Křik k nebesům

Křik k nebesům https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476587/bmid_krik-k-nebesum-5gD-476587.jpg 4 84 21

Dvanáctý případ inspektorky Malin Forsové Jednoho horkého letního dne je v autě nalezen mrtvý chlapec. Zdá se, že ho tam zapomněla jeho matka, která trpí psychickými problémy a výpadky paměti. Smrt vlastního dítěte je pro ni tou nejhorší myslitelnou tragédií, navíc však začne dostávat výhružné anonymní dopisy. Když se žena stane obětí chladnokrevné vraždy, musí se Malin Forsová na celý případ podívat novýma očima. Mezitím je zatčena také Malinina dcera Tove — za ublížení na zdraví. Malin v dceři vidí vlastní divokou povahu, ale především své rodičovské selhání. Za dceřiným chováním možná stojí i něco jiného. Co dohnalo Tove k násilí? Ať už se stalo cokoli, hrozí, že tentokrát Malin svou dceru už neochrání — ani před odsouzením, ani před vlastními činy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Himmelskriket , 2018

konicekbily
03.08.2023 5 z 5

Autor rozebírá mezilidské vztahy z mnoha stran. Zodpovědnost při péči potomka, otázka viny při jeho úmrtí, složitost vztahů mezi ženou a mužem - v hlavní linii vyšetřování a i v soukromé linii Malin a její dcery. A také otázku míry a výšky trestu za nějaká provinění, ať jde o obtěžování, neupřímnost, nevěru či pomstu. A možná také mstu.

Eicherik
26.03.2023 5 z 5

Po dlouhé době jsem se pustil do klasické detektivky. Tenhle žánr poslední dobou hodně zanedbávám. Malin je sympatická inspektorka a tahle série patří mezi mé oblíbené. Z počátku smutná, ale banální záležitost se začíná zamotávat a ke konci se stupňuje napětí. Ke čtení jsem si pustil black metal a o přestávce si uvařil kafe. Příběh jsem si užil a už se těším na další případ nazvaný Satanovo sousto.

Petronela16
16.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Veľmi som sa potešila ďalšiemu pribehu s Malin! Tentokrát to bola sice trošku posmutnejšia téma, nakoľko smrť dieťaťa je vždy tragédia.To by ale nebol Monst, keby to neokorenil sukromím Malin. Tá to vydrží celý napínavý pribeh bez chlastu, aj keď chuť by bola, pridá sa aj trocha sexu s novou známosťou, no a v neposlednom rade sú tu trable jej dcérenky.
Milí čitatelia, určite sa máte na čo tešiť a potom sa budete, ako ja , triasť na ďalší v poradí 13.diel s názvom Satanovo sousto.To moje sousto už na mňa pekne čaká v podobe vypožičanej e-knižôčky.
Viac sa napísať nedá, u mňa je Mons Kallentoft záruka dobrého čítania....

rodak
06.02.2023 5 z 5

Po přeskočení asi třech dílů jsem se k Malin a jejímu týmu vrátil. A rozhodně nelituju. Občas má sice chuť si panáka dát,nicméně nelítá v těch svých alkoholových nesmyslech. A hlavně řeší zajímavý ale smutný případ.

Tída
06.02.2023 3 z 5

Kallentofta mám ráda, ale tenhle příběh postrádal větší napětí. Rodinná tragédie šla určitě napsat lépe, poutavěji, ale tentokrát mi připadalo, že jde hlavně o Malin a detektivní jádro se vytratilo kamsi do neznáma.

Vojslava
30.10.2022 4 z 5

S ubíhajícími léty se stávají příběhy daleko komornějšími a hodnými zamyšlení, aniž by ztrácely punc skutečné detektivky. Touha po lásce u hlavní hrdinky nemizí, po alkoholu ano, a dá se tomu i věřit. A pak otázky po různých podobách lásky a zodpovědnosti velmi korespondují s vlastním příběhem. Doufám, že se ještě nějakého případu dočkám, série se čte čím dál líp.

zdendula31
14.09.2022 5 z 5

Super...není co dodat.

Janaves
26.07.2022 5 z 5

Skvělá kniha, dobře napsaná. Děj tragický, bylo mi chlapecká a jeho maminky moc líto.

Šárka.Šála
15.07.2022 5 z 5

Opět skvělé... antická tragédie v severském hávu. Mohu jen doporučit.

SilvieSisinka
29.06.2022 5 z 5

Drsná skvěle napsaná kniha.Opravdu nechala matka dítě v autě a nic si nepamatuje?Nebo to bylo všechno jinak?

Pepina19
19.06.2022 4 z 5

Nedovedu si představit, že by se mi něco podobného stalo. Drsné, smutné a překvapivé. Stojí za přečtení.

katka.oo
17.06.2022 4 z 5

Fajn pokračování detektivní série s Malin Forsovou, ta už se dala celkem dohromady a tak se mi líbí mnohem víc než dřív, čím starší, tím je lepší. Případ smutný, ale dobrý a čtivý, tuhle sérii mám ráda už od začátku.

blackoutzuzi
13.05.2022 3 z 5

Mons Kallentoft je jeden z mých nejoblíbenějších krimi autorů. Jeho příběhy jsou vždy jiné, osobité, s přesahem a výborně se čtou. Několik posledních dílů jeho série "Malin Forsová" si drželo laťku neskutečně vysoko a tak v kontextu s nimi musím bohužel ohodnotit tento díl hůře.

Ačkoli se opět četl nesmírně lehce, téměř nešlo přestat a já ho přečetla skoro na jeden zátah, přeci jenom ve mně nerezonoval jako jiné Kallentoftovy příběhy. I samotný případ na mě působil trochu zvláštně, čekala jsem alespoň nějaký wow efekt, překvapivé vyústění, gradaci, prostě cokoli, ale ničeho z toho jsem se bohužel nedočkala, stejně tak jako pořádného napětí.

Izu
02.05.2022 5 z 5

Fakt nechápu některé z vás, kteří tady píšou spoilery aniž by na ně upozornili.Chce to přemýšlet ale asi není čím.

Jiparis
31.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Nevěra je věc, která se neodpouští. Takhle uvažuje hlavní hrdina, který se za ni pomstí neuvěřitelně krutým způsobem. Moc zajímavý námět a skvělé zpracování.

FilipHaring
21.03.2022 2 z 5

Za mňa asi najslabší diel celej série. Nemalo to potrebné napätie. Cítim sa že sa celá séria blíži ku konci.

zuzad
10.03.2022 4 z 5

Od té doby, co Malin přestala chlastat, se srovnala a je to znát. Tahle série je moje srdcovka, takže jen tak dál pane Kallentoft.

hannina
02.03.2022 5 z 5

Malin po dvanácté. Nejvyrovnanější a nejvíc v pohodě za celou dobu, co ji znám. Tentokrát rozplétá tragédii jedné původně pěkné rodinky, v níž zraněné city přetavily lásku v nenávist a zpět a v tomto kotrmelci nastal hrůzný konec. Tento díl se v sérii o Malin jistě řadí k těm lepším....

ještěrka38
21.02.2022 5 z 5

Skvělé, napínavé a nešlo se odtrhnout. :-)

Didi15
03.02.2022 5 z 5

Jsem ráda, že Malin je zpět a ve své formě . Moc mě to bavilo , Kallentoftův styl v této sérii je výjimečný .Budu se těšit na další díl .

Mons Kallentoft
švédská, 1968