Malé černé a devět žen

Malé černé a devět žen https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338476/bmid_male-cerne-a-devet-zen-SSj-338476.jpg 4 139 55

Půvabný, vtipný a neodolatelně hravý román, vynalézavě propojující osudy devíti žen prostřednictvím jedněch malých černých, které každé z nich vstoupí do života a vnesou do něj podmanivé kouzlo.   Natalie je prodavačkou v obchodním domě Bloomingdale‘s a hlavu má plnou svého bývalého přítele, právníka, který se po rozchodu zasnoubil s jinou. Felicia dvacet let vskrytu miluje svého šéfa, jenž před časem ovdověl a neví si se svou samotou rady. Těmto a dalším ženám – například mladé modelce, která čerstvě přijela z farmářské Georgie, hollywoodské divě, která se snaží prosadit na Broadwayi, nebo třeba veleúspěšné absolventce prestižní vysoké, která nemůže najít práci, a tak si na sociálních sítích vytváří báječný život podle svých představ – se jako mávnutím kouzelného proutku začne proměňovat život díky jedněm šatům sezóny, dokonalým malým černým, kterých se každý touží dotknout…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

Nine Women, One Dress , 2016

Měňavka
06.11.2018 5 z 5

Velice milé čtení na nedělní relax u kávy.

Allla9
28.09.2018 5 z 5

Hezké a příjemné čtení. Příběhy devíti žen propojují jedny černé šaty.

AlčaH
14.09.2018 5 z 5

Knihu jsem si půjčila v knihovně a rozhodně to byla dobrá volba. :) Chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout. :) Pozitivní, odpočinkové čtení, které pobaví i dojme. :)

bara0452
30.08.2018 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou v knihovně a nelituji, že jsem si ji půjčila:) Jednoduché, poutavé, romantické vyprávění, a přesto to není klasické romantické klišé. Ačkoliv je v knize mnoho postav, člověk se neztratí a může prožívat osudy s hrdiny příběhu.

Clea3112
18.08.2018 3 z 5

Romanticky laděný příběh vyprávěný z pozice různých postav se společným jmenovatelem - sexy " malé černé" a co se stane, když si je oblékne ta správná žena. Vyprávění plyne zlehka jako voda v letní řece a unáší vás dějem s decentním úsměvem na rtech. Když vás knížka mine, o nic nepřijdete :) Ale může projasnit vaše dny. Na letní dovolenkování pro ženy ideální :)

kanitsuj
09.08.2018 4 z 5

Originálně vystavěný příběh, který se točí okolo jedněch "malých černých" šatů sezóny. Čtení mne bavilo, i když bylo zpočátku obtížné orientovat se mezi všemi postavami. V závěru mne ani nepřekvapil fakt, že autorka mimo jiné tvoří i filmové scénáře, byla to skutečně taková druhá "Láska nebeská"!:-)

Litocha
28.07.2018 4 z 5

Mile napsaný, nepřeslazený mozaikovitý příběh, který opravdu trochu působí jako o něco pohádkovější Láska nebeská. Až na to, že spojujícím prvkem tady jsou šaty. Většina naznačených příběhů se mi zamlouvala, u některých mi bylo líto, že nedostaly více prostoru. Snad jen Sophie, její vylhaný život a posedlost lajky mi moc neseděly.
Líbilo se mi zapojení humoru, líbilo se mi vyprávění z hlediska různých postav (a že dostávají prostor i muži), vyhovovaly mi krátké kapitoly, oblíbila jsem si zaměstnance Bloomingdale's i další stěžejní postavy a životní postoj Morrise byl úžasný. Zamlouvalo se mi i netradiční pojetí New Yorku, v knížce ani nepůsobí jako velkoměsto. Některé konce bych sice napsala trošku jinak, ale zase díky nim knížka vyznívá pozitivně.
Jen se mi nějak nechce věřit, že existují šaty, které sluší absolutně každé ženě, a hlavně že všechny dívky a ženy (až na jednu čestnou výjimku) v USA nosí velikost S. Ale protože je na tom postavená základní koncepce knížky, budiž.

petruuuna
21.06.2018 4 z 5

Super oddechovka plná romantiky :)

zoew
13.06.2018 4 z 5

Asi první romantická knížka, co jsem četla bez pocitu promarněného času. Nebylo to stupidní a příjemně jsem si při četbě odpočinula.

zalkia
24.03.2018 5 z 5

Nenáročné, oddechové čtení.

Pišingr
23.03.2018 4 z 5

Oddychovka.

vozlenka
04.03.2018 5 z 5

Začala jsem číst v letadle a nemohla jsem přestat, tento žánr moc nečtu, ale tady jsem byla mile překvapena a nemohla jsem se přestat usmívat. Za mě moc dobré , milé a oddechové čtení

mayinka
04.02.2018 4 z 5

Zacatek jsem mela trochu s nechuti, nejak se mi nedarilo zacist... ale pak uz se to cetlo dobre. Konec dobry :) vsechno dobre.

svoboddka
30.01.2018 5 z 5

Oddechové, hravé, pozitivní. S chutí bych četla příběhy hrdinek a hrdinů dál.

LadyCotton
12.01.2018 5 z 5

Kniha mne velice mile překvapila. Je to taková Láska nebeská po americku. I když jsem měla zpočátku strach, že s v jednotlivých příbězích budu ztrácet, tak vše v pohodě - je to prostě jako v Lásce nebeské (s každým hrdinou prožíváte jeho příběh jedním dechem).

veronika9143
01.11.2017 4 z 5

Zajímavě pojatá kniha, co všechno dokáží jediné šaty? Mnoho, každý je použije na jinou událost, pro každého mají jinou cenu. A v neposlední řade, každému jinak padnou. Kniha mě bavila, takové lehké čtení na večer.

Kačík
12.10.2017 4 z 5

Příjemné čtení. Měla jsem strach, že se v množství osob a jejich příběhů ztratím, ale bylo to v pohodě.

hlina
01.10.2017 4 z 5

Hezké čtení. Pěkně promyšleno, propojeno, zkombinováno.
Moc se mi líbilo moudro návrháře.

lenkaabooks
22.09.2017 4 z 5

Malé černé - šaty sezóny, které zahýbou životy několika žen i mužů. Je to příjemné čtení, plné romantiky, nakupování v Bloomingdale's, dlouhonohých žen a krásných mužů. Na obálce je kniha přirovnána k filmu -Láska nebeská - a já nemůžu jinak než souhlasit.

miuk
11.09.2017 4 z 5

Skvělá kniha pro pobavení.

New York móda

Jane L. Rosen