Manželka 22

Manželka 22 https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148933/manzelka-22-148933.jpg 3 284 110

Manželství je někdy jako bludiště, ve kterém ztratíme jeden druhého. A možná i sami sebe. Možná to způsobilo těch pár kil, které jsem přibrala. Možná to bylo tím, že jsme si po téměř dvaceti letech manželství přestali mít co říct. Měla jsem zkrátka pocit, že ztrácím sama sebe, přestože mě čeká ještě celá druhá půlka života… Co si s ní počnu? A pak se v mojí mailové schránce objevila výzva k účasti na anonymním internetovém průzkumu Manželství v 21. století… Ani ve snu by mě nenapadlo, jak zásadně to změní můj život. Předtím jsem byla Alice Buckleová, manželka a matka, učitelka dramatu a nadšená uživatelka Facebooku, který byl pro mě víceméně jediným spojením se světem mimo rodinu a práci. Teď je ale ze mě účastnice průzkumu s přezdívkou Manželka 22. A nějak se stalo, že moje korespondence s Tazatelem 101 nabrala nečekaně osobní tón. Brzy se budu muset rozhodnout – a to rozhodnutí zásadně ovlivní moji rodinu i manželství, celý můj život. Ale teď ještě ne, teď musím odpovídat na další otázky. Zjistila jsem totiž, že když se někomu opravdu upřímně svěříte, může to být nečekaně účinné afrodiziakum…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Domino

Wife 22 , 2012

KattyV.
13.12.2013 4 z 5

Oddechová knížka, hezky se mi četla.

Miila
31.10.2013 3 z 5

Co se tyce zivota manzelky, ma to neco do sebe, komunikace je vzdycky problem at uz u manzelu nebo partneru. Z toho uhlu pohledu je to celkem k zamysleni - co vsechno reknete jinym lidem a ne vlastnimu manzelovi (partnerovi), ale jinak je ten pribeh trochu pritazeny za vlasy :-) A ta zavislost na fb je taky na zamyslenou. Cim dal vic lidi zije spis virtualni zivot plny 'to se mi libi', nez ten realny.

luciefeix
25.10.2013

čtivé a zábavné :) při své tloušťce se čte velice rychle :)

babyboar
02.10.2013 3 z 5

Moderní červená knihovna s průhledným příběhem. Kdo je Tazatel 101 mi bylo jasné ještě před polovinou knihy. Přesto bychom toto dílko neměli zatracovat, upozorňuje na důležitou věc, kterou je mezilidská komunikace a to do jaké míry je ovlivněna moderními technologiemi. Zda pozotivně či negativně, to ať posoudí každý sám...

c.svetlana
30.09.2013 2 z 5

Priklanim se spise k nenadsenym komentarum, behem cteni mi zabralo nejvic myslenek na to, proc tohle nekdo vlastne napsal...

psirena
25.09.2013 4 z 5

Přiznám se, že mě kniha nezaujala dost na to, abych si jí koupila, ani po přečtení ukázky. Ale z knihovny jsem si jí půjčila a přečetla. Chápu, jak se může manželský pár odcizit. Tato kniha má být zřejmě nadějí pro vdané ženy středního věku se skoro odrostlými dětmi, že láska může znovu přijít, že se můžou znovu zamilovat. Co mě překvapilo na této knize byl jemný humor, úplně se vidím, jak stojím v krámě a prodavačka do mikrofonu na celý obchod hlásí, že kupuju tampony - super plus.
Sice je jasné, jak to skončí, je to přeci jen americký román. A to je na jednu stranu roztomilé, na druhou je to trošku zklamání. Mohlo to mít originálnější vyústění, ale vzhledem k tomu, jak příběh plyne by asi dramatičtější gradace nepasovala do celkového konceptu.

kathy
19.08.2013 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale čekala jsem víc... Dějově zajímavá, ale místy zbytečně zdlouhavá a odbíhající od tématu.

miseb
09.07.2013 3 z 5

Knížka není vůbec špatná. Skvělá na dovolenou. Docela dobře se čte. Střídá se příběh s emailovou komunikací. Možná tam každá z nás může najít nějaký ten problém, který také v manželství řeší. A dobře to dopadne.

Andulino
08.07.2013 3 z 5

Knihu jsem přečetla, sem tam se usmála, sem tam dojala nad vzpomínkami Alice. Nicméně k mým nejoblíbenějším patřit nebude. Některé dějové linky mi přišly naprosto zbytečné (především ty týkající se dětí Alice a Williama). Zhruba od poloviny knihy jsem začala mít jakési tušení, kdo je Tazatel 101, a nakonec se potvrdilo. Na konci jsem se přece jenom musela usmát, protože pokud máte někoho, koho i po všech problémech a útrapách milujete (a on vás), můžete být šťastní a nad koncem příběhu se usmát. Doporučuji jako nenáročnou oddechovku, pokud nemáte na čtení něco lepšího.

bookcase
27.06.2013 5 z 5

Výborné!! Tušila jsem, kdo je Tazatel101 a "podezření" se mi potvrdilo. Konec se mi líbil, vždyť jak jinak by to mělo skončit než tak jak to skončilo, vždyť tak kniha je především o tom, že manželství je běh na dlouhou trať a pokud ho chceme udržet, je třeba pro to něco udělat. Určitě se v Manželce22 poznala nejedna z nás.

Juditha
18.06.2013 4 z 5

Kniha byla napsaná zajímavou formou. Zapadá do dnešní uspěchané doby. Čekala jsem od ní trochu více, ale jako relax mi vyhovovala, bavilo mě ji číst a v některých okamžicích jsem se jako asi spusta dalších žen vmém věku i poznala

Monikamonika
16.06.2013

No nevím. Čekala jsem víc. Bylo to trochu moc předvídatelné. Použití mailové komunikace osvěžovalo text, četlo se to rychle a pěkně, občas sem se i zasmála, ale přesto...trochu málo...

Peti
10.06.2013

Kniha, která vystihuje momentální život a komunikaci v něm, proč psát sms a telefonovat, když můžu napsat svůj stav na fcb? Závislost na datovém připojení, zadávání aktuálních statutů na fcb a z toho domýšlení, co tím chtěl autor říct a používání dalších sociálních sítí, tak probíhá komunikace. Kniha mi místy (emailová korespondence tazatele 101 a manželky 22) připomínala knihu Dobrý proti severáku a Sedmá vlna. Četla se velice dobře, byla poutavá a rozuzlení jsem vážně nečekala. Tazatel 101 mě překvapil.

Terry11
22.05.2013 4 z 5

Asi mě na této knize nejvíc bavila její forma. Využití mailů, dotazníku, scénáře, chatu mi přišlo zábavné. Ale na mailového Severáka, či Sedmou vlnu to prostě nemá!

Peace
22.05.2013 4 z 5

Kniha mě bavila hodně, byla to oddechovka, která mi prostě sedla. Jen závěr knize moc nepomohl, zasloužila by vtipnější a důmyslnější pointu.

kuky921
04.05.2013 3 z 5

První část knihy mi připadala jako zpověď manželky po 10 letech se zpovědníkem v osobě Tazatele 101. Druhá část knihy, kdy se vyřeší vztah mezi Manželkou a Tazatelem mě trochu zklamal, čekala jsem větší špetku dobrodružství?

MahulenaK
28.04.2013 1 z 5

Knížka totálně o ničem. Sice jsem ji dočetla až do konce, ale bohužel z ní mám "nijaký" dojem. Trochu překvapivá ke konci, ale pak se to zase nějak zvrtlo. Spoustu situací nedotažených do konce a hlavně, dost naivní, takhle to v životě nefunguje.

renataab
19.04.2013 2 z 5

Knihu jsem dočetla, ale jsem rozpačitá. Nezanechala ve mně pozitivní stopu. Od poloviny se dalo očekávat závěrečné rozuzlení a odhalení. Očekávala jsem hlubší zápletku, kreativitu.....

Márinka
19.04.2013 4 z 5

Škoda toho předvídatelného konce. Chtělo to něco kreativnějšího, nemusel to být nutně haapy edn. Jinak dobrá oddechovka. Zvláště onen seznam otázek na konci může mnoho žen inspirovat k tomu, aby si - byť samy - na ně odpověděly. Najdou-li odvahu :)

pil
17.04.2013 2 z 5

Slibovali mi Bridget Johnes po čtyřicítce. Ani omylem. Manželka 22 postrádá suchý britský humor a vtip, však je to taky Američanka. Dvaadvacet let vdaná paní řeší prostě krizi středního věku. Najednou se na webu objeví Tazatel 101, který ji vtáhne do výzkumu ohledně manželství a rozjede se smršť otázek a odpovědí. Hádejte, co se stane dál ? Nu ano, oni se nám do sebe zamilují. Ač je mi hlavní hrdinka dost nesympatická, musím přiznat, že otázky, které jí Tazatel klade, jsem si zkoušela zodpovědět i sama. Nu a máme tu konec….a tedy dost chabou romantickou pointu. Kdopak asi ten tajemný Tazatel 101 je? Uhádnete?
Manželka 22 je milá oddechovka, čte se jako po másle. Nic víc, ale ani nic míň.

Melanie Gideon
americká, 1964