Manželské okovy

Manželské okovy https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/5680/bmid_manzelske-okovy-BKB-5680.jpg 4 149 40

Po tragické otcově smrti a patnácti bezstarostných letech strávených v Londýně se Sofie vrací s matkou a sestrou do rodného Ruska, které vlastně vůbec nezná. Vystuduje univerzitu, ale marně se snaží v přelidněné Moskvě najít odpovídající práci. Nakonec jí jedna zahraniční agentura nabídne lákavé místo společnice v bohaté rodině právníka na Long Islandu v USA. Její zaměstnavatel Alexandr Fedin je sebevědomý charismatický muž, který Sofii velmi přitahuje. Když jí zanedlouho nabídne sňatek, nevěří svému štěstí. Netuší, že manžel spolupracuje s mafií a jakým způsobem získal svůj majetek. Stará se o jeho matku, dvě dcery z předchozího manželství a porodí mu vlastního syna. Do sousedství Fedinovy vily na pobřeží moře se nastěhuje nový správce Daniel Collin, bývalý policista a detektiv, který je pověřen odhalit nekalé praktiky Alexandra Fedina a jeho klientů a získat proti nim usvědčující důkazy. Krásná Sofie mu na první pohled učaruje a naváže s ní přátelství. Ani jí není Daniel lhostejný. Fedin však záhy zjistí, že ho někdo sleduje, a je rozhodnutý se nepřítele za každou cenu zbavit. Sofie postupem času poznává Alexovu pravou tvář a cítí se v manželství čím dál víc nešťastná. Když vzápětí omylem vyslechne jeden z jeho tajných rozhovorů, její láska se ocitá v troskách…... celý text

Lusicat
06.10.2018 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Příběh se hezky odvíjel, nakonec mi bylo líto, že kniha skončila. Brala bych další pokračování. Postavy byly pěkně vykreslené a celý příběh byl velmi napínavý. Doporučuji všem co mají rádi romantiku a dobrodružství s kousky dramatu. Také musím pochválit za krásný obal, který mě hnedka velmi nadchnul. Už jen kvůli němu si plánuji koupit i Pád do tmy. Také velmi oceňuji popis nekalých praktik hlavní postavy, krásně vyvážily romantiku v celé knížce. Za mě 5*! :)

MartinaF
03.10.2018 4 z 5

Zajímavý román, který se mi velice dobře četl. Trochu červená knihovna, trochu thriller. Některé postavy mi však lezly na nervy, některé jsem nesnášela a některé jsem nechápala.

gargamelka
29.09.2018 5 z 5

První kniha od autorky. Příběh do jisté míry inspirovaný životem, napínavý, nepředvídatelný, nevyzpitatelný, mafiánský

Š.Ala
19.09.2018 5 z 5

Kniha, která se skvěle četla. Úžasný výběr národností hlavních hrdinů. Konec napínavý a tajemný a vlastně smutný, protože podle všeho už Sofie nikdy nebude žít v klidu.
děkuji za pěkné počteníčko :-)

Lavender756
26.08.2018 3 z 5

První kniha od autorky vybraná spíš na oddech,ale zase aby to nebyla klasická červená knihovna, což bylo splněno. Ke konci i celkem napínavé čtení.

knihovniceS
28.02.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila. Zpočátku romantika, ale pak to byla síla! Napínavý děj až dokonce. Od Kláry Janečkové je to první kniha, kterou jsem četla a už se ohlížím po další. Píše dobře a čtivě. Dávám 5 hvězd.

i.stefany
14.11.2017 5 z 5

Moc se mi tahle knížka líbila, přesně na takovou jsem měla chuť. Umím si představit, že se takové věci v mocných kruzích dějí. Příběh má dobré dialogy, příjemný čtivý styl a charaktery postav byly výborně popsány.

Joyce24
08.01.2017 5 z 5

Velmi čtivý příběh, četlo se skoro samo. Napínavý příběh až do samého konce.

Leniiis
04.02.2016 5 z 5

První knížka od této autorky a za mě spokojenost. Knížka hezky plynula a neměla žádnej zádrhel.

Michaela91
01.07.2015 4 z 5

Ze začátku mě kniha moc nebavila a nedokázal jsem se pořádně začíst. Ale potom nějak nabrala spád četla jsem jedním dechem. Dlouho se mi nestalo abych vstala sama od sebe o hodinu dřív abych si četla, ale potřebovala jsem vědět jaký bude konec :) určitě zatím nejlepší co jsem od autorky četla

LéňaM
14.10.2014

Kniha se dobře četla, zajímavý příběh. Sice miluji historické romány,ale tohle jsem také slupla jedním dechem. Knihu doporučuji. je to taková oddechovka

mariva
12.05.2014 3 z 5

Docela zajímavý příběh, o autorce jsem dost slyšela, tak jsem na její knihu byla zvědavá. I když se celkem dobře četla, nebylo to úplně podle mého vkusu. Trochu mi vadily velké časové skoky.

mimikova
23.03.2014 5 z 5

Moc pěkný příběh, napínavý až do samého konce. Doporučuji k přečtení!

gama
15.03.2014 5 z 5

Moc pěkné čtení, jako vždy od Kláry Janečkové!!!

Gity
02.02.2014

Kniha se mi líbila, byla velmi čtivá, napínavá, měla spád. Líbila se mi určitě více než Osudová posedlost této autorky. Jedná se o novodobou, moderní "červenou knihovnu".

muzka
26.08.2013 5 z 5

Poutavé čtení, zvláštní a drsné.

ka-tka
29.04.2013 4 z 5

Zajímavý příběh, přečteno jedním dechem....

hrabenka
13.02.2013 5 z 5

Pěkně se četlo,chvilkami dost napínavé :-)

Juditha
14.04.2012

Krásná knížka.Dá se přečíst jedním tahem, spolu s představitelkou prožíváte její životní příběh.Opět si ji zase někdy přečtu.

pihinka
11.01.2012

Právě čtu, zajímavá knížka, dobře se čte

Klára Janečková
česká, 1979