Malá mořská víla

Malá mořská víla https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516705/mid_mala-morska-vila-bwK-516705.jpg 3 1 1

Nově převyprávěný příběh Hanse Christiana Andersena je obsahem baletu inscenovaného v ND poprvé v sezóně 2016/2017. Vydáno k baletnímu představení jako samostatná ilustrovaná publikace. Příběh Hanse Christiana Andersena převyprávěný Kateřinou Hanáčkovou a Lukášem Trpišovským (*1979), který v tandemu s Martinem Kukučkou představení režíroval.... celý text

milamarus
19.05.2023 3 z 5

Pročítám zdejší komentáře k Andersenově originálu, protože jsem nevěděla, jak začít, a "smutná" je frekventované označení. Nicméně, ta myšlenka, kterou jsem v nich podvědomě hledala, a které se lze přidržet, abych teď příběh jen bezhlavě nekritizovala, je, že "nechajú vás premýšlať". S dětmi nahlas, pokud možno. V tom bych viděla smysl knihy... // Jen s nimi rozproudit diskuzi a zrekapitulovat, proč se malá víla nechala omámit kouzlem; zeptat se, jak se jim jeví princ a rozhodnutí Serafína, atd. Mohou se také pokusit do půlky přečtený příběh dovyprávět, nebo vymyslet alternativní (netragický) konec. A samozřejmě kreslit, lepit, stříhat, a vytvořit kus okouzlujícího mořského světa, jako zde vytvořila paní Renáta Fučíková (*1964).
Dávám tři hvězdičky. // Vhodné pro sedmou, patnáctou či šestnáctou příčku letošní čtenářské výzvy.
------------------------------------------------------
CITÁT:
Po princi jí zbyla jediná útěcha, jeho bílá košile