Mango, láska, karí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Svieži príbeh plný voňavých receptov, ktoré musíte vyskúšať Príbeh o mladej žene, ktorej podnikanie s exotickým jedlom skomplikuje exotická láska... Neručíme za to, že vám nebudú tiecť slinky :) Rozmanité chute Indie, okorenené štipkou lásky! Čo vás čaká, keď sa aj napriek pochybnostiam vášho okolia rozhodnete, že si otvoríte obchod s indickými koreninami a preniknete do tajov tejto orientálnej kuchyne? A čo ak vám to celé ešte okorení láska? Mladá manažérka Wali túži otvoriť si obchod s indickými koreninami. Na ceste za vysnívaným cieľom musí prekonať počiatočnú nedôveru, ktorú má k indickej kuchyni, ochutnať jedlá, ktoré dovtedy nepoznala, a neplánovane sa zamilovať do príťažlivého Pakistanca Šahída. Príbeh dopĺňa množstvo chutných receptov, ktoré rozhodne stoja za vyskúšanie. Autorka predstavuje známejšie, ale aj pre našinca úplne neznáme jedlá mnohých exotických chutí, presýtené vôňou garam masály a kráľa korenia kardamómu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250018/big_mango-laska-kari-250018.jpg 3.634
Žánr:
Romány, Pro ženy, Literatura česká

Vydáno: , EvitaPress
Originální název:

Mango, láska a kari, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Mango, láska, karí

BuchtaMaková
14.01.2019

Zajímavý příběh, dobře a srozumitelně popsané recepty. Jednoznačně však chybí obrázky u receptů. Je to spíše příběh s recepty než kuchařka.

Vivienca
19.12.2018

Zajímavé počtení pro každého, kdo má rád Indii a všechno kolem. Některé historky ve mně vyvolaly úsměv neboť mi připomněli vlastní zážitky z dob pobytu v zahraničí. Pěkně popsané recepty, a i když ne všechny jsou pro mě proveditelné, mám pár oblíbených, ke kterým se pravidelně vracím. Na můj vkus příliš mnoho receptů, klidně mohl být delší příběh a receptů méně.


Baushka
23.11.2018

Dvě hvězdičky jsou málo, tři zase moc... Velmi oddychové nenáročné čtení. Děj pro mě splynul do: Tak dlouho ho využívala, až ji začal mít rád. Něco z receptů ale vyzkouším.

Chesterton
06.01.2018

Viděla jsem skvělý film Láska na kari a omylem jsme si myslela, že jde o knihu, podle které byl film natočen. Nejde. Nicméně je to také kniha inspirovaná pravdivým životním příběhem a lze vyhledat tyto internetové stránky.
Je velice barvitě psaná a opravdu jsem dostala chuť si nějaké jídlo uvařit a už jsem i jeden pakistánský krámek navštívila. zatím jsem zkoušela jen směsi koření.
Asi se ke knize ještě vrátím a třeba o dovolené něco zkusím uvařit.

alnahu
03.10.2016

Manažerka Wali si touží otevřít obchod s indickým kořením, navštěvuje různé indické restaurace, kde ochutnává různá indická jídla. Kniha je proložena spousty indických receptů. Mě příliš neoslovila .

Karlika
07.07.2015

Kniha se čte velmi dobře, je to takové lehké letní čtení. Velké plus za recepty a jejich popis, opravdu máte chuť je jít hned vyzkoušet. Ale pořád je to jen dobře napsaná reklama na e-shop. Ale proč ne... hned po přečtení jsem na stránky také zabrousila. Jen za mě jedno velké minus, po přečtení máte pocit, že si okamžitě musíte najít chlapa Pákistánce, protože je prostě nejdokonalejší, všechno ví nejlépe, je ohleduplný, citlivý, přesně ví co si myslíte, rozdává životní moudra na každém kroku, ženu má za bohyni... budu věřit, že je autorka hodně zamilovaná, a nejedná se o nábor manželek pro muslimy.

Ankavi
08.10.2014

Velmi příjemné překvapení. Kniha se četla jedním dechem. Ačkoli mám vždy ze vztahů českých dívek s cizinci hrůzu, kupodivu mně to v tomto příběhu nevadilo - asi proto, že se hlavní hrdina choval velmi sympaticky. Čtivý příběh jedné lásky v počátcích, protkaný vůní exotických receptů a koření. milá jednohubka, která potěšila.

bookcase
02.09.2014

Mám ráda knížky z "moťácké" edice Příběhy psané s chutí a zároveň nevyhledávám knihy, jejichž hrdinky se zamilovávají do exotických cizinců. Pár jsem jich sice přečetla, ale vždy jsem si ťukala na čelo, jestli jsou ty holky, s prominutím, normální, protože to skoro nikdy nedopadlo dobře.
Byla jsem tedy zvědavá, jak se toto citlivé téma vyvrbí v téhle knížce.
Je napsaná čtivě, příběh vypráví přímo Wali. V knížce se snoubí láska, přátelství a vášeň pro exotickou kuchyni.
Wali má můj obdiv, že se dokázala vymanit ze zajetých kolejí stereotypního života a šla za svým vysněným cílem, ke kterému vedlo hodně překážek.