Malá ručka

Malá ručka https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110523/mala-rucka-110523.jpg 3 155 49

Když se antikvář Adam Snow náhodou ocitne v zahradě zpustlého starého sídla, stane se něco neuvěřitelného. Do dlaně se mu vplíží neviditelná malá ručka! Zpočátku je spíš zmatený, ale postupem času se dostaví záchvaty paniky, jako by ho někdo vlekl vstříc smrti. Jaké hrůzy se v polozbořeném domě a jeho kdysi skvostné zahradě, odehrály? Když mu však na cestě do odlehlého kláštera, kam si jede prohlédnout vzácnou knihu, v bouři skočí pod auto přízračné dítě, je jasné, že své děsy v Anglii nenechal. Všechno nabývá stále tajemnějších a zlověstnějších obrysů a s mrazivou jistotou spěje k nečekanému rozuzlení...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Metafora

The Small Hand , 2010

bbara155
26.06.2013 3 z 5

Útlá knížečka přečtená za jeden den. Pro milovníky duchařských historek ve stylu devatenáctého století. Mě tak trošku nudila.

Petrapetronela
19.04.2013 5 z 5

Rozhodně bych si přála aby knížka byla rozsáhlejší. Autorka měla výborné téma a mě moc nadchlo...miluji duchařinu. Jen na můj vkus příliš krátký děj.Ale určitě tomu kdo má rád duchařinky,doporučuji přečíst.

Enefersis
07.04.2013 3 z 5

Skvělý nápad, líbí se mi autorčin styl psaní, ale když se budu chtít bát, raději si přečtu Enigmu (:

Diorissimmo
25.03.2013 2 z 5

Neříkám, že to bylo špatné, ale dalo se z toho vytěžit víc. I když pro tyhle duchařské horory mám slabost, mohlo to být mnohem propracovanější a napínavější. Líbilo se mi filmové zpracování Ženy v černém od Susan Hill, hlavně bravurně vykreslená strašidelné atmosféra opuštěného domu na ostrově.

skulenka
15.11.2012 3 z 5

Téma knihy mě zaujalo, líbilo se mi, byla to moje první zkušenost s duchařinou. Konec nebyl až tak nečekaný, pro někoho, kdo věří na duchy, až realistický. Průměrná, rychlá oddechovka.

petraspoppy
15.11.2012 3 z 5

Celkem příjemná jednohubka. Bohužel si myslím že se z toho dalo vymáčknout o dost víc. Dobře vylíčená atmosféra zahrady i domu, poskytla autorce dobrý manévrovací prostor-prohlídka domu, nějaký ty lekačky, větší tajemno, pozvolný odhalování pravdy a tak dále. Na druhou stranu mě po zádech mráz párkrát projel(což se mi nestalo za celou Kingovu noční směnu), atmosféra byla opravdu dobrá a pointa obstojná.

Luca287
23.03.2012 3 z 5

Ani tato kniha se mi od této autorky bohužel nelíbila... po Ženě v černém jsem si říkala, že tato kniha bude třeba lepší... moc mne nenadchla...tento styl mi bohužel nesedí...

kamise
20.03.2012 4 z 5

Velmi příjemný a kultivovaný styl vyprávění, na čemž má svou nepominutelnou zásluhu (dle mého názoru) i dobrý překlad. Malinko předvídatelné rozuzlení, ale jinak příjemná duchařina. "Ženu v černém" jsem zhlédla v kině, ale toto se mi zdálo zajímavější a originálnější, pokud mohu soudit, když srovnávám pouze s filmem.

Janasem
19.03.2012 3 z 5

Skvělý horor - bez přízraků a odporných oblud a monster - psycho jako hrom! Opravdu jsem si pochutnala :-)