Malý tyran

Malý tyran https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49854/maly-tyran-49854.jpg 3 96 25

Nejen o příčinách a léčbě dětské panovačnosti, ale o skutečných výchovných potřebách malých dětí.Stále více rodičů a vychovatelů je bezradných. Ačkoliv při výchově chtěli dělat všechno dobře, zdá se jim, že se jejich děti vyvíjejí v malé tyrany. Udržují své rodiče v poklusu a nechávají je kolem sebe tancovat. Známá německá dětská psycholožka Jiřina Prekopová tento fenomén ve své knize vysvětluje a ukazuje, jakou oporu děti potřebují aby se mohly nerušeně vyvíjet.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika Rodina
Vydáno: , Portál

Kleine Tyrann , 1993

pamdata
15.05.2015

Ahojte, knižní přátelé,
komentář Jasmíny mne tedy opravdu nadzvedl ze židle a plně musím souhlasit s mirelkamou, která přesně vystihla co si o paní Jasmíně, po přečtení jejího komentáře, musí myslet každý soudný člověk. Paní Jasmíno, máte pětiměsíční "vychované" dítě? Jak to víte? V tomto věku to ještě nelze poznat!!! Co kdyby jste zde napsala svůj příběh o výchově vaší dcerky tak za 10-12 let, pak teprve můžete rozjímat, zda je vaše dítě vychované.
Absolutně se mi příčí vaše vyjadřování vůči člověku, o kterém zcela jasně vůbec nic nevíte. Svůj názor si můžete vyjadřovat jak chcete, ale proč se trefujete do člověka se kterým jste se nikdy osobně nesetkala a dle mého názoru má více zkušenosti (určitě alespoň na teoretické rovině) než kdy budete mít vy!!!!!
A vyhodit knihu jako odpad??????? Myslím, že na těchto stránkách nemáte vůbec co dělat, zřejmě jste si spletla web!!!!!!

mirelkama
13.05.2015

Dobrý den všem,
většinou se neúčastním těchto komentářů, ale poslední komentář paní Jasmíny mě opravdu nenechal v klidu. Můžeme si myslet o člověku co chceme, ale pokud ho osobně neznáme pak bychom si měli své názory raději nechat pro sebe. Pak se nám taky může stát, že se před ostatními lidmi ukážeme jako nevzdělanci! Chápu právo každého na svůj vlastní názor, a je v pořádku, že žijeme v době kdy se k němu můžeme svobodně přihlásit. Ale asi bych si nejprve, v případě paní Jasmíny, nechala svůj názor pozorněji přehrát pro sebe než jej vypustím ven. Nemluvě o tom, jak jste asi ublížila člověku, kterého ani neznáte. Názor na knihu je jedna věc a druhá je názor na člověka, který alespoň nesedí se založenýma rukama, ale snaží se dělat něco pro tento svět. Nikdo po Vás nechtěl, aby jste vychovávala svou pětiměsíční dceru podle knížky. ( mmch. výchovu teprve máte před sebou, takže nemůžete vědět co to obnáší, ani v té nejmenší možné míře) Víte, že knížky mohou posloužit třeba jen jako pomůcka a ne hned jako návod? Nebo si knížku jenom přečtete a odložíte.....Knihu ,, Malý tyran" jsem nečetla, proto bych se k ni nerada vyjadřovala. Spíš jde o to s jakou důležitostí jste se vyjádřila o celosvětově uznávaném člověku !!!! Snad mě ale přesvědčí Vaše výzkumné práce, kterými prokážete správnost Vašeho názoru. Měli bychom být mnohdy méně uspěchaní také ve svých myšlenkách :-) ( i když, i já tento komentář píši ve velmi impulsivním rozpoložení :-))))) )

jasmína
31.01.2015

Zda nějakou paní zvedl můj názor ze židle, může být v klidu. Dcerku jsem vychovala dobře, a stejný názor na knihu mám i nyní. V roce 2021. Jen ne už tak drsný, protože paní spisovatelku osobně neznám.

Krmit dítě na skříni a jen v noční košili ? Jinak se nenají ? Proboha, kde to jsme ? Já jsem opravdu ještě v šoku z takové knihy, a z paní Prekopové, která je viděna tak skvělou paní.

Chápu, že dětem někdy trvá dýl, než jí normální stravu, a že to chce trpělivost, ale žádné mimi není takový tyran, jak paní píše, asi se jí to zdálo, nebo nevím, co si o tom myslet.

A dítě mám, takže můžu hodnotit, pětiměsíční hodnou a vychovanou holku. Sice na výchově se pracuje léta, s tím počítám, ale rozhodně se toho nebojím, a to jsem navíc bez manžela, a když moje dítě řve, tak jen proto, že jí něco trápí, a vůbec to není časté, a jí tam, kde jí dám !

Nemá navíc ani děti, a to mě hodně překvapilo, spíš bych ráda četla knihu o dětech a o jejich výchově od lidí, co děti mají, svoje vlastní děti. Ačkoli je mi moc líto, že třikrát potratila, ale rozhodně větší zkušenosti by měla s dětmi, kdyby je měla.

Mně paní nebyla přijemná ani v talkshow Karla Šípa ani ve Třinácté komnatě, ale chtěla jsem jí dát šanci.

A práce s autisty sice rozhodně určitě není legrace, ale prostě tato paní mi nikdy nebude sedět, a nic s tím nenadělám.

Adell-ka
05.12.2013

Výborná kniha výborné autorky. Vřele doporučuji všem, kdo plánují děti. Je to dobrý návod, jak se vyvarovat tomu, aby z dětí vyrostly panovační tyrani. Kniha je napsána srozumitelně a čtivě.

Selinute
07.12.2012 4 z 5

Kontroverzní náhled na výchovu dítěte.