Vodní andělé

Inspektorka Malin Forsová je hvězda policejního sboru. Paličatá, intuitivní, schopná a inteligentní. Posedlá. Neustále na útěku sama před sebou, neustále pohlcená prací. Jednoho zářijového dne ji povolají do jedné z bohatých linköpinských čtvrtí. Ve vířivce tu byl nalezen zavražděný manželský pár. Jejich pětiletá dcera Ella zmizela. Nad městem visí těžká dešťová mračna a Malin Forsová se noří do případu, v němž se začínají stírat hranice mezi životem a smrtí, mezi dobrem a zlem. Vyšetřování nakonec Malin donutí čelit vlastním démonům — už téměř nedokáže odolat pokušení uniknout skutečnosti u sklenky alkoholu. Dobře ale ví, že se nesmí vzdát. Nemůže Ellu zradit. Musí ji najít a dopadnout vraha jejích rodičů. Malin Forsová ví, že se nesmí vzdát....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231444/big_malin-forsova-vodni-andele-dqK-231444.jpg 4.1230

Malin Forsová 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Vattenanglar, 2012

Kniha Vodní andělé

Janaves
předevčírem

Jiný styl vyprávění, který mě neoslovil, ale za příběh dávám 4*.

gad
17.11.2020

Jakmile někdo ubližuje dětem, tak jsem nepříčetný. Cítím to jako Malin, tu chuť potrestat ty úchyly, kteří zneužívají děti.
Drsný díl. Uvidím, kam se Malin posune v další knize, kterou právě otevírám.

lenka7679
13.11.2020

Tak jsem si myslela, že přichází zlepšení a zase ne. Malinin život je už překážkou. Stále se opakují uměle tvořené problémy. Mluvení mrtvých mě už vůbec nebaví a začíná to být stejné. Myslela jsem, že konečně bude Malin a její tým vyšetřovat. Za mě zklamání.

blackoutzuzi
12.05.2020

Ač se to na první pohled může zdát překombinované (v jednom odstavci čtete popis vraždy, v dalším vnitřní monology a pocity zavražděných) – není. Čtenář si rychle zvykne na autorův, skoro až lyrický, styl psaní. Chvílemi jsem ani neměla pocit, že čtu detektivku – ty myšlenky, slovní obraty, úvahy - to bylo vážně něco. I přesto, že většinou upřednostňuji knihy postrádající zdlouhavé popisy prostředí – tady jsem je milovala.
Ústřední téma nechci prozrazovat, jedná se však o téma citlivé a bohužel, velmi reálné, které se může odehrávat kdekoliv ve světě. Pokud se vám kniha někdy dostane do rukou, určitě neváhejte a přečtěte si ji! Přemýšlela jsem nad ní ještě několik dní a myslím, že jen tak nezapomenu. Je však na samotném čtenáři, na kolik se nechá ovlivnit příběhem..

Eicherik
10.05.2020

Malin Forsová je v současnosti moje nejoblíbenější detektivní série. Oproti minulým dílům se mi zdál tenhle malinko slabší, ale pořád je to na pět hvězdiček. Téma tohoto příběhu je takové sociálně švédské a děj je místy možná až moc optimistický. Jinak je to detektivka, jak jsme u téhle série zvyklí. Malin zase pije, mrtví opět promlouvají a je tu spousta prostoru pro soukromí zúčastněných osob.

SilvieSisinka
28.02.2020

Jedním dechem přečteno. Bravo!!! Děsivý námět, který prostě donutí číst knihu až dokonce.

zoubek69
05.07.2019

Nemohu než doporučit, obraz o tvorbě autora si musí každý udělat sám.

Toňula
15.04.2019

Tentokrát jsem nebyla tolik nadšená jako u předchozích knih s Malin - i mně už spíše vadí přeskakování mezi věcností a lyrikou, raději bych byla za klasické vyprávění..Nechybí napětí a zajímavá zápletka, ale ty básnické vsuvky mě rušily a Malinin opětovný boj s akoholismem..Škoda..Asi si dám chvíli pauzu on Kallentofta..