Mamy v jednom kole... a ako z neho von

Mamy v jednom kole... a ako z neho von https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 4 6 2

Starmoon
11.07.2021 5 z 5

Kniha s krásnou obálkou (treba vidieť naživo, nielen v náhľade na tomto portáli) a s ešte krajším obsahom. Súhlasím, že kniha je inšpiratívna, praktická a hlboko duchovná – a bola by som veľmi rada, ak by som si z nej vedela do života vziať čo najviac. Ak sa to nepodarí, nebude to chybou knihy, ale mojej povahy. Akurát mi celkom nesedelo, čo všetko si dokáže autorka naplánovať a stihnúť pri štvormesačnom bábätku + štyroch ďalších deťoch, ktoré navyše sama učí doma. Neverím, že klamala, ale v tom prípade nechápem, ako je to možné, a cítim sa skôr demotivovane, čo zrejme nebol autorkin cieľ, keďže celý čas sa snaží čitateľky presvedčiť, že racionálne zorganizovaný čas a život možné sú :).

Mnohé myšlienky mi boli známe už z inej duchovnej literatúry, duchovných cvičení či predmanželských náuk, je však dobré si ich pripomenúť – skutočne objavnou (a v rámci tejto knihy pre mňa najzaujímavejšou) bola pre mňa kapitola o materstve (áno, hoci názov môže evokovať, že o ňom bude celá kniha, sú tu aj kapitoly o tom, ako popri materstve zvládať rolu manželky, živiteľky rodiny a pod.).

pestas
16.04.2016 5 z 5

Kniha se ke mne dostala, da se rici, nahodou, Zrovna ve chvili, kdy jsem tapala ve sve materske roli, manzelske roli a vubec tak celkove jsem nebyla spokojena sama se sebou ani se svym zivotem. Kniha me nakopla, ze vse neni tak cerne, jak se zda. Privedla me k podrobnejsimu zamysleni a detailnimu prozkoumani duvodu me nespokojenosti a dala mi silu s tim vsim bojovat.