Malíř vzpomínek

Malíř vzpomínek https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309306/bmid_malir-vzpominek-Nu6-309306.jpg 4 180 63

Dva milenci, jejichž láska přetrvává století. A záhadná látka, která otevírá dávný svět. Co kdyby existovala látka, díky níž byste si vybavili své minulé životy? Co kdyby vás někdejší životy mohly zavést ke skutečné lásce? A co kdybyste zjistili, že vás už celé tisíce let ohrožuje všeho schopný nepřítel? Bryan Pierce je věhlasný malíř, jehož obrazy uchvátily svět. Ze své slávy se však netěší a straní se společnosti, protože za jeho talentem stojí trýznivé tajemství. Jeho obrazy totiž vznikají v transu, během něhož se mladý umělec v duchu přenáší do různých dob v minulosti. Po každém probuzení z těchto zvláštních snů navíc zjišťuje, že je bohatší o nějakou novou zvláštní dovednost – například dokonale ovládá další cizí jazyk nebo mistrně hraje šachy. Stále v něm proto sílí přesvědčení, že jeho vidiny – jak své stavy, kdy upadá do nevědomí, nazývá – jsou ve skutečnosti vzpomínky na minulé životy. Posléze se Bryan náhodně setkává s půvabnou Linz Jacobsovou, odbornicí na neurogenetiku, která se snaží rozluštit geny umožňující lidskému mozku vytvářet vzpomínky. Při návštěvě Bryanovy výstavy Linz nejvíc upoutá obraz zachycující hrůzostrašný výjev a zjišťuje, že do sebemenších podrobností odpovídá děsivému snu, který ji opakovaně pronásleduje už od dětství. Během postupného sbližování s krásnou a talentovanou Linz se samotářskému Bryanovi začínají zdát nejživější sny, jaké dosud zažil, a zavádějí ho na místa, kde dosud nebyl, a poodhalují tajemství, jehož kořeny mohou sahat až do starověkého Egypta.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

The Memory Painter , 2015

Micha-Él
25.01.2020 3 z 5

Během čtení jsem měla smíšené pocity - některé životy jsem si vyloženě užívala, jiné mě nebavily vůbec. Autorce bych vytknula, co příběhem chtěla vlastně říci? Chtěla napsat sci-fi, milostný nebo historický román? Nemluvě o tom, že obrovský potenciál, který děj bezpochyby měl, nebyl naplněn na 100 %. Jakoby si Gwendolyn Womack ukousla příliš velké sousto. Ve výsledku ale mohu říci, že jsem spokojená. Docela jsem litovala, že se mi nepodařilo do postav více vžít, ale na druhé straně byl příběh velmi čtivý. Plus musím pochválit nádhernou obálku a taky výstižný název, to se opravdu povedlo. Já prostě sci-fi běžně nečtu, tak mi to chvílemi přišlo strašně přitažené za vlasy.

petr4927
15.01.2020 3 z 5

Ne úplně sdílím nadšení ostatních. Popravdě, některé pasáže z minulosti se mi zdály poměrně roztahané a zbytečně zdlouhavé, zatímco některé "akční" pasáže se četly jedním dechem.

Kniha je fajn, ale rozhodně ne taková, aby mi uvízla v paměti.

Janík511
25.12.2019 5 z 5

Dobrodružný román podle mé chutě. Každá kapitola byla napínava a těšila jsem se na celé rozuzlení. Autorka překvapila, na prvotinu velmi vydařené.

pavla.ba
22.12.2019 5 z 5

Skvělá kniha! Při čtení jsem se hrozně bavila. Miluju knihy, které se týkají cestování v čase a takhle mi to nabídla v pěkně zpracovaném příběhu. Klidně bych uvítala víc stran a víc rozpracovaný příběh.

4129
16.07.2019 4 z 5

Je to kniha, kterou jsem četla před pár roky. Moc se mi ale líbila. Ani ne tak postavami, jako cestováním časem a tím, jak jsme se neco dozvěděli o různých postavách. Kniha měla úžasný konec. I když Linzina otce mi bylo líto. Byla to oddechovka, která se líbila i více členům naší rodiny.

chanahd
24.06.2019 3 z 5

Takové lehké čtení třeba na léto. Minulé životy, romantika... Kdo od toho nic nečeká, tak ho knížka bude bavit.
Asi hlavně fanoušky B. Erskinové.

jengibre
07.05.2019 3 z 5

Téma které mě nikdy neomrzí vsazené do románu – co víc bych si mohla přát. Jak je již napsáno níže, smekám před autorkou za množství historických a vědeckých faktů, které musela nashromáždit, aby mohla kniha vzniknout. I nedostatky by se tu určitě našly. Například hlavní postavy mohly být trochu víc propracované a konec se nemusel zvrhnout v jakési svým způsobem až science fiction. Když ale vezmu v potaz, jak dobře na mě působilo vše ostatní, nemám problém nad těmito „nedokonalostmi“ přimhouřit oko. Vydařený debut, který mě navnadil, přečíst si více podobných knih.

tabaluga
19.02.2019 5 z 5

Krásná kniha, dobře se mi to četlo a osudy jednotlivých osob mne pohltily. Myslím si, že autorka mela dobrý nápad sepsat knihu o reinkarnaci...doporucuji

Anitka.KM
06.02.2019 5 z 5

Skvělý nápad-příběh, líbilo se mi. Je pravda, že do postav jsem se úplně nevžila, možná by se vše dalo vykreslit a propracovat lépe, jak tu někteří komentují, ale přesto mě příběh vtáhl a nepustil... Vytýkat se dá vždycky, každý má svůj vlastní styl psaní a sdělení myšlenek, co nemusí vyhovovat všem. Takže my-čtenáři můžeme jen číst nebo nečíst ... a u této knihy jsem ráda, že jsem zvolila první možnost. Stálo to za to.

isabelle6719
03.02.2019 5 z 5

Napínavý příběh až do konce. Opravdu se mi to četlo velmi rychle. Je potřeba se pořádně soustředit. Plno malinkých detailů, ale za to velmi důležité.

Anita8
22.01.2019 3 z 5

Nevyužitý potenciál, ale aj tak pekné a zaujímavé čítanie. Prechádzanie v čase a sledovanie v akom som období.. to ma bavilo :-)

orinka3
29.11.2018 2 z 5

Zařadím se mezi ty, které kniha nenadchla. Podle mě si autorka ukousla příliš velké sousto. Bez zkušeností a podrobných znalostí se dá jen těžko stvořit uvěřitelný román na téma minulých životů. A do toho ještě navíc talent pro malování obrazů. Méně znamená více. Možná, kdyby se držela jen jediného "vtělení" a více ho rozpracovala..... Já bych asi vzhledem k těm obrazům "použila" nějakého slavného malíře a malovala přesně jako on ....knihu odkládám nedočtenou, přestože mám ráda i lehce švihlé čtení á la Jackaby:), toto dočíst neumím.

martinkaLLL
29.08.2018 4 z 5

Tak to jsem nečekala. Kniha mě překvapila, vůbec jsem nečekala co přijde, takže mě držela v napětí a zvědavou po celý čas. Jediný co mi nesedělo, když se psalo o minulosti, tak tam bylo vše do podrobnosti a zdlouhavě popsané, takže jsem se u pár minulostí chvilkama prokousávala. Ale stejně "wau".

Kekik
21.08.2018 5 z 5

Malíř vzpomínek je debut Gwendolyn Womack, a já ho řadím k těm nejlepším debutům, které jsem kdy četla. Naprosto dokonalé propojení minulosti s přítomností a vědou a láskou a nenávistí napříč staletími. Velmi překvapivý závěr. Kniha jistě musela dát autorce zabrat. Je zde totiž mnoho vědeckých a historických faktů. Smekám klobouk. Doporučuji !!!
(Knihu jsem dostala v únoru 2018 jako dárek k narozeninám. Tehdy měla "modré" hodnocení. V této chvíli má 82%, 84x hodnocená.)

Beky
20.03.2018 2 z 5

Tak úžasný námět a tak nudné zpracování...
Měla jsem větší očekávání od celého příběhu a dění, přitom jediných a opravdu zajímavých bylo jen posledních několik stránek z celé knihy :-(.

zuzca.h
31.01.2018 3 z 5

Opravdu zajímavé téma nicméně ubité celkem nudným zpracováním. Občas se kniha táhne jak žvíkačka, což je vlastně dobré přirovnání, protože občas mi četba knihy připomínal vymotávání žvíkačky z vlasů, párkrát jsem měla touhu vzít nůžky a zalepený pramen ustřihnout, ale nakonec jsem to neuděla a knihu dočetla a posledních pár kapitol vylepšilo reputaci celé knihy.

nikol1774
16.11.2017 4 z 5

Hodně jsem se na tuhle knížku těšila a musím přiznat, že mě trochu zklamala. Části kde se píše o jejich minulých životech mě nebavily, ale četla jsem je z důvodu, že jsem se těšila na části, kde bude život současný. Musím uznat, že bez těch ''nudných'' pasážích by to nebylo ono.
Knížka mě donutila se na reinkarnaci koukat z jiného hlediska.

vlkcz
22.09.2017 5 z 5

Moc příjemné čtení. I když by se určitě našlo něco, co by šlo vytknout, spád vyprávění, různost prostředí a koneckonců samotný závěr člověku nedovolí, aby se nudil.
A není to vůbec hloupé.

lejla22
30.08.2017 5 z 5

Tak tohle mě bavilo. Na začátku mi chvilku trvalo, než jsem zorientovala, ale pak vše začalo dávat smysl. Minulost, která zasahuje do budoucnosti. Lidé (duše), které se dříve znali a setkávájí se i v budoucnu, jen ještě nevědí, kdo je kdo. Taky někdy máte pocit, že toho dotyčného odněkud znáte? :-D

Allysa1985
19.08.2017 2 z 5

Zajímavé téma, začátek jsem si užívala. Bohužel čím dál děj pokračuje, tím hůř. Finále a konec nuda, ničím nepřekvapí, nedojme. Osudová přitažlivost mezi ústřední dvojicí taky moc nefungovala. To, že se váš syn z minulého života narodí jako vaše matka, už je jenom lehce přiblblé. Škoda toho, mohlo to dopadnout mnohem líp.