Manžel musí zmizet

Skvělé! Sice mi Wolfgang poslední dobou dost lezl na nervy, ale že bych si ještě před minutou dokázala představit, že se ho zbavím takovým způsobem… No, stalo se. Hlavně teď musím jako správná žena kriminalisty všechno vzorně očistit. Ostatně literatury ohledně úklidu místa činu má Wolfgang plnou polici. Jak to ale sakra vysvětlím jeho matce a kolegům v práci?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481719/big_manzel-musi-zmizet-SMw-481719.jpg 3.78

Vydáno: , Alpress

Wolfgang muss weg!, 2015

Kniha Manžel musí zmizet

Basta1912
29. listopadu

Nápad výborný, ovšem provedení... Leda jako předloha pro bláznivou filmovou komedii, která by ale musela být výborně obsazená. Poměrně nudné, nevyužitý potenciál. Hvězdička za nápad a zajímavou anotaci.

Danago
04. listopadu

Překvapivá knížka , která se dá s troškou nadsázky označit jako komedie s notnou dávkou černého humoru. Někdy je sice trochu za hranou, ale přesto sedí! Čtenářky pobaví, s hlavní hrdinkou budou sympatizovat a držet jí pěsti, aby to přece jen dobře dopadlo. Ale samotný příběh se zamotává natolik, že jak to dopadne se vůbec nedá předpokládat. Tak trochu morbidní nebo šibeniční humor v této detektivce pro ženy, odlehčuje téma, které je běžně považováno za vážné a bolestivé. Autorka dokázala skvěle využít určitou dávku nadsázky a samozřejmě u knížky tohoto typu se nesmíte moc šťourat ve věrohodnosti některých scén. Hlavní hrdinka se zde postupně vyvíjí, získává ztracené sebevědomí a odhodlání být sama sebou a bít se za svůj nový život za každou cenu. Odhaluje v sobě netušenou odvahu a úžasné nadání. Knížka je určitě dost nepředvídatelná a překvapivá a mě dokázala skvěle pobavit. Přečteno jedním dechem , ne že bych u knížky přímo slzela smíchy , ale náladu mi opravdu pozvedla. A vyvolala ve mě takovou to solidaritu mezi ženami. Myslím, že jsem se s takovou formou příběhu ještě v knížce nesetkala a byl by to fajn námět na film.

babystar

Knížka na vyvolání dobré nálady. Tak trochu černá komedie na téma: Všechno zlé je k něčemu dobré, aneb Jak se stát milionářem. Hlavní hrdinka mi připadala jako Belmondo v sukních v nějaké starší francouzské komedii, v níž se střídají jedna bizarní příhoda za druhou. Některé jsou uvěřitelné a jiné méně, ale já jsem se dobře bavila a knihu jsem zhltla za dva večery.

mikika

lehce úsměvné, hodně střelené a značně nepředvídatelné. čekala jsem něco úplně jiného, takže směr, jaký příběh nabral, mě nakonec příjemně překvapil.