Zeměbouře

Jednoho květnového rána je v příkopu blízko kanálu Göta nalezena mrtvola mladého muže. Je nahý, ale jeho tělo nenese žádné viditelné stopy násilí, a když na místo přijede Malin Forsová se svými kolegy, výjev dokresluje zvláštní ticho. Jako by někdo ztlumil všechny zvuky. Muž je brzy identifikován jako Peder Åkerlund, bývalý švédský demokrat vyloučený ze strany za rasistické komentáře. Pitva ukáže, že byl zavražděn. Téhož večera je nahlášena jako nezvěstná — pravděpodobně unesená — šestnáctiletá Nadja Lundinová a některé okolnosti naznačují, že by oba případy mohly být propojené. Malin Forsová postupně zjišťuje, že vrah s ní hraje zvrácenou hru — mluví k ní skrze vraždy a nedá se umlčet. A Nadja Lundinová může být stále naživu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/326089/zemeboure-kDP-326089.jpg 4.3122

Malin Forsová (8.)

Jordstorm (2014)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Kniha Zeměbouře

Živa23

Kallentoft nezklamal. Považuji ho za jednoho z nejlepších spisovatelů. Zeměbouře mi nedala spát. Nemohla jsem se odtrhnout. Můžu jen doporučit.

Simstr

Jedna z nejlepších krimi serií co jsem četla !!!

Devil-Ivet
13.12.2018

Další zajímavý a čtivý díl. Zápletka je dobrá a stránky rychle ubíhaly. A konec byl strhující. Nedokázala jsem přestat číst :)

kap66
10.08.2018

Pro ty, kteří se dostali ke Kallentoftovi poprvé až touto knihou:
"Had.
Stejně zakroucený je i jejich hovor.
Dopředu a zpátky, zmateně, vine se, ale přesto je podivně těžký."
Pořád mě jeho volba slov a styl baví. Malin je stále stejně dobrá policistka - a má vážnou soupeřku v Elin Sandové, která vyšetřovatelsky roste a schopnostmi jako by se od Malin nakazila. Vyšetřování má paralelu v Malinině osobním životě - opět jsem si zakusila strach matky o dítě.
Kallentoft má stále úroveň; kdo ho čte rád, toho nezklame ani nyní.

rodak
01.08.2018

O trochu lepší díl s Malin než minulá kniha.

lenkaBajza
23.07.2018

Po dlouhe době detektivka, která se rychle a snadno čte (krátké kapitolky a jednoduchý jazyk), má nápad a hlavně napětí. Ke konci už jsem se nemohla odtrhnout.
Možná mohl být konec víc rozvinutý, ale co. Byla to pecka a ráda si přečtu i další autorovy knihy, a všem můžu doporučit☺️

zuzad
25.04.2018

Malin já prostě můžu, Kalenthofovi snad nikdy nedojdou nápady na skvělou detektivku.

111moni
09.04.2018

Jako by to více než příběh o násilí měl být příběh o poselství, o tom, že je něco špatně ve společnosti celkově. Z posledních knih mám pocit, jako by detektivka byla jen "vedlejší" a nutnost napsat co je špatně v celé společnosti to hlavní. Styl psaní je stejný, postavy známe,jen jsou starší...zkušenější, snad.