Manželka 22

Manželka 22 https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152751/bmid_manzelka-22-q5M-152751.jpg 3 284 110

Manželství je někdy jako bludiště, ve kterém ztratíme jeden druhého. A možná i sami sebe. Možná to způsobilo těch pár kil, které jsem přibrala. Možná to bylo tím, že jsme si po téměř dvaceti letech manželství přestali mít co říct. Měla jsem zkrátka pocit, že ztrácím sama sebe, přestože mě čeká ještě celá druhá půlka života… Co si s ní počnu? A pak se v mojí mailové schránce objevila výzva k účasti na anonymním internetovém průzkumu Manželství v 21. století… Ani ve snu by mě nenapadlo, jak zásadně to změní můj život. Předtím jsem byla Alice Buckleová, manželka a matka, učitelka dramatu a nadšená uživatelka Facebooku, který byl pro mě víceméně jediným spojením se světem mimo rodinu a práci. Teď je ale ze mě účastnice průzkumu s přezdívkou Manželka 22. A nějak se stalo, že moje korespondence s Tazatelem 101 nabrala nečekaně osobní tón. Brzy se budu muset rozhodnout – a to rozhodnutí zásadně ovlivní moji rodinu i manželství, celý můj život. Ale teď ještě ne, teď musím odpovídat na další otázky. Zjistila jsem totiž, že když se někomu opravdu upřímně svěříte, může to být nečekaně účinné afrodiziakum…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Wife 22 , 2012

Aneleh
19.11.2014 5 z 5

I když kniha poněkud rozvláčná, která dává dojem, že je zde jen pro pobavení, skrývá v sobě upozornění na dost závažný problém vzájemné komunikace, která upadá díky internetu. Proč se snažit pěstovat svoje manželství, své opravdové vztahy, když je tady internetová sociální síť, která nám rozumí mnohem lépe. Nežijeme více ve virtuálním světě než v tom reálném? Možná bychom se vážně měli zamyslet...

Pivísek
26.10.2014 3 z 5

Knihu jsem četla již před nějakou dobou a už si z ní nic moc nepamatuju. To je nejspíš známka toho, že v knize není nic, co by mě zaujalo a nad čím bych přemýšlela. Myšlenka předvídatelná, ale kdo nehledá hluboké životní pravdy, tak ho kniha může i bavit. Kniha se celkově četla lehce a dobře, taková oddechovka před spaním nebo do vlaku...

helenkan
19.10.2014 4 z 5

Tahle knížka nám ukazuje,jak se z manželství vytrácí komunikace a jak je to špatné.O lásku se má pečovat celý
život a mluvit spolu o všem je důležité.Tenhle příběh to jen potvrdil.Docela doporučuju k přečtení.

Dixinka
16.10.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila od začátku do konce. Zvláštním stylem psaná, ale poutavá. I o lásku se musí člověk starat! Úžasné myšlenky a zvraty. Doporučuji!!!!

Elka85
15.10.2014 3 z 5

Taková pohodová oddychovka.

anais
12.10.2014 odpad!

tak dlouho mě nudila, až jsem ji zavřela nedočtenou a už se k ní nevrátím

Gity
28.07.2014 3 z 5

Knížku jsem přečetla na dovolené jako příjemné letní čtení, ale nic víc ve mně nezanechala. Děj to téměř nemělo, občas to bylo zdlouhavé, konec byl příliš průhledný a americky sladký (pořád jsem doufala, že to přece celé nedopadne tak, jak se to rýsuje, že třeba ještě něco přijde a ono nic nepřišlo). Musím ale uznat, že knížka byla čtivá, četla se lehce a příjemně a rychle ubývala.

pocketka
08.07.2014 2 z 5

Tuto knihu jsem měla téměř rok na wish listu. Těšila jsem se na super příběh... aj aj... polovina knihy naprosto zbytečná, nelíbil se mi styl psaní pomocí facebookových zpráv, pomocí otázek tazatele... některé pasáže jsem jen rychločetla. Dvě hvězdičky dávám jen kvůli konci, který již byl čitelnější, ale i tak přesládlý. Škoda - nápad byl docela zdařilý.

amysa
05.07.2014 2 z 5

Podle anotace jsem čekala, že to bude přesně knížka pro mne, měla jsem určitě mnohem vyšší očekávání, než jsem v průběhu čtení získávala a které mám po dočtení knížky. Celkově to pro mě nebyl žádný zázrak, chvílemi jsem se knížkou doslova prokousávala, některé věci mi vyloženě vadily, nebavily mě třeba ty facebookové statuty a vyhledávání informací v googlu... Možná to malinko zachránil konec knížky, protože posledních 100 stránek jsem si přečetla celkem i s chutí a Tazatele jsem si tipla taky správně. Ale celkově jsem asi na tuhle knížku neměla ten správný "čtecí náboj", takže nemám chuť si ji přečíst znovu a do knihovny ji vracím zcela bez emocí...

Phenomenon
31.05.2014 3 z 5

Asi jsem očekávala víc, zbytečně dlouhé pasáže, závěr přeslazený, ale číst se to dalo

Prateri
01.05.2014 3 z 5

Knihu jsem si půjčila spíš omylem. Nemám ráda, když se mění v knížkách příliš často typ písma, což tady bylo. Obsah se mi také moc nezdál, ale nakonec jsem dočetla a vůbec se mi to nezdálo špatné a Tazatele jsem si tipla správně.

Michaela91
01.04.2014 4 z 5

Kniha mě bavila, dobře se četla občas jsem se i pobavila. Velice mě překvapilo kdo byl Tazatelem. Překvapilo mě to mile, konec se moc povedl :)

kejty91
01.03.2014 4 z 5

Kniha je zajímavá. Do poslední chvíle jsem věřila tomu co bylo a závěr mě opravdu dostal. Manželka 22 má opravdu fantastického muže. I samotná Manželka 22 byla žena na svém místě. Manželksé i finanční problémy v manželství jsou přirozené. Ale způsob s jakým se s tím vypořádali bylo hezké. Přirozeně, že neposlouchala svou kamarádku a chtěla někoho, kdo se o ní zajímá. Kdo v životě nebilancuje? Jde o to ale nebýt natolik zabedněný a vidět i toho druhého. Chce to mít porozumění, aby se dalo zachránit, co se maličko pokazilo. Nebýt těmi, kteří rozbité, pokažené věci vyhazují ale opravují.

Lennji
28.02.2014 3 z 5

Dala se číst, ale asi by se mi líbila více, kdybych už sama vdaná byla a k tomuto tématu měla blíže..Některé pasáže byly vyloženě nudné, např.přepis konverzací na návštěvách..Konec byl fajn, hezký a nečekaný, teprve ke konci mě kniha začala pořádně bavit a byla jsem zvědavá, jak to dopadne..Celkem vtipné..

Jia
25.02.2014 4 z 5

Knížky jsem si všimla když vyšla, ale kupovat jsem ji nemínila, přece jen to není můj oblíbený žánr i když mě námět docela zaujal. Pak jsem na ni náhodou narazila ve výprodeji, a to rozhodlo. Nelituji, příjemná, oddechová, vtipná, současná, po dávce thrillerů mně změna přišla k chuti. Při čtení jsem se usmívala, občas nahlas zasmála, sem tam dojala. Kdo je Tazatel mi bylo jasné po přečtení anotace (kdo by to tak mohl být jiný :-)). A možná, že i nějaké ponaučení se tam najde..
Dávám 3 1/2 *
Teď už se ale zase vrátím ke svým thrillerům:-).

DannyBlakely
24.02.2014 3 z 5

Sfouknuto za 2 dny, byť je to tlustá knížka, ale čte se sama a čekala jsem od toho daleko míň, takže jsem byla příjemně překvapená. To hlavní mi bylo jasné po přečtení ani ne první třetiny, ale je to hezký příběh.

Dadula118
09.02.2014 4 z 5

Knížka se mě líbila,do poslední chvilky jse netušila kdo je tazatel.Příjená oddychovka

petrra
07.01.2014 3 z 5

a mně se to líbilo a dobře četlo, prima oddechovka

Verrrunka
04.01.2014 3 z 5

Čtivé... ale tak nějak pořád nevím, co mi tahle knížka měla vlastně dát...

Rup
27.12.2013 2 z 5

Krize středního věku a virtuální realita spolu se sociálními sítěmi, to je vražedná kombinace. Po první polovině jsem to chtěl vzdát - nuda, nuda, nuda - ale nakonec to nebylo až tak úplně hrozné. Do doporučených to ovšem nedám ani náhodou.

Melanie Gideon
americká, 1964