Malomestské rozprávky

Malomestské rozprávky https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448762/bmid_malomestske-rozpravky-hjP-448762.jpg 4 18 4

Kopta
05.06.2020 4 z 5

Opět na stranu druhou něco příjemného. Lehce humorné a příjemné počtení, která vám i něco dá a neokrade vás o čas. Ve výsledku docela vítězná situace. A příjemné překvapení.

Lessana
12.11.2016 4 z 5

Krása, tá ľubozvučnosť jazyka nášho! A to Jesenského presné poznanie malosti i veľkosti človeka je neprekonateľné! Rovnako ako nazvanie vecí pravými menami. Žiadne šumy, lež číre rozumenie veciam. To sa mi u neho veľmi ráta. Škoda niektorých slabších vypointovaní, no jednako to bolo radostné čítanie!

wiix
05.07.2016 4 z 5

"I domov ju odprevadil. Rúčka v pazuche. V pazuche ľúbostné fluidum. Plný mesiac. Biela cesta. Zemiaky zľava, raž sprava. Cvrčky. Krása, cit, láska. Znamenitý majáles to bol..." Krásne poviedky, rýdzo slovenské, presne takto si predstavujem život na dediny v minulosti so všetkými strasťami a veselosťami.

Kluvo
01.07.2015 4 z 5

Kedze u nas v (malo)meste Jesensky posobil zrovna v case, ked vysli tieto poviedky, cital som to s tym, ze mozno mu ako predloha na niektoru postavicku sluzil dedov dedo. Poviedky su mile, niektore celkom pekne vypointovane a kazda ma svojsku atmosferu, take dychnutie starych dobrych casov. Vydarena sonda do slovenskej duse (kedze my tu vlastne normalne mesto ani nemame, tak ten prívlastok malomestske v podstate znamena slovenske).