Páté roční období

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je začátek května a mladá rodina při procházce lesem narazí na mrtvé, značně zohavené ženské tělo. Mrtvola je děsivě zachovalá, s naprosto zřetelnými stopami po mučení. Inspektorka Malin Forsová si dá vraždu okamžitě do souvislosti s případem Marie Murvallové, mladé ženy, která byla před několika lety nalezena v lese znásilněná a brutálně zbitá a následně skončila v psychiatrické léčebně, kde v tichosti přežívá pohroužena do svého traumatu. Malin se shodou okolností setká s lékařkou z psychiatrické léčebny U svatého Larse v Lundu a ta jí řekne o podobném případu — a postupně vychází najevo, že Marie je jen malou součástí velké skládanky. Ale co může být tak hrozného, že to nelze vyjádřit slovy? Malin posedlá hledáním pravdy o Mariině hrůzné minulosti je odhodlaná přijít případu na kloub bez ohledu na to, kam až ji může zavést. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/191090/malin-forsova-pate-rocni-obdobi-6wy-191090.jpg 4.3215
Série:

Malin Forsová (5.)

Orig. název:

Den femte årstiden (2011)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (51)

Kniha Páté roční období

Přidat komentář
Toňula
17. ledna

Knihy M.Kallentofta nejsou jednoduchým čtením, proto mi zpočátku trvá než se ponořím do příběhu. Ale pak to pokaždé stojí za to. Možná i proto, že už znám hlavní hrdinku a její charakter, který rozhodně není jen černobílý. V každém příběhu Malin řeší kromě komplikovaného případu i vlastní vnitřní dilemata a tím je paradoxně bližší jako člověk, který má své slabiny i silné stránky. Je to žena, která se snaží být dobrou matkou i dobrou policistkou a její práce často ovlivňuje osobní život. Stejně tak osudy jejích kolegů, kteří stejně jako Malin řeší svá osobní dramata i výhry a především se snaží jednat ve jménu spravedlnosti. Tentokrát všechny spojuje touha najít pachatele, schopné páchat zvěrstva na ženách z pocitu nadřazenosti a zahleděnosti do sebe a vědomí moci.

konicekbily
03. ledna

V této knize to autor trochu přehnal. Příliš mnoho hrůzy, hodně problémů hlavní hrdinky, tajemno v okolí obětí i hlavní hrdinky, přemrštěný závěr. To vše mne ale neodrazuje od dalších knih autora.

Ruzaaa
30.12.2018

Velmi napínavé čtení, skvělá detektivka :-)

Devil-Ivet
10.12.2018

Zatím nejlepší díl, co jsem četla. Malin se mi zamlouvá (to to trvalo) a konečně jsem se dověděla, jak to bylo s Marií. Napínavý a temný příběh. Doporučuji :)

Schamila
16.11.2018

Postavy kladné i záporné, napětí někdy mírné někdy drsné. A otevřený příběh - co asi bude dál s hlavní postavou. Uvidíme, zda bude i pokračování. Za mě šlo to....

maličkán
13.11.2018

Jak už tady bylo jednou napsáno: skvělé, napínavé, drastické. Co k tomu dodat. Pro mne první kniha od autora, ale hned se začnu shánět po dalších.

dalia1769
24.09.2018

Hodně drsný díl, nicméně jsem ráda, že se autor vrátil k případu Marie Murvallové z prvního dílu. I když vyústění jejího příběhu nebylo takové, jak jsem doufala.

Privilegius
20.08.2018

Je to psycho, ale čte se výborně. Njn. Kallentoft holt umí.