Manželka 22

Manželka 22 https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152751/bmid_manzelka-22-q5M-152751.jpg 3 284 110

Manželství je někdy jako bludiště, ve kterém ztratíme jeden druhého. A možná i sami sebe. Možná to způsobilo těch pár kil, které jsem přibrala. Možná to bylo tím, že jsme si po téměř dvaceti letech manželství přestali mít co říct. Měla jsem zkrátka pocit, že ztrácím sama sebe, přestože mě čeká ještě celá druhá půlka života… Co si s ní počnu? A pak se v mojí mailové schránce objevila výzva k účasti na anonymním internetovém průzkumu Manželství v 21. století… Ani ve snu by mě nenapadlo, jak zásadně to změní můj život. Předtím jsem byla Alice Buckleová, manželka a matka, učitelka dramatu a nadšená uživatelka Facebooku, který byl pro mě víceméně jediným spojením se světem mimo rodinu a práci. Teď je ale ze mě účastnice průzkumu s přezdívkou Manželka 22. A nějak se stalo, že moje korespondence s Tazatelem 101 nabrala nečekaně osobní tón. Brzy se budu muset rozhodnout – a to rozhodnutí zásadně ovlivní moji rodinu i manželství, celý můj život. Ale teď ještě ne, teď musím odpovídat na další otázky. Zjistila jsem totiž, že když se někomu opravdu upřímně svěříte, může to být nečekaně účinné afrodiziakum…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Wife 22 , 2012

radus
08.11.2017 4 z 5

Dávám čtyři hvězdičky, ale jenom z toho důvodu, že závěr knížky se autorce povedl, že tazatelem 101 byl... on. Jinak mě některé pasáže knihy moc nebavily, třeba večeře u Nedry nebo co se týkalo divadla. Korespondence přes facebook byla zajímavější a dobře se četla.

danielaladybird
22.09.2017 4 z 5

Vybráno náhodně v knihovně, jen tak, podle názvu. A musím říct, že se mi kniha moc líbila. Je vtipná, nepředvídatelná, velmi dobře se čte. Konec pěkný. Doporučuji všem ženám, které váhají zda být x nebýt s partnerem.

tess.de.veles
21.09.2017 2 z 5

Dala jsem to jen do stranky 244....pak uz fakt ne....Ale konec by me zajimal....Asi si to budu muset "vyguglovat" :-)

denča1000
12.09.2017 3 z 5

Kniha byla skvělou oddechovkou, která se velmi dobře četla. Ikdyž mě vyděsil počet stran, sami poznáte, že to bude přečtené rychle. Popravdě mě hned několikrát napadlo, že tazatelem je právě ten, kdo jím na konci byl.

Danago
30.08.2017 5 z 5

Hlavní hrdinka si připadá po dvaceti letech manželství jako by si už s manželem neměli co říct. Najednou se stane respondentkou v internetovém výzkumu o manželství v tomto století. Ve výzkumném projektu dostane jméno Manželka 22 a brzy zjistí že se z výzkumu začíná stávat něco víc. V každé volné chvíli sedí u počítače.
Knížka je naprostým překvapením. Námět je skvělý, příběh je napsaný velice zábavně , poutavě a nemá hluchá místa. A konec je naprosto nečekaný a úžasný. Já jsem byla v šoku. Knížku rozhodně velmi doporučuji!

Ivuska.09
25.08.2017 4 z 5

Inteligentní román pro inteligentní ženy. K této knize potřebujete dozrát. Ideální ve chvíli, kdy pochybujete o své lásce a o kouzlu manželství - má v sobě totiž něco, co vám ukáže, že není žádný důvod pochybovat, že to všechno má smysl. Nechápu, že jsem na ni nenarazila už dříve.

Shoperkaa
19.08.2017 4 z 5

Pohodová a nenáročná kniha. Některé kapitoly bych, ale úplně vypustila.

Nikka710
06.07.2017 2 z 5

Téma a obálka knihy mne zaujaly, a proto jsem se rozhodla, že ji dočtu až do konce. Znovu bych se do čtení opravdu nedala, protože obsahuje mnoho částí, které by se daly zkrátit/vypustit/omezit, jelikož ty jsou zcela bezvýznamné pro pochopení vztahu Alice (Manželky 22) a Williama (Tazatele 101) ..... již zmíněné pasáže z divadelních představení, dialogy mezi postavami knihy .....avšak v celku milé, oddychové počteníčko, ve kterém už cca od dvacáté stránky čtenářka tuší, jakým směrem se bude děj vyvíjet.

Atanone
26.05.2017 2 z 5

Uff..nechápu,proč jsem tuhle knihu začala číst,když jsem nedávno oslavila své odpojení od Facebooku.. No ale stalo se,někdy je dobře si ověřit,jestli naše rozhodnutí k tomu,či onomu bylo odůvodněné.
Kniha je taková pohádka-tedy hlavně kvůli konci..I když jako Popelka jsem si spíš připadala já při tom přebírání slůvek.
Bohužel dnešní realita je,že mnohdy než bychom zvedli zadek a ušli pár kroků,raději pošleme SMS..navíc-textovka skryje výraz,takže můžeme přiměřeně lavírovat dle situace. A díky internetu můžeme být kým chceme.
No vida-ač jsem v to nedoufala,přece jsem se poučila.

MíšaS.
01.05.2017 2 z 5

Přečíst se to dalo, ale že by mě to nějak obohatilo...

nikol1774
20.03.2017 4 z 5

Kniha mě velmi zaujala. Ze začátku jsem jí nedávala šanci, ale potom mě začala bavit. Líbilo se mi zpracování. Četla se krásně, za chvilku byla přečtená celá. Originální nápad jak se snažit zachránit manželství. Do poslední chvilky jsem netušila kdo je Tazatel 101, čekala jsem spíš, že se nakonec opravdu sejdou a dají se dohromady, za žádnou cenu mě nenapadlo, kdo to opravdu je. Z konce jsem byla nadšená, bylo to dojemné.

nikdonekdy
18.02.2017 5 z 5

Krásná oddechovka

fruitbueno
09.02.2017 3 z 5

Překvapivě poměrně stravitelná kniha, která mě bavila svým zpracováním a svižným tempem. Kniha byla plná dialogů a postavy se zdály dobře odpozorované. Škoda jen toho lehce kýčovitého konce, srazil text o třídu níže.

marara
31.01.2017 4 z 5

Prima čtení na léto. Vtipné, lehké, ale občas probleskne zajímavá myšlenka. Závěr byl trochu předvídatelný (napadlo mě to už v polovině), ale je dost způsobů, jak osvěžit manželství a tento byl opravdu originální.

Ema22
31.01.2017 4 z 5

Jsem přibližně ve věku hlavní hrdinky. Mám psy místo 3. dítěte, se synem výjimečný vztah. Možná i proto jsem neprohlédla manželův promyšlený plán na obnovu vztahu. Moje sestra měla jasno po 5? stranách. Kniha mě bavila od začátku do konce. Čtivá, svižná. Je to ten typ knihy, v níž čtete svoje názory a myšlenky. Jen konec byl na můj vkus moc happy.

lenka70
19.10.2016 3 z 5

Ač nejsem příznivce sociálních sítí typu Facebook a zpočátku jsem spíš vnímala hlavní hrdinku jako osobu především totálně závislou na Facebooku,než abych se soustředila na nějaký ten děj knihy,musím přiznat,že kniha mě nakonec stejně dějově strhla,protože jsem byla zvědavá,kdo se skrývá za tazatelem 101.Ale ruku na srdce.....docela zvláštní manželský průzkum,kterého bych se já zcela určitě nezúžastnila.....

Alimak7
17.10.2016 2 z 5

Tak já jsem to v polovině vzdala. Jsem sice stejná věková kategorie, ale vůbec jsem nenašla shodu. Asi proto, že mám mnohem menší děti než hlavní hrdinka a tudíž jiné starosti. Navíc mi nesedl styl - věčné dopisování přes mail, facebook. Ale věřím, že si kniha najde své spokojené čtenáře.

Zdeňula
02.10.2016 3 z 5

Kniha mě začala bavit v druhé pulce...a konec byl docela napínavý.

jakafe
11.06.2016 5 z 5

Originální spisovatelský styl, humorné, dojemné, zamyšleníhodné a hlavně autentické manželské peripetie, no a zejména výborný závěr, to vše si u mě vysloužilo pět hvězdiček. Žádný patos, žádné manipulativní a znuděné paničky, žádné šeptání za svitu luny, žádný milionář... jen a pouze příběh ze života, tedy čím dál více se odehrávající ve virtuální realitě. Myslím, že si knihu užijí spíše vdané ženy či ženy v dlouholetém partnerství. Nejsem si jistá, jestli by mě za svobodna tahle kniha spíš nevyděsila, i když konec je opravdu romanťárna jak hrom... otázka je, zda bych román už mezitím neodložila. Prozatím je pro mě tato kniha překvapení roku.

michaela2523
14.04.2016 5 z 5

Ačkoliv jsem jiná věková kategorie než je hlavní hrdinka, z knihy jsem nadšená. Musím říct, že zpočátku mi dělalo problém se začíst, ale jakmile se mi to podařilo tak jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Po dlouhé době se mi stalo, že mě konec knihy překvapil a byla jsem z její zápletky překvapená. Mile mě potěšilo střídání stylu psaní (klasická próza, místy klasický scénář). Knihu velmi ráda doporučím každému, kdo chce chvíli oddechu a relaxu. :)

Melanie Gideon
americká, 1964