Páté roční období

Je začátek května a mladá rodina při procházce lesem narazí na mrtvé, značně zohavené ženské tělo. Mrtvola je děsivě zachovalá, s naprosto zřetelnými stopami po mučení. Inspektorka Malin Forsová si dá vraždu okamžitě do souvislosti s případem Marie Murvallové, mladé ženy, která byla před několika lety nalezena v lese znásilněná a brutálně zbitá a následně skončila v psychiatrické léčebně, kde v tichosti přežívá pohroužena do svého traumatu. Malin se shodou okolností setká s lékařkou z psychiatrické léčebny U svatého Larse v Lundu a ta jí řekne o podobném případu — a postupně vychází najevo, že Marie je jen malou součástí velké skládanky. Ale co může být tak hrozného, že to nelze vyjádřit slovy? Malin posedlá hledáním pravdy o Mariině hrůzné minulosti je odhodlaná přijít případu na kloub bez ohledu na to, kam až ji může zavést. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191090/big_malin-forsova-pate-rocni-obdobi-6wy-191090.jpg 4.2284

Malin Forsová 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Den femte årstiden, 2011

Kniha Páté roční období

evickakyticka

Řekla bych, že tento díl byl trochu brutální. Aspoň co se týká vražd. Jinak jsem si za tu dobu Malin celkem oblíbila. Má svoje chyby a to je vcelku sympatické, protože to není jen policajtka v supermanském oblečku.

Titas9001
15.08.2021

Přiznám se, že Hlasy mě opravdu nebavily. Jinak námět neotřelý, i když rozhodně ne nový a brutality plná náruč (místy až nechutné a nepochopitelné uvažování vraha). Ale rozhodně čtení, které fanoušky detektivek nebude nudit. Mě to teda bavilo .

vsechnonebonic
10.08.2021

Druhá kniha od autora Souhlasím s komentáři, že byla opravdu hodně drsná. A i když mám od něj další 3 knihy, cítím, že si potřebuji dát pauzu a číst něco méně děsivého.

karolina5333
14.06.2021

50%
Mám pro tuhle sérii velkou slabost, bohužel mi tentokrát děj přišel hrozně natahovaný, potenciál zápletky zpracovaný spíše průměrně.

Klamm
26.02.2021

Pořád dokola. Hlasy ze záhrobí (vyplatí se rychločtení), rozpolcená vyšetřovatelka, křečovité popisy násilí se snahou šokovat a změť těžko zapamatovatelných švédských jmen. Naštěstí mě autor vzal na milost a děj proložil nenápadnými rekapitulacemi, které mě udržovaly v obraze.
Ale dobrý, jedeme dál...
60%

JajaPaja
21.01.2021

Pro mně zklamání divně psaná zkoušela jsem to ale nezačetla jsem se

gad
10.11.2020

Drsné, hodně drsné. Ale skvělé.
Malin a její pomocnice z onoho světa, hlasy, které slyší jen ona a které ji a celé vyšetřování pohání kupředu. Malin jako mstitelka všech týraných a ponižovaných žen. Malin jako matka a milenka. Tyto roviny se v knize neustále prolínají, jako ostatně vždy.
Autor otevírá ožehavé a znepokojivé téma. Některé detaily jsou jen pro silnější povahy, přesto doporučuji.

včelařka
09.10.2020

Sáhla jsem po ní kvůli skvělému hodnocení.
Styl psaní mě ihned pohltil, i když úvahy o zlu se dokola opakovaly, a nemohla jsem se od děje odpoutat.
Nemůžu si ale pomoct, vypadá to, jako by se autoři severských krimi předháněli, kdo vymyslí větší perverznost. ... Zase se tak rok obejdu bez tohoto typu četby.