Páté roční období

Je začátek května a mladá rodina při procházce lesem narazí na mrtvé, značně zohavené ženské tělo. Mrtvola je děsivě zachovalá, s naprosto zřetelnými stopami po mučení. Inspektorka Malin Forsová si dá vraždu okamžitě do souvislosti s případem Marie Murvallové, mladé ženy, která byla před několika lety nalezena v lese znásilněná a brutálně zbitá a následně skončila v psychiatrické léčebně, kde v tichosti přežívá pohroužena do svého traumatu. Malin se shodou okolností setká s lékařkou z psychiatrické léčebny U svatého Larse v Lundu a ta jí řekne o podobném případu — a postupně vychází najevo, že Marie je jen malou součástí velké skládanky. Ale co může být tak hrozného, že to nelze vyjádřit slovy? Malin posedlá hledáním pravdy o Mariině hrůzné minulosti je odhodlaná přijít případu na kloub bez ohledu na to, kam až ji může zavést. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/191090/malin-forsova-pate-rocni-obdobi-6wy-191090.jpg 4.3215

Malin Forsová (5.)

Den femte årstiden (2011)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Kniha Páté roční období

Toňula

Knihy M.Kallentofta nejsou jednoduchým čtením, proto mi zpočátku trvá než se ponořím do příběhu. Ale pak to pokaždé stojí za to. Možná i proto, že už znám hlavní hrdinku a její charakter, který rozhodně není jen černobílý. V každém příběhu Malin řeší kromě komplikovaného případu i vlastní vnitřní dilemata a tím je paradoxně bližší jako člověk, který má své slabiny i silné stránky. Je to žena, která se snaží být dobrou matkou i dobrou policistkou a její práce často ovlivňuje osobní život. Stejně tak osudy jejích kolegů, kteří stejně jako Malin řeší svá osobní dramata i výhry a především se snaží jednat ve jménu spravedlnosti. Tentokrát všechny spojuje touha najít pachatele, schopné páchat zvěrstva na ženách z pocitu nadřazenosti a zahleděnosti do sebe a vědomí moci.

konicekbily

V této knize to autor trochu přehnal. Příliš mnoho hrůzy, hodně problémů hlavní hrdinky, tajemno v okolí obětí i hlavní hrdinky, přemrštěný závěr. To vše mne ale neodrazuje od dalších knih autora.

Ruzaaa
30.12.2018

Velmi napínavé čtení, skvělá detektivka :-)

Devil-Ivet
10.12.2018

Zatím nejlepší díl, co jsem četla. Malin se mi zamlouvá (to to trvalo) a konečně jsem se dověděla, jak to bylo s Marií. Napínavý a temný příběh. Doporučuji :)

Schamila
16.11.2018

Postavy kladné i záporné, napětí někdy mírné někdy drsné. A otevřený příběh - co asi bude dál s hlavní postavou. Uvidíme, zda bude i pokračování. Za mě šlo to....

maličkán
13.11.2018

Jak už tady bylo jednou napsáno: skvělé, napínavé, drastické. Co k tomu dodat. Pro mne první kniha od autora, ale hned se začnu shánět po dalších.

dalia1769
24.09.2018

Hodně drsný díl, nicméně jsem ráda, že se autor vrátil k případu Marie Murvallové z prvního dílu. I když vyústění jejího příběhu nebylo takové, jak jsem doufala.

Privilegius
20.08.2018

Je to psycho, ale čte se výborně. Njn. Kallentoft holt umí.