Mámo, táto, pojďte si hrát na balón

nehodnoceno
Mámo, táto, pojďte si hrát na balón https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136742/mamo-tato-pojdte-si-hrat-na-balon-136742.jpg 0 0 0

Kniha Pavla Hrnčíře zve čtenáře do jedné mimořádně potrhlé rodiny. Táta Josef, máma Eva, syn Pepík a dcera Alenka si spolu pořád na něco hrají. Sebeabsurdnější situace je jim záminkou k rozvinutí bláznivé hry. A hrát se dá skutečně na všechno - na balón, na kytku, na zamilovaný pár, zprávu z rádia o teroristickém útoku nebo dokonce na veselý pohřeb. Dvanáct her, jejichž rovnocennou součástí jsou ilustrace Michaely Kukovičové, je originálním literárním útvarem se specifickým humorem na hranici absurdity, který pobaví a inspiruje celou rodinu.... celý text

Bonda
06.05.2024

Zvláštní nápad. Text obsahuje téměř výhradně dialogy čtyřčlenné rodiny, v nichž rodiče a děti improvizují jednoduché příběhy a každý mluví ve své roli. Tahle situace vytváří podklad pro škádlení (například mamince, když je v roli moderní budovy, přisoudí rodina hrb) a slovní hříčky (syn v roli dýmu je hustej). Někdy bylo těžké udržet v mysli, v jakých rolích postavy jsou. Několikrát jsme se doma zasmáli, šestiletá posluchačka chtěla číst vybrané kapitoly opakovaně. Oceňuju originalitu nápadu a skvělé ilustrace.

LuLucinda
24.03.2015

Zajímavá kniha na zábavné hry pro celou rodinu.Myslím že je vhodná pro děti od 3 let

tvořivé hry

Pavel Hrnčíř