Malované závěsné portréty

Malované závěsné portréty https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493489/bmid_malovane-zavesne-portrety-Ea3-493489.jpg 5 2 2

Exkluzivní třísvazkový soubor přináší kompletní souhrn všech závěsných portrétů ze sbírek Národního muzea. Tato monumentální publikace logicky završuje celou řadu, která si dala za úkol zmapovat kompletní fascinující kolekci portrétů z depozitářů, jež v reálné podobě nikdy nemůže být vystavena. Autor jako dokonalý znalec a celoživotní kurátor sbírky zachycuje nejen historii jednotlivých portrétů, ale prostřednictvím obrazů podává i svědectví o době, kdy vznikaly a následně se staly součástí této zcela neopakovatelné sbírky. Na více jak 800 stránkách se milovník výtvarného umění stejně jako historik může setkat s brilantně zreprodukovanými 730 portréty, v nichž se odráží i tvář našich dějin.... celý text

Apo73
23.08.2023 5 z 5

Souhlasím s Radimem. Zážitek. A hlavně celoživotní dílo autora! Nádherně vypravená kniha, s neuvěřitelnou mírou podrobnosti o každém obrazu, myslím, že Národní muzeum by mělo být hrdé na to, že má takové zaměstnance!

Radim
13.04.2023 5 z 5

Neuvěřitelně krásně vypravená kniha v exkluzívním pouzdře ne nadarmo získala ocenění Nejkrásnější česká kniha 2021.
Fantastická sbírka obrazů s fundovaným a zároveň čtenářsky přitažlivým průvodním textem dokumentuje i jejich příběhy v běhu našich dějin. Čte se jako román.
Za tuto cenu je to opravdu nádherný dárek a vlastně i investiční příležitost.
Silně doporučuji.
Radim K.