Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31302/maly-princ-31302.jpg 4 16281 16281

Není pohádka jako pohádka a není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – kouzelná bytost, která přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů. V africké poušti se s Malým princem setkává opuštěný letec, autor našeho příběhu. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

eliska18
19.08.2011 5 z 5

Má nejmilejší kniha. Tak nevtíravá, originální, jemná, milá, poučná...

Paulhunterspet
14.08.2011 5 z 5

Zatím jsem se nesetkala s příběhem a s hrdinou, který by dokázal uhranout dvě odlišné skupiny lidí, a to malé děti a dospělé. Oba protipóly dostaly možnost být na pár hodin unesené neuvěřitelně silným a překrásným charakterem Malého prince, a já už si prošla oběma. Milovala jsem pohádku jako malý špunt a dnes jí miluju o to víc, když jí vidím z pohledu ostříleného pilota, ale nezapomínám ji vidět očima dětské naivity. Malý princ byl, je a zůstane moje láska, pro kterou nepřestanu plakat, když nás po všech dobrodružstvích opouští za svou milovanou růží...

Didi
13.08.2011 5 z 5

Ano, existují dvě období lidského života, před Malým princem a s Malým princem.

Poprvé jsem tuto knihu četla ve 13ti a už tehdy jsem věděla, že mě tenhle příběh bude provázet už celý život.
Řekla bych, že spolu s Alchymistou od P. Coelha se řadí mezi knihy, které by si každý měl alespoň jednou za rok přečíst.
Není to dlouhý příběh, ale má neuvěřitelnou hloubku...

misssicccka
08.08.2011 5 z 5

Jsem ráda, že jsem se k Malému Princi nachomýtla až v dospělosti. (na druhou stranu bych ráda zažila změnu významů, která by přišla s prozřením a dospěním).
Jedním slovem: geniální.
Něco, co se dá část dokola, naučit se zpaměti a stále v tom objevovat.

michelle23
27.07.2011 5 z 5

Nevinná rozprávka v sebe skrýva množstvo metafor s hlbším významom. A každého tak trochu prinúti sa zamyslieť.

"Ľudia už nemajú čas, aby niečo spoznávali. Kupujú si u obchodníkov celkom hotové veci. Ale pretože nejestvujú obchodníci, čo by predávali priateľov, ľudia už priateľov nemajú."
"Ľudia sa napchajú do rýchlikov, ale potom už nevedia, za čím idú. Tak sa v nich natriasajú a vozia stále dokola..."

Gabibi
19.07.2011 5 z 5

"Lidé mají své hvězdy, jenže ty nejsou stejné... Ty budeš mít hvězdy, jaké nikdo nemá. Já budu na jedné z nich bydlet, budu se na jedné z nich smát, a až se podíváš v noci na oblohu, bude to pro tebe, jako by se smály všechny. Budeš mít hvězdy, které se umění smát."

Smiragl
18.07.2011 5 z 5

První knížka, kterou doporučuji si koupit v cizím jazyce, který se chcete naučit. Je tam relativně málo textu, jednoduchá slovíčka a hlavně hluboké myšlenky, které stojí za to si občas připomenout.

La Fiera
06.07.2011 5 z 5

Miliónová knížka, vždycky po ní ráda sáhnu.

Meii
06.07.2011 5 z 5

nádherné dílo.. ukrývá v sobě hluboké myšlenky jež jsem v dětství neviděla.. a kdo ví, třeba za pár let je pochopím ještě jinak.. každopádně jsem si Malého prince zamilovala..

Jakubisko
04.07.2011 5 z 5

"Co tady děláš?" - "Piju." - "A proč piješ?" - "Abych zapomněl." - "Abys zapomněl na co?" - "Abych zapomněl, že se stydím." - "A proč se stydíš?" - "Stydím se, že piju!"

...můj oblíbený citát hovoří za vše. Vzácný příklad geniality, která vstupuje rovnoměrně do duší dětí i dospělých.

-Lenicka-
30.06.2011 4 z 5

Určitě zajímavá knížka, ale troufám si říci, že ne každého zaujme!

Miklouš
26.06.2011 5 z 5

Miluji tuto knížku. Vracím se k ní vždy, když potřebuji pohladit duši.

popsie
24.06.2011

Moje nejoblíbenější knížka!

immortal-party
15.06.2011

...když Princ nechápe businessmana

Kocour
10.06.2011 5 z 5

Nádherná kniha. Mám i CD - čte Eduard Cupák. Mám i nové vydání s pohyblivými obrázky.

pistalka
25.05.2011 4 z 5

Děti mají svůj svět a ten je tak trochu mimo chápání dospělých, kteří většinou zapomněli, jaké to bylo, když jim bylo šest a kreslili obrázky, které ostatní nechápali.
Knížka je to kouzelná, má svou nezaměnitelnou poetiku a obsahuje hluboké myšlenky, podané velmi jednoduchou formou. Asi proto ji čtou děti a chápou dospělí. Malého prince jsem četl dvakrát; poprvé před několika roky a podruhé dnes, v době psaní tohoto komentáře. Po druhém přečtení je můj pocit lepší, ale u čtyř hvězdiček zůstanu. Ne vše mi v Malém princi sedí, ale připadal bych si hloupě, kdybych to této milé a kouzelné knížce musel vytýkat.

sam198
20.05.2011 5 z 5

Psát další a další pozitivní komentáře nemá moc smysl ale já se prostě nemůžu udržet. Je to nádherná knížka pro děti i dospělé. Moc se mi líbí Princovo poznávání lidských vlastnosti a lidí - navíc je zpravoané v "uvěřitelné" podobě (Malý Princ už je větší a všechno poznává naráz, běžné dítě by to poznávalo postupně). Nadčasová knížka která se bude číst ještě za 100 let.

Peťanka
11.05.2011 5 z 5

Taková moje srdcovka, Malého prince mám ráda :)

Verrrunka
09.05.2011 3 z 5

Ano, je to kouzelné. Ano, je má to svou poetiku. Ano, je to nadčasové. Ale že bych si z toho sedla na zadek a nemohla se zvednout, to zase néé :-)

LucieUpije
01.05.2011 5 z 5

Já hned věděla, že je to nakrmenej hroznýš, jak někoho může napadnout klobouk? Ještě že já jsem toho kreslení nenechala.