Manželka 22

Manželka 22 https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152751/bmid_manzelka-22-q5M-152751.jpg 3 284 110

Manželství je někdy jako bludiště, ve kterém ztratíme jeden druhého. A možná i sami sebe. Možná to způsobilo těch pár kil, které jsem přibrala. Možná to bylo tím, že jsme si po téměř dvaceti letech manželství přestali mít co říct. Měla jsem zkrátka pocit, že ztrácím sama sebe, přestože mě čeká ještě celá druhá půlka života… Co si s ní počnu? A pak se v mojí mailové schránce objevila výzva k účasti na anonymním internetovém průzkumu Manželství v 21. století… Ani ve snu by mě nenapadlo, jak zásadně to změní můj život. Předtím jsem byla Alice Buckleová, manželka a matka, učitelka dramatu a nadšená uživatelka Facebooku, který byl pro mě víceméně jediným spojením se světem mimo rodinu a práci. Teď je ale ze mě účastnice průzkumu s přezdívkou Manželka 22. A nějak se stalo, že moje korespondence s Tazatelem 101 nabrala nečekaně osobní tón. Brzy se budu muset rozhodnout – a to rozhodnutí zásadně ovlivní moji rodinu i manželství, celý můj život. Ale teď ještě ne, teď musím odpovídat na další otázky. Zjistila jsem totiž, že když se někomu opravdu upřímně svěříte, může to být nečekaně účinné afrodiziakum…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Wife 22 , 2012

SBH
02.03.2016 4 z 5

Po knize jsem sáhla v naprostém výpadku soudnosti. Jako absolutní odpůrce manželství jsem ji otevřela jen v důsledku drogové závislosti na tištěném textu. A najednou jsem se octla na dvousté stránce. Chytil mě příběh, sympatizovala jsem s hrdiny. Peter byl k sežrání, taky chci takového syna! Líbila se mi úvaha, že dnešní tvůrci (i kritikové) si pletou temnotu s poselstvím. Od poloviny jsem měla podezření na totožnost Tazatele101, které se ukázalo jako podložené. Ale závěr mě opravdu překvapil, čekala jsem potoky slz, rozervaných srdcí a beznadějných zítřků. Díky vyznění po knize sáhnu znovu, abych podrobněji prozkoumala pachatelovy motivy.

levac
01.03.2016 3 z 5

Červená knihovna není můj nejoblíbenější žánr, ale dočíst se to dalo a oceňuji zajímavý a originální styl psaní.

petra4080
12.02.2016 4 z 5

Originální!
Tahle kniha se mi opravdu líbila. Moc dobře se četla a závěr mě naprosto překvapil - to se mi často nestává. V průběhu čtení jsem uvažovala, že dám 3 hvězdičky, konec byl ale tak dokonalej, že jsem měla potřebu se k některým pasážím ještě vrátit, aby se mi všechno spojilo dohromady. Tomuhle já říkám romantika jako hrom - myšleno v dobrém.

ivousekk
30.01.2016 3 z 5

Pohodová knížka na odreagování. Dobře se to četlo. 3* málo, 4* moc.

Acquenta
24.01.2016 4 z 5

Pěkná a příjemná oddechovka ke kávě. Mě se to líbilo :-)

Ranuncul
16.01.2016 2 z 5

Knížka mě nějak moc neoslovila a autorka klidně mohla vynechat pasáže z divadelních představení.Ty byly tak nudné,že jsem je i přeskakovala.Znovu určitě ne.

Aknel26
29.10.2015 2 z 5

Nelíbila se mi. Respektive nelíbila se mi především hlavní hrdinka, která jednala iracionálně (mj. v zaměstnání), docházela k předčasným závěrům (hlavně co se týče dětí) a především ke svému muži se chovala jako k totálnímu hňupovi, srovnávajíc ho s anonymní postavou tazatele, který jí na rozdíl od manžela rozumí... Její posedlost (poblouznění?) oním tazatelem mi přišla úplně nepochopitelná, zato jeho totožnost mi byla jasná takřka hned a celé to bylo dost přitažené za vlasy, včetně závěru.

judi
23.09.2015 5 z 5

Perfektní kniha na odpočinek a odreagování, humorná, styl psaní autorky se mi velice líbil. Doporučuji!

lusila
22.09.2015 5 z 5

Mne sa páčila, mierny humor a nečakaný koniec, nezamýšľam sa nad tým, či by sa to mohlo stať aj v skutočnosti, skôr nie ako áno.

moni.ka
01.09.2015 3 z 5

Začátek velmi slibný, ale asi od poloviny velmi předvídatelný konec. S blížícím se koncem se navíc stupňovalo dávkování upatlaného sentimentu s vyústěním typu červená knihovna. Škoda, kdyby se autorka trochu rozjela a přitvrdila, mohl to být docela pěkný manželský thriller.

Sabin
26.08.2015 4 z 5

Kniha se mi moc dobře četla, byla zajímavě napsaná i příběh se mi líbil. Za mě vydařená kniha.

Smiragl
06.07.2015 3 z 5

Nejdříve mě zaujal název - čekala jsem nějaký vztah s Hlavou 22. Pak jsem si přečetla info o knize na přebalu a lehce zhnuseně jsem ji odložila stranou. Po pár týdnech se mi jí zželelo, pustila jsem se do ní a, světe div se, líbila se mi! Ano, je to nenáročná a oddychová literatura, ale v rámci svého žánru jedna z těch lepších. Popravdě je to po delší době jedna z mála knížek, u kterých jsem se smála nahlas.

zuzana4291
26.06.2015 4 z 5

Zajímavý příběh rodiny a hlavně manželů, kteří jsou spolu dlouhých 20 let. I když sice skoro od poloviny knihy, mi bylo jasné jak to je. Tak je to dobře napsaný příběh.
jen si myslím, že takových mužů, kteří by tohle udělali je opravdu hodně málo...spíše žádný...ale takového muže bych si přála

locin
23.04.2015 4 z 5

Začátek měl trochu pomalejší rozjezd, trvalo mi než jsem se do toho opravdu začetla, ale konec mě zaujal, i když jsem od začátku něco málo tušila. :)

marcela6850
26.03.2015

Kniha se četla pěkně

Andra
21.03.2015 3 z 5

Tady už bylo všechno napsáno, nemám, co bych přidala originálního. Příjemná kniha, ale ne natolik, abych se k ní vracela.

Tétéčko
05.02.2015 5 z 5

Náhodou, já jsem byla spokojená. Sice jsem taky tušila, kdo asi tajemný muž bude, ale vůbec mi to nevadilo, bylo to velmi pestré čtení, tak nějak mi bylo příjemné, že ty ženské ve světě ty problémy mají podobné. A že je konec sladký? Ano! Jen houšť!

Anre3
31.01.2015 2 z 5

Knížka je psaná lehkou formou, ideální jako čtení na dovolenou. Konec se dal předvídat.

danae1515
16.01.2015 4 z 5

No! Po dočtení cítím lehké zklamání. Možná proto, že jsem byla na tuto knížku hodně natěšená a měla jsem velké očekávání.
V momentě, kdy jsem začala tušit, jak to dopadne....., jsem jí některé večery ani neotevřela.
Jak píšete, takové normální, obyčejné počtení na dovolenou. Celou dobu jsem čekala, že se přece jen něco přihodí, nastane zvrat.... a nic. Chvílemi zdlouhavé a brzy předvídatelné
Na druhou stranu palec nahoru za formu, ta to provětrala, námět a téma - hodně zajímavé, dost aktuální, často bolestné, kdyby si s tím autorka víc pohrála, mohla z toho být KNIHA. Strhávám hvězdičku za ten cukr na konci.

andream
12.01.2015 3 z 5

Jak oddychovka docela dobrá, nenáročná, hodně předvídatelná takže chvílemi malinko nudná,nicméně přečíst sedá.

Melanie Gideon
americká, 1964