Manželka medzi nami

Manželka medzi nami
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399875/bmid_manzelka-medzi-nami-uzN-399875.jpg 4 919 919

Psychologický thriller o manželstve, zrade a nebezpečných pravdách, ktoré sa skrývajú medzi riadkami. KTORÁ JE TÁ DRUHÁ? Ponorte sa do príbehu Vanessy Thompsonovej... Budete si myslieť, že čítate o žiarlivej žene, ktorá je posadnutá snúbenicou svojho exmanžela. Bude sa vám zdať neznesiteľná a pochopíte, prečo ju manžel opustil a našiel si za ňu náhradu. Budete si istí, že dokonale poznáte pozadie a detaily tohto vzťahového trojuholníka. Lenže nech si myslíte čokoľvek, mýlite sa. Skutočná pravda sa skrýva medzi riadkami. Dokážete ju odhaliť, skôr ako sa dostanete na poslednú stranu?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Lindeni

The Wife Between Us , 2017

Milky92
08.09.2018 4 z 5

Obcas jsem se ztracela kdo je kdo. Knihu jsem chtela odlozit ale docetla jsem. Myslim že se k ni jiz nevratim.

Denisa.knizky
07.09.2018 2 z 5

Opravdu musi byt hlavni postavou tak casto ztroskotana, zneuzivana, neplodna alkoholicka? Nemuze nekdo obcas vymyslet neco trochu originalnejsiho? Je to nekolikata detektivka za posledni rok, ktere dominuje presne tato postava.
Ke knize jako takove - urcite ctive, napinave ale uprimne to neni kniha, kterou bych nekomu koupila k narozeninam nebo doporucila jako must read. Zbytecne matouci, ac to byl zamer, ale prvni cast knihy vubec nekoresponduje stylem vypravneni se zbytkem, jako vytrzene z kontextu. Ano, na koneci se odhali par detailu ale nic zasadniho, az na ten uplne posledni a ze by z nej plynul nejaky sok to se tedy taky rict neda. Cekala jsem mnohem vic nez jen knizku o domacim nasili a .. vlastne a nic, tecka. Takze za pribeh tak dve hvezdy, za styl psani a ctivost tak tri a pul.

mone
06.09.2018 2 z 5

Občas mi to přišlo překombinované až k nesmyslnosti.

Pavlnka
04.09.2018 5 z 5

Mi se kniha líbila, byla napínavá, dobře se četla a ten konec

Devorah
03.09.2018 4 z 5

Knihu jsem četla na dovolené a možná i to se lehce promítlo do jejího celkového hodnocení. Příběh se čte lehce, svižně ubíhá a autorskému duu nelze upřít talent pro poutavé vyprávění. Spisovatelky tu rozehrály představení á la hra na schovávanou, ve kterém bylo těžké určit, kdo jakou má roli. Manipulovaly jak hlavními hrdinkami, tak i čtenářem, kterého mátly a vytvářely tak další z mnoha iluzí.
Zkrátka a dobře, i když má příběh pár slabin a neskutečně plochých míst, i přesto se jedná o celkem dobře vypilovaný příběh, který je plný všemožných zvratů a napětí.

Ivulka432
01.09.2018 5 z 5

Výborná kniha. Autoři s velkou lehkostí a jemností v jedné kapitole umějí střídat minulost s budoucností a s každou další kapitolou se knížka nechce odložit, ale člověk je nucen pokračovat ve čtení dál a dál. Bravurně a pravdivě popsáno "magnetické a přitažlivé charisma" sociopata. Super kniha - 5*

kytarka
29.08.2018 5 z 5

Ve čtení knihy jsem se lehce te začátku ztrácela, pak jsem se však začetla. Bohužel jsem na knihu neměla moc čas a neskutečně moc mě to štvalo, protože je skvělá! Velmi dobře se čte a máte tendenci rychle otáčet stránky a dávat si další a další kapitolu až nakonec přečtete celou knihu. Tušila jsem asi od půlky jak to všechno je, ale vůbec ni to nevadilo k tomu abych knihu dočetla. Starostlivý Richard a jeho manželka nebo manželky? A která je která?

elisa194
28.08.2018 3 z 5

Nechápu, proč má kniha tolik stránek. Zbytečně vše pořád dokola. Snad do půlky knihy jsem se ztracela v postavách. Dalo se to napsat o hodne lépe.

Peace
28.08.2018 5 z 5

"Pravda je jediný způsob, jak se pohnout dopředu."

Přiznám se, že jsem čtení této knihy odkládala. Moc mě nelákal fakt, že děj přišel hodně čtenářům zmatený a překombinovaný.
Ale mé obavy byly (jako ve většině případů :o)) zbytečné, protože hned od prvních stran mě příběh chytl a opravdu mě bavil. Jasně, ne všechno bylo úplně uvěřitelné, ale celkově mi díly skládačky zapadly do sebe a všechny "wow momenty" jsem si užívala.
I když se v poslední době podobných knih vyrojilo hodně, Manželku mezi námi mohu s klidným svědomím doporučit. Myslím, že nebudete litovat! ;o)

swayno
26.08.2018 4 z 5

Možná trošku zmatené. Dle recenzí jsem se těšila na konec knížky, kdy měl přijít nečekaný závěr, ale za mě teda nic moc :) Občas v knize něco nesedělo. Ale hodnotím kladně, četlo se to rychle a dobře :)

Ankavi
26.08.2018 5 z 5

Dobrá kniha. Do cca poloviny jsem si myslela, že průměrná, poté že skvělá, ale závěr mě rozsekal. Opravdu hodně dobře propletené a za to přidávám hvědzičku navíc. Manipulace, lži, násilí - to vše umně zabalené do zdánlivě jednoduché dějové linie. Když se zdá, že je vše jasné - přijde ještě třešnička na dortu. A hodně mě dostala taky postava sestry zdánlivě zcela v pozadí, která ale překvapivě také sehrála podstatnou úlohu. Někdy je dobré, když zapojujeme při čtení mozkovny :-)

M1ra
22.08.2018 3 z 5

Docela zmatené, což byl možná záměr, ale mám pocit, že se v tom autorky spíše plácaly a pak se nějaké detaily vzájemně vylučovaly. Také mi to přijde celkem překombinované a postava Vanessy až absurdně "geniální". Ohledně domácího násilí bych toho čekal trochu víc.
"Manželka mezi námi" za mě je lehce nadprůměrným thrillerem.

rode
20.08.2018 4 z 5

V druhé části knihy byl můj výraz - jakože cože? Jak to teda všechno je?
Manželka mezi námi je nabytá plna zvraty, čte se tak lehounce, že přečtete půlku ani nevíte jak. Možná ale, že těch zvratů tam bylo trochu víc, než bylo nutné, proto za mírnou překombinovanost ubírám jednu hvězdičku.

zpevSusannah
18.08.2018 4 z 5

Knížek v tomto duchu je spousta a málokterá mě zaujala natolik, abych ji hodnotila takto pozitivně.
Téma je zajímavé a strašidelně skutečné, jen je škoda, že vše je lehce prokouknutelné od samého začátku.. To knize dává malinkou jizvičku na kráse.
A co si myslíte o posledních 3 stránkách? Malé překvápko, že? :-)

pavčape
16.08.2018 3 z 5

Co napsat? Další knížka na téma domácího násilí. Četla jsem jich v poslední době víc, tedy hodnotím dle toho, jak se mi líbily.
1) Sedmilhářky - líbily se mi nejvíc a ohodnotila je právem (samozřejmě dle mého soudu) pěti *
2) Poslední paní Parishová - o něco málo slabší, tedy *čtyři. Příběh měl cosi do sebe a hodnotím v komentářích
Tři *ode mě dostala B. A. Paris a její Za zavřenými dveřmi.
Ovšem po přečtení Manželky mezi námi jsem jí musela jeden bodík strhnout, protože se mi tahle kniha líbila víc. Byla více logická, lépe zpracovaná a více uvěřitelná. Pár výhrad by se našlo, ale první část dle mého soudu byla super, další o fous horší a třetí nejslabší. Nicméně si myslím, že 3*si právem zaslouží.

If_odkolka
15.08.2018 3 z 5

Knihy neodkládám, takže dočteno... zvláštně zmatené -asi to byl záměr, ale pro mě krok k horšímu.
Je hodne lepších knih, ale své čtenáře si určitě najde.

reňa30
14.08.2018 4 z 5

na 5 hvězdiček to není,ale bavilo mne to..

adaba
09.08.2018 4 z 5

Knížka se mi líbila. První část jsem sice prokoukla po pár stránkách, ale i tak bylo zajímavé, jak se děj bude dále vyvíjet. Konec byl překvapivý, určitě stojí za přečtení.

hrabalikoval
07.08.2018 3 z 5

Velmi jsem se na knížku těšila a zaujal mě hlavně název. No byla jsem po přečtení trochu sklamaná. Dnešní thrillery jsou na trošku vyšší úrovni a tak jsem to čekala i od této knížky. Bylo to zbytečně zdlouhavé a komplikované. Ano bylo tam něco co mě nutilo knížku dočíst, ale nebylo to tak silné jako u ostatních knížek tohot žánru.

aydam
06.08.2018 odpad!

Přečteno 99 stran (9 kapitol) a již nepokračuji.
Za celou dobu jsem si nevypěstoval k hlavním hrdinkám jakékoli sympatie. Příběh je mrtvý, statický, bez akce. Konce kapitol nenutí čtenáře pokračovat ve čtení kapitolou další.
Četl jsem lepší psychothrillery (Balíček). Doporučit nemohu.