kniha nebyla špatná, ale čekala jsem daleko větší napětí.

kniha
09.02.2018 5 z 5

Skvělá. Další autorka, která ví jak čtenáře udržet u knížky dokud ji nedočtou. Mám ráda když mě příběh vtáhne, že se mi děj odvíjí před očima. Doufám, že vyjdou další knížky, této skvělé autorky.

Sorrow
06.02.2018 3 z 5

Hm... Jsem dost na rozpacích, co si o knize vlastně myslet. Námět je určitě dobrý, mě prostě téma sekt a jakýchkoliv uzavřených skupin baví, ale... S obdobou už jsem se setkala jinde (King a jeho Nekuřáci s.r.o.), což by ani tak nevadilo, kdyby autorka Paktu trochu přidala na tempu. Kniha se čte hodně dobře, zejména první polovina, to jo, ale přece jen pro mě ta tenze a atmosféra nebyla dostatečná. Měla jsem pocit, že když už Richmond konečně zařadila tu pětku, tak jakoby se toho sama zalekla a zase zvolnila. Hodně dobře rozehrané pasáže střídají ne zrovna povedené vycpávkové části a mě už opravdu nezajímalo, že si dá Jake další horkou čokoládu. Jo a když už jsme u toho, takovýho Jakea bych ve skutečnosti chtěla potkat a možná bych si ho i vzala, protože bych měla naklizenej barák a uvaříno jak od profíka a vůbec by na mě nebyl naštvanej, že jsem od tří od rána do půlnoci v práci...Haha

janasim
03.02.2018 5 z 5

Zajímavý, napínavý thriller.Zvláštní,že někdy jsem měla pocit,že pakt manželům snad i pomáhá.Děsivý,ale dobrý a čtivý.

Miro67
27.01.2018 4 z 5

*Nejhorší jsou dárky od nejbohatších hostů svateb.*
Příběh jako takový mnohokrát nutí člověka vrtět hlavou, vybuchnout-To snad ne! Ale mnohem zajímavější mi připadaly části rozebírající manželství a hlavně funkce partnerů, kteří mají opravdický zájem svůj vztah udržet až do konečného "pokud nás smrt nerozdělí"

banánovépyré
15.01.2018 5 z 5

Teď to všude píšu a říkám, až nějak podezřele často, ale nejsem moc thrillerový typ, přijde mi to totiž všecko tak nějak na jedno brdo. Manželský pak jsem ale četla už dvakrát a musím říct, že jak vyprávěcí tempo, tak samotná témata, která se v knize řeší, pro mě byly něčím novým. Manželský pakt je jízda na horské dráze, která vás na konci vyplivne uprostřed nicoty a vy si musíte srovnat, co to s vámi tahle kniha vlastně udělala. Michelle Richmond umí vyprávět, umí čtenáře strhnout a umí skvěle budovat atmosféru. V něčem mi to místy až připomínalo styl vyprávění Roalda Dahla (jestli znáte třeba jeho povídky, tak se určitě chytáte). Dokonalý příběh o tom, jak si udržet za všech okolností dokonalé manželství. Čistě. Dokonale. Možná to bude trošku bolet, ale váš vztah vydrží... anebo ne, ale to by vás pak bolelo hodně... Jeden z nejlepších thrillerů, co jsem loni četla.

Marluksa
15.01.2018 4 z 5

Plusy: Po počátečních rozpacích (což trvalo jen pár stránek) mě kniha velmi pozitivně překvapila. Autorka měla vskutku zajímavý nápad! ;-)
Nechyběly emoce, zvraty, šokující události, pochybnosti,...
Mínusy: Možná by ani nemusela mít tolik stránek. Tuctový, rychlý a zbytečně "sladký" konec mě zamrzel. I přesto doporučuji. ;-)

Ankavi
14.01.2018 3 z 5

Pěkný psychothriller, já osobně bych knihu cca o třetinu zkrátila, přidala na naléhavosti - a bylo by to na pět hvězdiček! Téma dobré, jen ta realizace trochu přitažená za vlasy - fyzické týrání a mučení bez následků pro vykonavatele - to mně přišlo až moc. Také závěr trochu překotný. Ale celkově kniha špatná rozhodně není, napínavá je určitě a zaujala mě především svým jedinečným námětem.

zdenkapt
08.01.2018 3 z 5

Do poloviny jsem se celkem začetla, potom mě to začalo již nudit... Trochu přitažené za vlasy a konec tuctový, bez napětí, které bych více očekávala ...

lenka9819
01.01.2018 3 z 5

Kniha na začátku poutavá, od poloviny ztrácí na uvěřitelnosti. Myšlenka dobrá, ale lepší dotažení.

micha-ella
19.12.2017 4 z 5

Tak ze začátku se styl psaní střídal, ale zhruba od poloviny se autorka rozhodla psát jen v přítomném čase (nebo je důvod v překladu?) To nesnáším. Ale obsah je hodně napínavý, sedíte nad tím, ať chcete nebo nechcete. Příběh plný zvratů o možná dobrém projektu, který se ovšem zvrhne v čiré zlo, nereálné a neuvěřitelné, jen kdo by to všechno včetně zaměstnanců financoval, že? A konec - malá červená knihovna.

jasmína
13.12.2017 2 z 5

Dobře se kniha čte, ale kdo rozumný by přistoupil na taková pravidla ??

Já tedy ne..

tess.de.veles
11.12.2017 4 z 5

Místy až děsivé.....Z toho, co se dělo ve Fernley mi bylo docela ouzko...Takové ponížení.....fuj! Ale dávání si dárků, udržovat se ve formě mi zas nepřipadá tak špatný nápad :-) Kolikrát po x letech manzelstvi, žijete úplně vedle někoho jiného, co se vizuální stránky týče....a někdy i ten charakter a chování jsou jaksi diametrálně odlišné .

skipiii
10.12.2017 4 z 5

Velmi čtivá knížka, která ukazuje zajímavý pohled na manželství :) Doporučuji.

Skatty
20.11.2017 5 z 5

Skvělá kniha, děj mně bavil od začátku až do konce.

iška
17.11.2017 4 z 5

Velmi čtivé, má to napětí i spád. Snaha vytvořit jakási “stepfordská” manželství je dost děsivá.

sekty thrillery manželství kriminální thrillery

Autorovy knížky

Michelle Richmond